| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Enuréza – pomočování u starších dětí

Vyhrajte emulzi na zadečky značky Gilbert

Vyhrajte a přebalujte Vaše miminko snadno a zároveň šetrně.

  (?)
 Názory 110 z 1456  [Dalších 1446 >>]
Tulipán Zahradní 149258
8.6.2017 11:32:33
magrata1 nachlazení je možné, trochu pokašlává. Ted už je zase 2 noc v pohodě, včera se opět v noci probudila, takže super.

sarmi Minirin brala bezmála 2 roky, bez většího úspěchu.

Moniko to děláme, dcera pomáhá s převlékáním, ale i tak nějak sama od sebe, má výčitky. I když ji nijak hehubuju a zbytečně nekomentuju.


Na tábor chce jet, jede se staší sestrou, budou spolu ve stanu. pleny pro jistotu přibalíme.

Lído snad ano. Byla na UTZ.Ledviny, močový měchýř. Moč. Vše ok.


Dík všem, přikládám vinu tomu prochladnutí, je pravda, že všude někde posedá a nachlazený močák to je hned. Budu to sledovat dále.


Firenza 130641
6.6.2017 23:06:30
.....na tábor bych zabalila s sebou takové ty plínky kalhotky , co vyrábí a teď nevím jestli Henkel nebo Unilever, prostě nějaká tahle firma .k sehnání ve větším marketu nebo větší drogerii. Vypadají úplně! Jako obyčejný kalhotky. Poprosit vedoucí ať taktně dohledné. Půlka děti nosí brýle. Druhá půlka rovnátka , zbytek je dys a alergici k tomu.a zrovna problém s mocakem je takové stigma~a~
ivaxx 44192
6.6.2017 22:27:55
Nemůže to být i psychika? Konec roku je pro děti náročný.
Tábor bych obratem změnila na příměstský.
Gajka + 2 13976
6.6.2017 21:22:58
Naše zkušenost s 7,5 letým synem je, že pokud prochladne např. sedí na zemi, nebo v bazénu , nebo i je v počátečním stádiu nemoci, tak se velmi často počůrá - i několikrát za sebou. Budili jsme ho do cca 6 let, pak už o.k.až na tyto občasné příhody. Možná to bude mít podobnou příčinu.
takytakova 110149
6.6.2017 20:39:44
Zdravím, prosím o radu. Dcera 8 let. Pomočovala se do 6ti let. Máme za sebou všechna možná vyšetření, je zdráva. Brala léky nikdy žádný extra výsledek. S nástupem do 1.třídy enureza odezněla. V noci se sama budila, chodila na záchod, klasika, paráda.
Tento týden začalo vše znova, během týdne se počurala 3x, nevzbudí se. Co s tím? Pleny nechce což chápu, doma je to v pohodě, nemám problém vyprat a pevlíct postel, ale jede v červenci na tábor a jedeme také na dovolenou... jak to řešit? Nutit jí plenku tam? V noci ji na táboře nikdo budit nebude ... díky za radu...

Záleží, co je to za tábor. Pokud ji stačí jednou, dvakrát za noc vzbudit a poslat na wc nemuseli by s tím mít problém (zkus se zeptat, my jsme posílali v poho). Několikrát se dětem stala nehoda (i těm kde se to nečekalo) - nikdo to tenkrát neřešil, nevysmíval se, ale to záleží dost na vedoucích, jestli to zvládnou ukočírovat. Dobré je mít případně náhradní spacák, pokud to jde, při deštivém počasí nemusí stačit vyschnout...
A ještě jeden odstrašující, kde jsme jako vedoucí selhali - dítě s podobným problémem, rodiče nás upozornili, a že má dítko sebou 2 spacáky... Jenže my ráno zkontrolovali spacák - suchý - ok asi to bylo v poho a poslední den jsme zjistili, že dítě na kontrolu "nastrčilo" rezervní spacák a celý týden spalo v mokrém, protože se stydělo a nevědělo, že vedoucí ví...
Takže raději domluvit i s dítětem "důvěrníka" vedoucího, na kterého se může dcera v případě problému obrátit.
Jinak doporučuji nepromokavé podložky z ikei a rychleschnoucí deku v případě teplých nocí i na dovolenou i na tábor.
Fren 117315
6.6.2017 19:17:47
já bych ji snad na normálním tábor z těchto stresujících důvodů nedávala,pokud by tam sama vyloženě nechtěla.

Syn se občas počůrával(kolem 5.roku?) a přišli na to,že mu musí dělat plastiku močáku-byli jsme na nefrologii?Ted nevím,jestli je ten název správně.Prý to má hodně dětí,vyřešilo se to operativně,prý se vrací moč zpět do ledvin,což ty ledviny nadměrně zatěžuje,tak snad ale tohle u vás vyloučili.
Operace to byla spíš lehčího rázu,vzpomínám si,když jsme za ním přišli na nemocniční pokoj,tak tam děcka skákala po postelích a přitom si ddrželi pytlíček s venkovním vývodem:-)
P.T. Cruiser 139258
6.6.2017 18:46:47
Pokud je to tábor s péčí urologa je to o něčem jiném, já jsem z toho ale pochopila že se jedná o běžný tábor, tam bych opravdu byla opatrná. Fakt to je pro ty děti stresující i když se jim nikdo nesměje.
Lída+2 28136
6.6.2017 18:33:39
Jsou tábory kde se s tím počítá..syn na takové tábory jezdil.

Byly tam hlavně tyhle děti, jejich sourozenci a táhli sebou urologa.

Www.zlutykvet.cz

A jsou i pod stanem.:-)
Lída+2 28136
6.6.2017 18:30:20
Máš ji opravdu dobře vysetrenou....syn tam měl kdysi chlopni ucpanou trubici....a u nás nám tvrdili, že mu nic není....
P.T. Cruiser 139258
6.6.2017 17:52:04
Byla bych hodně opatrná s tím táborem, jezdily jsme se sestrou každoročně na tábory od první třídy až do devítky a pak jako vedoucí (i hlavní:-)) a dodneška jsme obě schopné vyjmenovat děti které se na táboře počůrávaly.
Je to pro ně velký stres i když si nepamatuji že by se jim někdo smál, ale: suší se spacák/deka, pere se vložka do spacáku nebo povlečení, prostě se to neutají a těžce to nesou. Nebo naopak, jeden chlapeček drsoň si vždycky jen tak ucvrkl do trenek a přes upozorňování je nosil dál, toho zase znaly všechny mouchy v okolí. Nejde to letos prostě pro klid dítěte tábor vynechat?
 Názory 110 z 1456  [Dalších 1446 >>]

Komerční sdělení

Všechna témata


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.