| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Úmrtí v rodině

4.7.2015 19:36:33 Dari79

Re: Jak je to s náhlou smrtí a běžný účet zemřelého?

Ty jsi ťunťo...

Peníze zdědí syn. Jeho zákonným zástupcem, tedy i osobou s právem zastupovat ho ve věcech majetkových, je automaticky jeho druhý rodič, který ho pravděpodobně bude mít i v péči (samozřejmě jsou výjimky, beru to, že druhý rodič je normální).

Peníze, které zdědí, budou vloženy na nějaký deponovaný účet, zablokovaný do jeho 18ti let. Disponovat s nimi je možné zásadně jen se souhlasem opatrovnického soudu - tj. ano, rozumný rodič tam ty peníze nechá a dítě se k nim dostane, jak mu bude 18 let. Je-li to ale potřeba v zájmu dítěte, soud povolí tomu rodiči výběr (části) peněz i dříve. Funguje to podobně, jako když rodiče vybírají dětem peníze ze stavebního spoření, prostě napíšou na soud, kolik chtějí, z jakého důvodu, soud o tom rozhodne.

Pokud jsi s dítětem zásadně sama, tak se vyplatí mít někoho, kdo něco o tvých věcech ví, notář skutečně není detektivní kancelář, aby zkoumal, kde máš jaký majetek - samozřejmě banky atd. mu to hlásí i z vlastní iniciativy, když se o úmrtí dozví, takže na majetek se většinou přijde.

Já např. protože muž je v tomto laxní, mám "žlutý šanon" - ví to muž a moje asistentka v práci. V šanonu mám účty, stavebka, životní pojistky atd. Tj. kdybych umřela, vezmou zlutý šanon a jednoduše vidí, kde co mám.

Pokud je otec naprosto nepoužitelný, můžeš napsat i listinu s přáním o opatrovnictví dítěte pro případ tvé smrti, to už se tu taky probíralo x-krát (otec jen v RL, dítě od narození neviděl, neplatí, nezajímá se...). Nejlépe vlastnoručně nebo tedy na počítači s úředně ověřeným podpisem.
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Téma: Náhlá smrt a běžný účet zemřelého Vojtami56 4.7.2015 11:25
*Re: Jak je to s náhlou smrtí a běžný ú... Z+2 4.7.2015 11:42
**Re: Jak je to s náhlou smrtí a běžný... Vojtami56 4.7.2015 11:45
*Re: Jak je to s náhlou smrtí a běžný ú... kambala pláááckááá 4.7.2015 11:46
**Re: Jak je to s náhlou smrtí a běžný... Vojtami56 4.7.2015 11:53
***Re: Jak je to s náhlou smrtí a běž... Tragika 4.7.2015 12:9
***Re: Jak je to s náhlou smrtí a běž... 77kraska 4.7.2015 13:37
****Re: Jak je to s náhlou smrtí a b... Ivka3 4.7.2015 14:1
*****Re: Jak je to s náhlou smrtí a... ...neviditelná... 4.7.2015 14:17
*****Re: Jak je to s náhlou smrtí a... Blanka+Adámek 8.7.2015 2:54
*Re: Jak je to s náhlou smrtí a běžný ú... 77kraska 4.7.2015 13:37
**Re: Jak je to s náhlou smrtí a běžný... Vojtami56 4.7.2015 17:7
***Re: Jak je to s náhlou smrtí a běž... Vojtami56 4.7.2015 17:8
****Re: Jak je to s náhlou smrtí a b... Dari79 4.7.2015 19:36

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.