| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 353655 [Dalších 353625 >>]
Bobo
(IP adresa 193.165.96.177)
  • 
11.6.2018 15:07:07
Zelení jsou nám krajně nesympatická společnost. Jejich přínos nevidíme v ničem. Naopak, jsou stále brzdou při budování silniční infrastruktury. Například při budování obchvatů přetížených městských aglomerací, při budování dalších úseků dálniční sítě atd. Například v Izraeli jsme pozorovali výstavbu nových úseků dálnic. Za pár let dokáží vybudovat a zprovoznit stovky kilometrů nových, moderních dálnic. Mirku, nefilozofujte a začněte cestovat. Reálný prožitek nic nenahradí. Než do nějaké země odletíme, máme stejně mnoho informací načtených.
Analfabeta
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
11.6.2018 14:40:40
Ad 6: pokud se mám pomáháním sama dostat do problémů, nepomáhám, prostě to nejde.
Ad 1 nebo i 4: pokud dneska pomůžu já, očekávám, že až budu mít problém, pomůže ten druhý zase mně. Pokud ne a opakovaně ne, tak už mu víckrát nepomůžu. Nemám ráda sosače a vyžírky. Pokud je někdo ve svrabu a je mu pomoženo, měl by pomoc nějakým způsobem oplatit (my to třeba se sousedy děláme tak, že si vyměňujeme přebytky ze zahrádek apod.). Čistého příjemce pomoci už dneska pošlu někam, to není žádost o pomoc, ale její zneužívání.
Analfabeta
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
11.6.2018 8:28:10
Naprosto přesně. Kdo se v destinaci umí domluvit, cestuje sám (co vím od kamaráda, tak třeba Jižní Amerika hlavně španělsky, s angličtinou se tam nechytal). Jinak cestuje rodina s dětmi, ta vynechá divočinu, a jinak cestují starší lidé, kteří by se domluvili maximálně rusky, pokud by se po létech na ta slovíčka ještě vzpomněli. No, a jinak cestuje manažer, který po celý rok něco zařizuje, a chce si konečně pořádně odpočinout týden ležením na pláži s all inclusive. Ani jeden ze způsobů nelze zatracovat, každý z nich cestuje tak, jak nejlíp dovede.
11.6.2018 0:23:58
Máme tři děti - kluci 17, 9 a holčička 7 let. Manžel je Rakušan, v Rakousku žijeme a děti zde chodí do školy. V podstatě jsme praktikovali pravidla viz doporučené desatero a výsledek je takový, že všechny tři děti mluví německy i česky v podstatě na stejné úrovni, doma mezi sebou všechny tři děti dokonce hovoří česky! Ti dva mladší mají v češtině slabý přízvuk, občas se jich jiné děti v Čechách zeptají, jestli jsou Slováci :-) I když jsem s dětmi hovořila důsledně česky a snažila jsem se nemíchat, naučila jsem je (i když se jim to ze začátku nelíbilo), že v přítomnosti třetí osoby (nemyslím na ulici, ale když s někým třetím komunikujeme)který ČJ neovládá, že ze slušnosti hovoříme německy. Nikdy to nebyl probléym a ČJ nebyla nikdy slabším jazykem. První a třetí dítě mluvilo oběma jazyky velice brzy, první naprosto bez míchání, druhé až ve třech letech a míchalo jazyky tak do čtyřech, třetí začlo mluvit průměrně brzy a také přestalo míchat ve čtyřech letech. Čteme v české i německé knihy, díváme se na filmy v němčině i češtině úplně stejně, děti ani jeden z jazyků neupřednostňují. ~g~ S manželem doma mluvím němeky, oba s dětmi svými jazyky, přičemž jsem dřív musela často překládat, co aby manžel rozumněl, dnes už to není nutné, rozumí všemu.
A co je milé, dvojjazyčně už poslouchá povely i náš pes ~t~
10.6.2018 23:36:08
Bobo, každý jsme jiný a na takové destinace a dovolené každý není. Cestuju celkem dost, ale některé z destinací, které uvádíte, už jsou na mě trochu divoké, nemyslím bezpečnost, spíš "civilizaci". Jezdíme s dítětem (pravda, teď už dospělým), a většinou dvě rodiny, takže vybírání a organizace je trochu jiná než pro dva. A nezavrhuji ty vyspělé destinace. Tam je častěji to, co mě zajímá.

10.6.2018 23:24:44
Jezdíme bez cestovky, ale nevidím to tak vyhroceně jako Bobo.

Rodinná dovolená v tradiční destinaci by možná mohla vyjít levněji než cesta po vlastní ose, s využitím first nebo last minute a akcí jako děti zdarma.

Exotika, poznávací cesty, to vše je levnější individuálně.

Hlavní výhoda individuální cesty je mnohem větší možnost volby, termínu, ovládající internet a samosatní, dopravy, skoro všeho.

Když nechám stranou finance, důležité je, co člověk od dovolené čeká. Někdo je rád "účastníkem zájezdu", někdo je individualista. Paradoxně to, co lidé většivou od cestovek chtějí tj. tradiční zájezd do nějakého letoviska, se dá zařídit velmi jednoduše i bez cestovky. To exotika a poznávačka dá přece jen víc práce. A tady je prostor pro specializované cestovky. Individuální dovolené na míru podle požadavků klientů, kteří nemají čas a chuť si vše zařizovat a mají peníze na to si takové služby zaplatit.

Dnešní mladí, jazykově vybavení, samostatní, pohybující se na internetu, asi budou ve stále menším počtu platit cestovkám za klasické hromadné zájezdy.
10.6.2018 20:49:23
Zajímáte se taky o svoji ekologickou stopu?
9.6.2018 23:38:27
Autor článku patrně neumí procenta. Umíte si někdo představit, že by v peřině bylo 10% hmotnosti roztočů? To by museli být neviditelní.
Bobo
(IP adresa 193.165.96.114)
  • 
9.6.2018 14:48:03
Jenom doplním, že zase vkládáte příspěvek z období 2. světové války. Jak jinak, není z vaší hlavy. Tj. Lidice. Nikdo Vám na ně již tradičně neodpovídá, ale zřejmě jste fascinací násilí zcela posedlá. I když jsem vyrůstala a chodila do škol před rokem 89, nejen o Lidicích jsem věděla základní informace již ve 3.- 4. třídě. To byli ve školství ještě pořádní učitelé, dnes jsou tam i takové trosky jako Vy. Zřejmě se domníváte, že zde jsou jen dementi, kteří neznají svoji historii. I když se kloním k názoru, že ve skutečnosti ani učitelka nejste. Když se probírají jen trochu odbornější věci, tak se hned "dekujete".
Bobo
(IP adresa 193.165.97.94)
  • 
9.6.2018 13:06:00
Jste vzácná:-) Vždy jen opisujete, ve vaší hlavě se prohání vítr. Názory konvenují s desetiletým dítětem.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 353655 [Dalších 353625 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.