| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Spála

21.10.2013 20:05:26 kudlanka nábožná

Re: Spála u dospělého - infekčnost

Ahoj,

a syn spálu měl? Jinak můj syn před několika lety donesl spálu ze školy, typická spálová angína. Jde to strašně rychle. Zase je fakt, že užil 2x antibiotikum a bylo mu podstatně lépe. Zvládl to v pohodě.

Já jsem s ním byla doma. Riziko nakažení u dospělého prý velmi nízké. Houbeles. Po několika dnech jsem se asi 2 dny cítila unavená - taková nemastná neslaná, jako by na mě mělo něco hupsnout. Pak to přešlo. Za pár dní (2-3) jsem se najednou osypala trochu na břiše, pak se přidaly ruce - předloktí, paže. V krku mě vůbec nebolelo, nemám krční mandle, nic. Nesvědilo to, jen drobná vyrážka (ne štípance). Okamžitě mi bylo jasné, že jsem se nakazila. Jela jsem na pohotovost - a dodnes, když si na to vzpomenu ~o~~o~. Nechtěli mi věřit, že mám spálu, neměla jsem klasické příznaky, nejprve mi tvrdili, že to je z jídla, pak zase z pracího prášku. Takže jsem domů jela bez antibiotik, že si mám ráno (když to nepřejde) zajít ke své praktické lékařce. Do rána jsem byla rudá jak sovětská vlajka a jen jsem vešla do ordinace k dr., okamžitě věděla kolik uhodilo. A když jsem ještě potvrdila, že syn má spálovou angínu, tak bylo hotovo. Bohužel tím, že jsem antibiotika dostala až po rozjezdu nemoci, potýkala jsem se s tím ještě hodně dlouho. Neschopenka atd., dlouho vysoká sedimentace, sloupaly se mi chodidla ještě za dva měsíce po odeznění příznaků.
Fakt děs ~q~~q~.

Ještě jsem se šla zeptat dětské dr., zda mladší syn se má taky izolovat a nemá chodit do školky, bylo mi řečeno, že dneska už se neizoluje, klidně ho mám poslat, pokud není nemocný, přestože jsem jí řekla, že já i starší syn máme spálu (neviděla v tom problém) ~8~~8~. Já tedy jo - syna jsem nechala doma pro jistotu. Jako rodič bych asi taky hodně nadávala, kdyby toto udělal někdo jiný.

Takže asi tak. Doufám, že to spála není a žádné problémy nebudou.~x~
Hezký den.
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Téma: Spála u dospělého - infekčnost Epepe 21.10.2013 18:57
*Re: Spála u dospělého - infekčnost pepa 21.10.2013 19:16
*Re: Spála u dospělého - infekčnost kudlanka nábožná 21.10.2013 20:5
*Re: Spála u dospělého - infekčnost Kreaty 21.10.2013 20:27

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.