| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kam s dětmi do restaurace

Ešte raz ahoj Radana,

až teraz som si prečítala Tvoje ďalšie príspevky. Vidno, že to máš s kojením podrobne naplánované. Nie každá mamina však môže rozmýšľať ako Ty – ja som alergik, manžel je alergik, takže dcéra je silne geneticky zaťažená. Už v pôrodnici nám niekoľkokrát prízvukovali, že treba čo najdlhšie kojiť. Preto som sa bála robiť čokoľvek, čo by malú mohlo predčasne odstaviť, teda aj dávať fľašu (dnes už viem, že to až taký vplyv nemá). Takisto som do konca šiesteho mesiaca nedávala žiaden príkrm, dokonca ani čaj či vodu. Malá bola odkázaná len na mňa. Teraz je to už lepšie, takže vonku takmer nekojíme. Možno aj tie mamičky, ktoré stretávaš, sú na tom podobne a na verejnosti koja viac menej z donútenia.
A čo sa týka kojenia v reštaurácii – nezabudnem, ako sa môj švagor, manager v reštaurácii v UK, rozčuľoval nad ženou, ktorá si dovolila v ich luxusnej reštaurácii kojiť. Mala ísť podľa neho na toaletu, kde mali aj kreslá (inak, ja by som tam asi išla sama od seba). O pár rokov už s absolútnym kľudom akceptoval, že jeho žena kojí kedykoľvek a kdekoľvek, aj v reštauráciách.

Ešte ma zaujala Tvoja poznámka o baciloch a chodení s bábätkom von. V SR a asi aj v ČR je celkovo trend izolovať deti prvých 6 a viac týždňov od okolia, aby neochoreli. Ja som bola taká istá a bála som sa. Preto ma zaujalo, že moju švagrinú (tú v UK) hneď po pôrode začali navštevovať doslova davy priateľov a známych. Začalo to už v pôrodnici, pokračovalo doma. Mnohých z ľudí takmer nepoznala a samozrejme každý si chcel dieťatko zobrať na ruky. Dokonca má nafilmované, ako ich niekoľkotýždňová dcéra leží v rámci jednej z osláv na hrudníku muža, ktorý pár hodín po tom išiel do nemocnice so zápalom pľúc. Malej sa našťastie nič nestalo, deti vraj majú pomerne silnú imunitu ešte od matky a ešte sa im posiluje vďaka príjmu materského mlieka. Preto mám takú otázku do pléna, hlavne na maminy z cudziny - od kedy sa u vás začínajú pri malom bábätku prijímať návštevy, chodiť medzi ľudí a ako to znášajú deti – sú chorľavejšie? Nedávno som totiž čítala, že dieťa by sa malo stretnúť s rôznymi baktériami do 1 roka a malo by vyrastať skôr v špine, inak je viac ohrozené alergiami. Preto sú vraj deti z vidieka zdravšie. Tak ma zaujíma, či je to pravda.

Z.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.