| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 353345 [Dalších 353315 >>]
PavlaSukova
18.2.2018 9:11:14
Není pravda, že na ně nikdo nemyslí. Kdo na ně velmi intenzivně myslí jsou třeba ty neziskovky, které se o ně starají, protože velmi podstatná část ze sítě služeb pro osoby se zdravotním znevýhodněním (i z důvodu věku) leží právě na bedrech neziskového sektoru. Toho, který bys nejradši zrušila a o kterém šíříš lži (neziskovky mívají transparentní hospodaření, ukaž mi jednoho jediného poskytovatele sociálních služeb z neziskového sektoru, který 80% svého rozpočtu věnuje na svůj vlastní provoz).

Ano, mnozí jsou vůči lidem v seniorském věku slepí a necitliví. Nejradši by je zavřeli do ústavů, aby je neměli na očích, a děj se, co děj. Ty jsi evidentně podobně slepá a necitlivá vůči lidem s handicapem a dětem z DD, takže nemáš absolutně komu co vyčítat.
PavlaSukova
18.2.2018 9:03:22
Vědí. No a co? Lidé s Down syndromem se tedy musí hromadně před narozením vybíjet jen proto, že se do jejich aktivizace musí vynaložit více peněz a energie? Jde o vadu slučitelnou se životem, běžný člověk s Down syndromem je schopný navazovat vztahy (i partnerské), cítí lásku i štěstí, bolest i smutek, má své záliby i schopnosti. I díky výše zmíněným možnostem aktivizace, které jsou v moderní společnosti pořád dál a dál, jsou schopni dosáhnout určité úrovně vzdělání, pracovat a prožít život, který si kvalitou neodvažuji posuzovat jako horší, než je život kteréhokoliv jiného člověka bez handicapu.

Podle tvé logiky "věděli to": každý člověk ví, že bude jednou starý. Proč se tedy na stáří lépe nezabezpečí? Proč teď skuhrá, že je opuštěný a má špatnou péči - vždyť to přece věděl, že bude jednou starý, ne?

A o dětech z DD taky plácáš. Ty děti rozhodně všechno nemají. Rodinné zázemí je něco, co nevyváží žádné dárky od sponzorů, oblečení ze sbírek a dovolené u moře. Absence dobré rodiny (protože děti z DD nějaké rodiny mají, většinou takového typu, že je po opuštění DD v osmnácti letech okradou i o ten jednorázový startovací příspěvek) je to, co způsobuje, že ty děti končí na ulici, že mnohdy nedokáží navázat funkční vztah nebo se postarat o vlastní rodinu. Ten sociální handicap je obrovský a táhne se celý život. Jen hlupák si myslí, že děti v DD jsou OK a není třeba jim věnovat pozornost, protože jsou finančně zaopatřené.
Lucie Kliská
18.2.2018 0:23:23
Pardon, zapomněla jsem napsat důležitou věc, a to kolik těch dětiček máme. Tak tedy šest rovných!
Lucie Kliská
18.2.2018 0:19:55
Tak tedy pokud se hledá někdo, kdo má více malých dětí za sebou, jsem tu! Máme děti v rozmezí 1,5 - 10, tj.necelé 2 roky po sobě. Začnu tím, že trestat děti fyzicky je mi velmi nepříjemné a vždy se snažím zkusit vše ostatní. Je to vyčerpávající. Je to furt dokola. Ti mladší se učí, ti starší vědí. Pokud by šlo jen o oblékání a uklízení, přijdu si často jak naprostý idiot! Pořád dokola opakují to samé, vysvětluji, motivují i vyhrožuji...Kdo má dvě děti, tak si asi jen těžko dokáže představit, co VSECHNO za situace během dne může nastat. Strojení bych řadila mezi prkotiny, které se dají řešit různě. Co ale "stádové chování", "vzpoura", řetězová reakce...a mnoho dalších situací. Byly doby, kdy jsem cítila, že nemám všechny děti pod kontrolou tak, jak by to mělo být, tj.někdo by někam utekl, spadl, rozbil něco aj. Nemohla jsem tedy nikam jít. Leda, že bych ty děti dokázala "spacifikovat" a mít to pod kontrolou. K tomu nelze jen pořád vysvětlovat, ale umět to s autoritou. Článek se mi moc líbí a je to ideál. Těžko ale říct, co v této nedokonalé době s nedokonalými rodiči i dětmi je to nej řešení. My musíme být vynalézaví a naše metody různě měnit, inovovat, přizpůsobovat. Aniž bych se nějak chválila, lidé jsou z našich dětí často paf. Nechápou to, že to jde s úsměvem...
Bobo
(IP adresa 193.165.96.45)
  • 
17.2.2018 21:50:28
Drogy jsem nikdy v životě neokusila, včetně marihuany. Zde to bere asi každá druhá, podle koncentrované hlouposti, co zde ženské předvádí. Minimálně bere hodně z nich různá sedativa a léky proti depresím. A co ty? Kdo se tak prý, často sám v něčem jede?
17.2.2018 19:14:02
Ty jo, Bobo, na cem jedes? To musi byt ale matros!
Bobo
(IP adresa 193.165.96.95)
  • 
16.2.2018 22:56:01
Kudlo, Ty jsi zde takový mimoň. Už jsem si toho dříve všimla. Čím to je?
Bobo
(IP adresa 193.165.96.95)
  • 
16.2.2018 22:54:44
Nevím, jak to myslíš. Odpověď je dvojznačná. Do hlavy Ti nevidím, jaké procesy v ní probíhají. Sdělení je znovu doprovázené nadbytečným piktogramem. Věřím, že jsem na vyšší rozumové úrovni než jsi Ty.
16.2.2018 17:13:46
Jak může dítě za nezodpovědnýho rodiče? ~a~
16.2.2018 16:06:36
Tak to jo! Nad tímhle se dá jen uplivnout ~d~
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 353345 [Dalších 353315 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.