| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 353990 [Dalších 353970 >>]
Bobo
(IP adresa 193.165.96.30)
  • 
16.9.2018 22:12:25
Proč máte 4 děti??? Touto otázkou jste možná mohl sám začít. Stát jsem já, říkal Ludvík XIV. Proč se má stát o všechny starat??? Udělejte si delší cestu do některého z asijských států. Tam často nenarazíte na žádné sociální podpory, žádné státní důchody, žádné přídavky na děti. Evropané,poblouznění socialismem na to přichází jen pomalu.
Bobo
(IP adresa 193.165.96.30)
  • 
16.9.2018 22:08:05
Podle frekvence Vašich příspěvku spíše žijete stále realitu i když převážně virtuální, zde v ČR než v Německu či Rakousku. Pro některé lidi je velmi těžké se přestěhovat a žít v cizí zemi, která má vždy jiné kulturní vzorce než ta naše, jiné pohledy na to, co je a není správně. Některé jsou v jiné zemi nešťastné a do konce života si pořádně nezvyknou. Tak trousí svá moudra v těchto diskuzích. Nemají moc tamních přátel, často dlouho nezvládají tamní jazyk (to, že někdo 10 - 15 let žije například v Německu nic nevypovídá o úrovni jeho němčiny). Nejen Turci v Německu i po x pobytu letech mluví hrozně. Ale zde před tuzemci jsou odbornice na migraci, na tamní způsob života atd.
Ivo Patta st., čtyři děti
16.9.2018 14:02:02
podobně jako my. I tam, z pohledu společnosti, tlačí tzv. "vyspělý sociální stát" PRACUJÍCÍ rodiče do pozice nepřizpůsobivých! Slováci převzali také od 1. 1. 1993 pro pracující rodiče a jejich rodiny toxické daňové a sociální zákony z vymírajících zemí EU. Mám to vyčíslené pro Česko: na jedné straně statistický úřad (ČSÚ), vykazuje jen finanční náklady na výchovu dítěte v rodině ve výši 1,5 milionu korun (do plnoletosti), až 2,5 milionu korun (vysokoškolák). Na straně druhé ministerstvo financí je s přihlédnutím k platné daňové legislativě přesvědčeno, že děti nic nepotřebují, snad jen mateřské mléko a to je podle úředníků evidentně zdarma. Jak jinak si vyložit rozpor mezi náklady na výchovu dítěte vykazovanými ČSÚ ve výši 80 000 Kč/rok a 13 404 Kč/rok v roce 2014, aktuálně 24 204 Kč, které ministerstvo financí uznává jako daňově odečitatelnou položku na náklady výchovy dětí? Místo aby ministerstvo financí odečetlo 50 % nákladů na výchovu dítěte, tj. 40 000 Kč/rok, odečte aktuálně jen částku 24 204 Kč/rok. Díky tomu rodina s jedním dítětem nezaviněně ztratí ročně 24 796 Kč, u dvou dětí je to již finanční ztráta 45 392 Kč a u tří dětí přijde rodina nezaviněně o částku 61 188 Kč/rok. To by bylo obědů. Výsledek? Máme poloviční porodnost než byla ta za Protektorátu! V roce 2017 se v ČR nenarodilo do vyrovnané populační bilance 39 600 dětí, na Sovensku 25 000 dětí. Že se Vám to nelíbí? Mně také ne, zvláště když zjistím že statistiku potratovosti vede segment třetích dětí v rodině!!
Eudo
16.9.2018 11:08:29
Ziji desitky let v zemi, kde jsou nejen obedy od poloviny 60. let pro VSECHNY deti zdarma, ale na nejnizsim stadiu i pro jejich pedagogicky doprovod (=ucitele). Jsou to kvalitni obedy, dve jidla na vybranou (=jedno s masem/rybou, jedno vegetarni. Bohaty salatovy stul s ruznymi druhy zeleniny, mleko/voda k piti.

Nektere skoly nabizeji svym zakum, kteri maji zajmy, i zdarma snidani.

A nejen to.

VESKERE pomucky a vse, co SKOLA porada je zdarma. Pokud je neco, co stoji vic, je vzdycky na vybranou dalsi zdarma aktivita.


VSECHNY rodiny pobiraji prispevky na dti, neodstupnovane podle platu. Od 3 deti vys se stypnyjhi (+pul az jeden navic).

Dane platime odstupnovane, podle vydelku. Prumerny obcan vetsinou kolem 30%.
Šuplík
16.9.2018 9:08:35
Uz teď jsou obedy dotovany nejmene z 50%. Nebo myslis, ze normalni cena je kolem 20 - 25 kc za jeden obed? ~d~
Katka
(IP adresa 82.100.0.214)
  • 
16.9.2018 8:46:40
Byla jsem dvakrát na interupci, pokaždé brzo po porodu. Mám tři dospělé azdravé děti a jsem šťastná. První potrat jsem absolvovala, když byly mé dvě děti ve věku 1 a 2 roky a my bydleli v garsonce. Druhý potrat jsem podstoupila po letech, už po třech dětech, když selhala antikoncepce a my se stěhovali za prací do jiného města. Nelituji ničeho.
(IP adresa 94.113.211.11)
  • 
15.9.2018 13:41:18
Je to nesmysl už kvůli tomu, že lidi by nemohli obědy zdarma reklamovat. Stát by jim mohkl přispívat 50-70% a bezprizorným více. I děti musejí vědět, kolik co stojí, jinak si toho neváží. Když by to bylo zdarma, tak poodle čeho by se rozhodovalo, kdo dostane levnější jídlo nebo dražší jídlo? Nemoci jsou právě z toho, že se i dětem vaří nemastná neslaná jídla. Vyvíjející odganizmus by se neměl zatěžovat hloupými dietami. Děti potřebují sůl, nasycené tuky včetně margarínů a ne vysokosacharidovou fastfoodovou stravu.
Bobo
(IP adresa 193.165.97.4)
  • 
15.9.2018 12:21:50
Děti si stěžují proto, že je rodiče často odbývají zmiňovanými pokrmy tzv. rychlého občerstvení. Na tyto jídla vzniká rychlý návyk, následkem je vysoký počet dětí s nadváhou a obezitou. Děti ohrnují nos na většinou jídel nejen ze školních jídelen. Na vině jsou rodiče. Práce kuchařek není rozhodně jednoduchá. Natahají se, je jich málo a za starší prakticky není žádná náhrada. Mladí adepti se rozhodně nehrnou a po seznámení s platem jich většina ihned odchází. To vám potvrdí každý ředitel školy. Navíc jen málokterá země má tak přísné požadavky na stravu jako zde máme my. Zkuste si najít na internetu téma školního stravování a jídelen a bude vám ihned jasnější, co vše musí splňovat.
Bobo
(IP adresa 193.165.97.4)
  • 
15.9.2018 12:13:24
Neexistuje žádná statistika, kolik lidí žije pod hranicí bídy. Jsou to pouze dohady, ničím nepodložené. Mnoho lidí pracuje v šedé ekonomice a část z nich je evidovaná na ÚP, další velká skupina čerpá sociální dávky. Vždy budou regiony s vyšší a nižší mírou nezaměstnanosti. Proč tomu tak je, odpověď najdete u sociologů, ekonomů. Do hospody nepáchnu, jak je rok dlouhý. Vážím si vydělaných peněz a nemíním je odevzdávat v předražených restauracích, kde cena jednoho jídla s nápojem rovná se doma připravený oběd pro 3 člennou rodinu. Zvláště na severní Moravě žije nejproblematičtější skupina obyvatel. Je tam nejvyšší míra páchané trestné činnosti, arogance lidí mezi sebou, hostility - v minulosti tam migrovali desítky tisíc dělníků do hornictví a těžkého průmyslu.V druhém sledu potom nepřizpůsobivý. Žiji na jižní Moravě a syn zde měl práci, která by jen stěží stačila na obživu, na bydlení už by nenašetřil do smrti. Dnes pracuje v Německu, perfektně mluví německy a velmi dobře anglicky. Také má zatím pouze gymnázium. Ale maká na sobě a studuje tamní odborné školy. Nevybral si lehký obor, ale velmi perspektivní. A do budoucna snad nejžádanější ve všech vyspělých zemích Evropy. Tj. zdravotní péče o seniory. Můžete si drmolit pro sebe, co je libo. Váš názor je pro mne důležitý jako písek v sandálech. Tj. hned se vysype a ztratí z mysli. Pracujte na sobě a snažte se.
Ron
15.9.2018 9:59:08
Znamená to, že svět, kde je dostatek stabilních pracovních míst v rozumném dosahu bydliště není vyspělý ?

A naopak - tam kde jsou lidé nuceni kočovat za prací, dle toho jak fabriky zrovna krachují a jinde vznikají - je světem vyspělým ?

---------

Jinak případy, které jsem popisoval znám velmi dobře a pindy o lidech, kteří "za žádných okolností nepřijmou žádnou nabízenou práci" si nechte pro své kámoše z hospody. Měl jsem na mysli poctivé, pracovité maturanty s praxí, kteří tak dlouho nemohli najít odpovídající práci, že už začali reagovat i na manuální, dělnické profese, ale nikde je neberou. Maturita je dnes prokletí.

---------

3,1 % nezaměstnaných je statistická fikce. Realita je mnohem horší, protože je to za prvé v každém regionu jinak ( a celá republika se asi nemůže přestěhovat do Prahy ), za druhé se tam nezapočítává spousta lidí, kteří se plácají na různých brigádách a poloúvazcích, protože jinou práci nenašli, bezdomovci, atd.
V ČR žije pod hranicí bídy zhruba milion lidí a práci tady nemůže, i podle oficiálních údajů, najít 230 tisíc lidí... To je děs.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 353990 [Dalších 353970 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.