| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Koupě, prodej, pronájem nemovitosti

30.9.2021 14:22:50 stressya

Bydlení v nájmu a odpojená elektřina

Zdravím maminky,

obracím se na vás s dotazem, snad se tu najde někdo, kdo mi poradí. Od října loňského roku bydlím v pronajatém bytě, každý měsíc posílám nájem se všemi energiemi majiteli na účet. Letos v srpnu na mě zvonil bývalý majitel bytu, že si současný majitel bytu doteď nepřepsal na sebe elektřinu, on ji odmítá dál platit za byt, ve kterém nebydlí, což je logické a že mu současný majitel nezvedá tel. a nekomunikuje, tak zda bych se s ním nemohla spojit já, že na el. už je celkem výrazný dluh a hrozí odpojením. Spojila jsem se tedy se současným majitele, od kterého mám byt pronajatý, samozřejmě tvrdil pravý opak, že domluvit se nedá s bývalým majitelem, který dělá naschvály, ale že vzniklý dluh zaplatí. Nicméně se stalo, že 2. září mi el. odpojily, i přesto, že každý měsíc poctivě platím. Tím pádem jsem sbalila děti i sebe a měsíc bydlíme u rodičů, bez el. se v bytě prostě bydlet nedá - máme kotel, takže jediné, co funguje, je plynový sporák. Nezatopím si, neohřeju vodu, starší syn potřebuje kvůli škole internet, stejně jako já k práci. Majitel zpočátku komunikoval, vypadalo to, že má snahu věc co nejdříve vyřešit, teď už komunikace vázne a el. ani po měsíci není znovu zapojená. Můžu se já osobně proti tomuto nějak bránit? Byt v tomto stavu opravdu není obyvatelný, ne se dvěma dětma a já už si přijdu, že obtěžuju, když majiteli pořád volám a uháním ho o zapojení, abychom se mohli vrátit domů, u rodičů to taky není na dlouhodobější řešení. Nevím, zda má vůbec cenu se nějak bránit nebo raději hledat jiný byt...
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Bydlení v nájmu a odpojená elektřina stressya 30.9.2021 14:22
*Re: Bydlení v nájmu a odpojená elektři... Košík_růží 30.9.2021 15:6
**Re: Bydlení v nájmu a odpojená elekt... Občasný host 30.9.2021 20:38
*Re: Bydlení v nájmu a odpojená elektři... Dari79 30.9.2021 15:6
**Re: Bydlení v nájmu a odpojená elekt... Dari79 30.9.2021 15:9
***Re: Bydlení v nájmu a odpojená ele... Košík_růží 30.9.2021 16:25
****Re: Bydlení v nájmu a odpojená e... Renka + 3 30.9.2021 19:10
*****Re: Bydlení v nájmu a odpojená... ...neviditelná... 1.10.2021 11:47
*Re: Bydlení v nájmu a odpojená elektři... Fern 30.9.2021 15:33
*Re: Bydlení v nájmu a odpojená elektři... Občasný host 30.9.2021 20:36
**Re: Bydlení v nájmu a odpojená elekt... Dana 1.10.2021 7:24

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.