| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dnes porodíte svoje dítě

Hmm.... já už snad takové věci ani číst nebudu. Rodit mám každým dnem.
Chtěla bych vám ale doporučit, podle mě výbornou publikaci "Těhotenství a porod", autor Magdalena Mikulandová, vydal Computer Press a.s., www.knihy.cpress.cz
Je to kniha české autorky, napsaná na naše poměry a velice pěkně, vkusně. po jejím přečtení na mě vdechla jakýsi klid, že všechno, co se při porodu děje, je přirozené, krásné a užitečné. Rodiit budu podruhé a přeci jen, protože už vím, do čeho jdu, ve mě byla malá dušička. po přečtení téhle knížky, kterou mi půjčila kamarádka, jsem se ale tak nějak uklidnila.

Sakra, to zní jak reklama v teleshopingu ;):-D

Jinak rodím dle doktorů už týden. děložní hrdlo téměř vymizelo, otevřená jsem na 2cm, děložní zátka odešla už před 5 dny, nepravidelné kontrakce mám už 4. den.... a pořád čekám. Jsem v 38. táýdnu, takže je ještě čas, nicméně včera mě poslali domů s tím, že rodit můžu začít kdykoli, ale že je zbytečné jezdit dřív, než nastanou pravidelné kontrakce nebo odteče voda. Takže čekám, těším se na mimino a doufám, že až kontrakce nastanou, nepůjde to tak rychle a já stihnu povolat manžela a odjet do porodnice ;)

Co se týká mého názoru na holení, klystýr a nástřih po zkušenostech z prvního porodu:
Holení: Lépe se udržuje poporodní rána vyholená, bez chloupků. navíc, k manželově radosti, jsem se depilovala sama v dostatečném předstihu ;)
Klystýr: Nebylo to nic nepříjemného. Naopak se mi teplou vodou prohřál podbřišek, což zřejmě urychlilo a zmírnilo stahy. navíc jsem se cítila jistější, když jsem věděla, že jsem vyprázdněná. V tomto těhotenství trpím už od počátku zácpou, takže se na klystýr vyloženě těším.
Nástřih: Pokud je to nutné a pokud by se moje hráz měla natrhnout, budu radši, pokud mě nastřihnou. Mám pocit, že nastřižená rána se lépe hojí, než rána tržná. je ale možné, že se pletu a v podstatě je mi tahle konkrétní věc jedno a z celého porodu jí vnímám jako něco, co nestojí za pozornost.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.