| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Za normální porod

1) demontrace je nástroj k dosažení určitého cíle. Jestliže ty ji vnímáš jako zaměřenou proti porodníkům, marně hledám, kde je tvůj úkor. Asi se bojíš o ty porodníky. To je zajímavý jev, pokud vím, tak v souběžných diskusích se děvčata informují o tom, jestli se k porodu registrovat ve 12. nebo už v 9. týdnu. Obava, že by si porodník ani nevrz, je tedy zřejmě lichá. Pak můžeš mít strach, jestli porodník nesedí doma a nepláče, protože určité ženy formulují názor na způsob prožití porodu na Rodině.cz, potažmo na demonstraci. Vzhledem k tomu, že většina žen přijímá porodnice, nemyslím si, že tvůj strach o duševní stavy českých porodníků je na místě.

2) Nemáš pravdu v tom, že lze v rámci zavedených porodnicových praktik realizovat svoji představu porodu, ale to už ti psaly kolegyně.

3) Odkaz na to, aby si ty, které považuješ za výstřední, zaplatily nějaké nadstandarty, když chtějí primárně klid, je skoro nebezpečná. Ony totiž chtějí daleko levnější věci, než my většinově rodící pokládáme a přijímáme jako samozřejmost. Domarodky by, přitaženo za vlasy, klidně mohly demonstrovat proti přispívání na zdravotní péči, která je drahá a dle WHO zbytečná nebo škodlivá. A vidíš, nedělají to, pouze se skromně dožadují toho, aby jim bylo umožněno pořídit si svůj porod levněji než ty.

Důvody pro útoky na alternativní rodičky jsou zvláštní a nepojmenované. Já jsem ve svých nejlepších létech na Rodině bojovala s Cizinkou. Bylo to v době mého těhotenství. Věděla jsem, že nedokážu rodit doma a věděla jsem, že v krajském městě nemám na výběr, věděla jsem, že na jejich pravdě něco je a že zbytečně, tak říkajíc, ruší mé kruhy. Nechtěla jsem žít s vědomím, že jsem mohla mít lepší porody. Nechtěla jsem to slyšet.

Mají se alternativní rodičky vzdát svých porodů proto, že pro ostatní je proveditelnější strkat hlavu do písku a nechtějí být rušeny ve své odevzdanosti k porodnicovému kolotoči?

Já osobně jsem se se svými porody vyrovnala s vědomím, že když mé děti přežily porodnici, přežijí už všechno:), každýmu to nejde.;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.