| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Dovolená a pobyty - zahraničí

Získejte Quercetti Fantacolor!

Hrajte o mozaiku Quercetti Fantacolor Junior Basic, která je držitelkou ocenění Správná hračka a Hračka roku.

  (?)
 Názory 110 z 46552  [Dalších 46542 >>]
Li. 14175
15.12.2017 12:40:27
Před měsícem jsem se vrátila z USA. Když jsem letěla tam, nikdo se mě na nic neptal. Po příletu mi automat vzal otisky a vyfotil mě. Imigrační důstojník mě sjel pohledem a popřál mi příjemný pobyt v USA. Měla jsem z toho velký strach, protože anglicky umím asi 3 slova, ale opravdu mi stačila. Dokonce po mě ani nikdo nechtěl vyplněný dotazník, který v letadle rozdávali.
AdrianaP 66955
15.12.2017 11:35:59
Renko, jo uznavam, to bude mozne, ze maj selektivni pristup nebo i otazky.
Alca 145121
15.12.2017 10:11:33
Za mě doporučuju vyřídit ESTu ještě před nákupem letenek, pro sichr..... Jinak na nás byli na letišti hodní, pohovor byl krátký a poměrně lehký (ptali se, do kdy se chceme zdržet a zda máme dostatek peněz), dokonce jsme mohli jít k okýnku najednou s tehdejším přítelem (dnes manželem), když jsme letěli spolu..... My teda měli pro sichr vytištěné potrvzení ubytování, zůstatky na účtech, zpáteční letenku a tak.....

Jinak kromě ESTy budeš ještě v letadle vyplňovat celní prohlášení (většinou člověk nic neclí) a bacha, do USA nesmíš dovážet čerstvé potraviny, takže případnou svačinu sníst v letadle.....

P.S. Pokud neletíš přímo ale s přestupem ještě v Evropě, je dost pravděpodobné, že krátký pohovor budeš muset absolvovat už při přestupu s představitelem aerolinek (nás se ptali jen, zda máme zpáteční letenku a dost peněz a za jakým účelem tam jedeme). Aerolinky se tím snaží eliminovat lidi, co by u pohovoru v USA neprošli a museli by je odvézt zpět....
Renka + 3 26652
15.12.2017 9:54:29
Adriano, na člověka mluvící plynnou angličtinou, žijícího v UK, koukají jinak, než na člověka z "východu", co umí základních pár vět a nejspíš nebude rozumět jejich přízvuku a rychlé mluvě. My mluvíme anglicky dobře a stejně to byla hrozná palba otázek a rozhodně nám to netrvalo minutu. Je to teda asi taky o štěstí, na koho, kdo narazí.
Renka + 3 26652
15.12.2017 9:39:20
Zvací dopis není samozřejmě podmínkou, ale obzvlášť když nemlumí dobře anglicky, jí může být nápomocný. Je dobré uvést tam kontakty, kam můžou kdyžtak volat. Je určitě lepší, když jí ho sestra napíše. Pokud by došlo na shánění tlumočníka, bude tam pěkných pár hodin, znám člověka, co tam byl 5 hodin i s malým dítětem a nechtěli je pustit ani na záchod. Šli tam pak s nějakou eskortou, ohledy na dítě nebral nikdo. Jako není to sranda, tak je dobré udělat všechno, co jí může pomoci, aby hladce prošla.

Ještě v letadle se také vyplňuje celní deklarace, jak to dělají lidi, co neumí anglicky, netuším. Ale zase nevím, jak podrobně to kdo zkoumá. A určitě je dobré nevozit potraviny a věci, co se vozit nesmí, kvůli blbé šunce měli známí taky problém a velké zdržení.
jak 39257
15.12.2017 7:10:49
jo, me se to stalo jen na jednom letisti. mym kolegum take.
zbylych 20 letist, kde jsem byla, bylo ok.
Ale je to neprijemny ..
Lída+2 28136
15.12.2017 7:03:55
jak , lektorku taky odvedli kamsi, kde měli dalších 20lidí....a výslech byl velmi důkladný....

A manželovi vyprávěl kolega IT ze Španělska na nějakým to setkání co jezdí, že doletěli s rodinou do USA a jeho manželka neměla v pase nahrané údaje, co tam měli být(jenže to člověk sám nezjistí až právě takhle někde).....a málem nestihli letadlo do kterého měli přesednout, to prý zdrželi kvůli jeho ženě.
Taky výslech a kde si cosi....nakonec se všichni nějak zaručili, že je to opravdu ona a nechali je cestovat společně, ale byla jen ždibíček od toho, že letěla domů.~a~ No říkal, že už nikdy více....jeho starší dceru mu odtáhli taky na nějaký důkladnější výslech....manželku jak vyvrhela na další místo...s něčím co nemá šanci ovlivnit, chyba úředníka na pasovém v jejich zemi. Zůstal tam se synem a nechápal prý v první chvíli co se děje.....všichni se shodli, že už se tam nikdy nevydají, že jim to stačilo.
Lída+2 28136
15.12.2017 6:42:12
Renka + 3 , to samé mi vyprávěla má lektorka AJ......vrátila se v červnu.
A říkala, že ještě štěstí, že na ty 2h odtáhli jí a né jejího manžela co tak dobře AJ neumí. Měla co stihnout BUS co s ním měli odjet do hotelu.
sally 3140
15.12.2017 2:35:39
já jsem zvací dopis obvykle psala, obzvláště lidem, o kterých vím, že se nedomluví - kde jsem napsala že osobu tu a tu zvu "k nám na tři týdny v listopadu" a že se o ně postarám. S mojí adresou a telefony - ten dopis není potřeba, ale imho pomůže s tím mávat.
Jinak stačí ESTA.
Otázky budou nejspíš prudivé - že se budou ptát na jednu a tutéž věc několika způsoby ("vy jedete za sestrou?" a za minutu "Marie je vaše sestra?" a pak třeba "a vaše sestra se jmenuje Marie?") - prostě čekají, že se člověk jednou "prokecne". Chce to neztratit trpělivost, odpovídat co nejjednoduššeji (třeba "ano, budu celou dobu u sestry" a nekomplikovat to tím, že třeba jeden den se chystáte na výlet)... ono jde hlavně o konzistentnost odpovědí a o to, nezamotat se do toho. Jedu za sestrou, sestra mě pozvala, sestra se o mě postará, za týden se vracím do práce.

Jinak si myslím, že týden je málo... dva tři dny ti bude blbě ze změny času (i když do Bostonu to není tak zlý) a když se vzpamatuješ, tak zase poletíš zpět...
Fren 117315
14.12.2017 21:47:51
takovou dálku jen na týden?Není to škoda?
 Názory 110 z 46552  [Dalších 46542 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.