| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 353026 [Dalších 353006 >>]
susu.
12.12.2017 9:45:47
"Zdravé a chutné cukroví bez přidaného cukru, bílé mouky a "másel všeho druhu" lze vytvořit z oříšků, mandlí, ovoce, kakaa, vysokoprocentní čokolády .."

No, pak to stejně není zdravé a bez cukru to stejně nebude ani dost dobré. :-)
susu.
12.12.2017 9:44:07
Withep, to je otázka názoru. Dostala jsem od mamky kdysi pravou vanilku a nevoněla mi ani zpolovina tak jako etylvanilin.~d~
Z másla peču normálně, cukr je prostě cukr, třtinový mám ráda do čaje, do cukroví bych ho teda nedávala, já to na té chuti nepoznám, zkoušela jsem to.~:-D
Valkýra
12.12.2017 7:44:19
Kudlo,
věř tomu, že některé děti se pravdu "necítí". Ale to záleží i na osobnosti té učitelky a jak to celé pojme.
Dcera měla na nižším stupni skvělou učitelku, ale tohle taky pojímala divně, celkem pak lustrovala jednotlivé rodiny i podle úrovně toho cukroví. A děti, které nepřinesly nic, se fakt dobře necítily.
Kdysi byla tradice, že cukroví se vytahuje až na ŠD, do té doby se NEŽERE, i když se ujídalo, ale veřejně prostě NE. Do školy a do práce se to tahalo až v lednu, pokud zbylo.
MÍŠA&FÍK
12.12.2017 0:24:16
Moje dítě se 4roky ve školce úplně výborně cítilo s perníčky ( či co to vlastně je) koupenými v IKEA.
Posílala jsem je tam i v original krabici a přesto jsem měla každý rok několik proseb o recept.

Nedám.....je to staré rodinné tajemství......umět dobře nakoupit....😁😁😁😁😁😁
A syn je rozhodně v poho, žádné trauma jsem nezaznamenala.
Analfabeta
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
11.12.2017 21:13:45
Withep, já tomu tehdy věřila. Jistě, řada věcí je třeba dneska jinak, jsou jiné názory na hodně věcí, ale pardon, na české a slovenské vánoční cukroví nedám dopustit. kdyby bylo na mně, nechala bych ho zapsat do Knihy kulturního dědictví UNESCO, protože ta chuť a pestrost, každý druh má jiný název, kdy hospodyňka okamžitě ví, o co se jedná - to není nikde jinde v Evropě ani na celém světě!!
Kam se na naše cukroví hrabou jiné evropské národy!
11.12.2017 20:08:36
Loni jsem vyhrála na místním jarmarku soutěž o nejlepší vanilkové rohlíčky. Byly z celozrnné mouky a s samozřejmě z másla (někdo totiž považuje za tradiční ingredienci Heru), místo bílého cukru jsem sladila nerafinovaným třinovým, a hlavně - byly fakt vanilkové, ne vanilinové.

Kdo z těch, co lpí na tradičním vánočním cukroví, vůbec ví, že to, čemu říkají vanilkové rohlíčky, nevidělo vanilku ani z rychlíku a je to ochucené a ovoněné látkou, která vzniká jako vedlejší produkt ropného průmyslu...?
11.12.2017 19:59:08
Ehm, a jaký má smysl, aby se hospodyňka z dob Přemka Podlahy vyjadřovala ke zdravému cukroví ze surovin, které jsou snadno dostupné v roce 2017? ~;)

To je jako říct, džíny nenosím, v roce 1980 jsem si v Tuzexu zkusila mrkváče a vůbec mi neslušely.

Ale tak to bývá, když se člověk do něčeho vrhne z módy a ne že by to považoval za rozumné a za přirozené. Nelze nahradit máslo "zdravějším" margarínem a pak se divit, že se to nedá jíst.
Analfabeta
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
11.12.2017 18:46:19
Kdysi za blahé éry Přemka Podlahy a jeho Receptáře nejen na neděli mu v jeho edici receptářových sešitů vyšel sešit zdravých receptů. Ja - chtěje teda připravit zdravé pečivo - jsem některé suroviny zakoupila. Mouka se tam běžně nahrazovala šrotem, vím, že jsme se tomu nakonec doma docela chechtali. Sešit už bohužel nemám, to bych sem pár povedených receptů přepsala, ale mám dojem, že to bylo ještě před r. 1989, kdy bylo i kakao těžce sehnatelnou komoditou a na vesnici bylo na příděl, stejně jako strouhaný kokos nebo mandle.
11.12.2017 17:49:41
"Stačí dva tři nejoblíbenější druhy, které domácnost provoní a které je možné dát do krabičky, když má dítě přinést do školky či družiny trochu cukroví na vánoční besídku. Není totiž zrovna šťastné v takové situaci dát dítěti koupená linecká kolečka a paní učitelce lakonicky sdělit: „Já nepeču, není to zdravé.“ Věřte, že dítě se pak mezi ostatními zrovna „necítí “…"

To teda nevěřím, spíš si myslím, že paní autorka tak trochu kecá, aby podpořila svou tezi.

Klidně bych dala koupená linecká kolečka /rohlíčky, bez keců teda, že nepeču, neboť to není zdravé, protože učitelce a nikomu jinýmu do toho venkoncem nic není. Nevidím jedinej důvod, proč by se dítě kvůli tomu mělo "necítit". ~d~
jeskyňka
11.12.2017 16:47:36
Nějak nechápu o jaké módě, šrotu atd. je řeč. Zdravé a chutné cukroví bez přidaného cukru, bílé mouky a "másel všeho druhu" lze vytvořit z oříšků, mandlí, ovoce, kakaa, vysokoprocentní čokolády ... a rozhodně si p.del nic nemusí přebírat, protože je lehce stravitelné. Z pečené zásmažky nám bývalo hooodně těžko.

Krásné a pokojné Vánoce všem a každému, co jeho jest :-)
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 353026 [Dalších 353006 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.