| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Alimenty zpětně

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 56 [Dalších 26 >>]
  • 
23.3.2009 6:32:03
Já se chci zeptat. Můj manžel je po finanační stránce hrozně nezodpovědný. Začal podnikat na adresu trvalého pobytu, což je byt a veškeré vybyvení v něm moje, protože se ke mě nastěhoval úplně do hotového, pouze z igelitkou oblečení.A protože neplatil zdravotku,sociálku, řešili to exekutoři, naštěstí jsme to uplatili a ustáli, já tedy s hroznými nervy, kam až to došlo. V té době byl už při podnikání zaměstnán, a veškerou výplatu posílal mě, ale na ty své sluhy si vzal půjčku od toho podniku, a sepsali takovou jak on říká ne příliš důležitou smlouvu, že se víceméně dohodli ústně, že je to v pohodě. Najednou mi přestala výplata chodit, s vysvětlením, že mu zaměstnavatel oznámil, že nebude výplatu dostávat do té doby, než to zplatí. Takže, je to už 3měsíce na mě. Minochodem jsem na mateřské dovolené a mám různé brigády a by to šlo.Manžel podniká,z prodělkem dál,a já nevim, jak dál.Starám se o všechno co můžu, měla jsem už podanou žádost o rozvod, jenže je tam dítě a to je nejdůležitější. Ale proč mám byta kůli jeho dluhům já,dá se to nějak řešit, i v průběhu manželství. Jako, dodatečné smlouvy o majetku, zručení podnikání na trvalou adresu...děkuji nada
  • 
7.2.2009 17:56:08
mam prozbu.ma pritelkyne ceka dite s byvylim pritelem.problem je v tom,ze chce po nem,aby se vzdal otcovstvi a ja abych si ji privlastnil.znamena to tedy pro mne,ze bych pri rozchodu musel platit alimenty i na sve nevlastni dite?dekuji za odpoved.
  • 
5.9.2008 22:35:41
Dobrý den,
jsem studentem nástavbového studia, před 5 měsíci při oslavě mích 19 narozenin (v únoru - to jsem studoval na učilišti 3.ročník) se hodně slavilo a já se opil skoro do němoty, vzpomínám si jen na slečnu, která mě někam odtáhla a dělala si srandu, že mi musí dát pervitin, že je to hustý (nikdy sem nic podobného předtim neměl). Já hlupák sem si z toho dělal srandu, že mě jen zkouší s nějakym cukrem od kafe z baru. A tak sem udělal to samé co ona, tzv. šňupl jsem to a nic, prostě sem jí nevěřil a tak sme se vrátili k ostatním lidem a pilo se a pilo.

Ejhle 2 měsíce na to, mi ta slečna volá, že je semnou těhotná, ani jsem nevěděl, že něco bylo. Od té doby mi neustále vyhrožuje. Jo dejme tomu,že co se stalo stalo se fuj. Jenže já chci dál studovat, vím ,že na to mám. Nepiju, nekouřím a ani žádné drogy nepoužívám. Měl jsem naplánovanou budoucnost, ale ta slečna mě neustále obtěžuje s tím, že mi u soudu nechá napařit 7000 tisíc alimenty, je to ubec možné ? Jde o to, že moji rodiče jsou rozvedení a nevědí o tom. Můj otec je nezaměstnaný a posílá na mě alimenty 1200 kč, má přítelkyni a spolu mají 2 děti. Na druhé straně matka, která má plno dluhů a další dva syny, bere na mě a 2 nevlastní bratry přídavky a odečítá si nás z daní. Mě posílá taky 1200,- plus 1/3 přídavků a něco kolem 500 kč co si odečítá z daní. Mám sice trvalé bydliště u ní doma, ale většinu času jsem na intru. S těmi pěnize akorád zaplatím intr a cesty a na útratu mi zbývá kolem 70kč na týden.
Potřebuji se věnovat studiu, ale jsem neustále stresován ze strany té slečny, popravdě ani nevím, jestli to dítě čeká doopravdy se mnou. Když mi volala naposled řikala ať si udělám testy, ale že mě to příjde pěkně draho, že testy a soud mě budou stát tak 80 000 tisíc. To radši řeknu, že je to moje :( Otázka zní kolik mi může soud určit víši alimentů ? Kolik stojí soud ? Tvrdí, že moje rodiče do toho nechce zatahovat, že prý to za studenty může hradit stát ? Je mi z toho zle, prosím radu..

předem moc děkuji.
  • 
29.7.2008 18:44:16
Ahoj,koukám že máme docela podobnou situaci kterou řeším i já.Já sice až po 3,5 letech ale řeším.Informovala jsem soud a ty mě poradili i právník.Ty ze zákona máš právo aby ti zaplatil polovinu za výbavičku včeteně kočárku a všeho co jsi kdy pro dítě koupila.Doufám že máš veškeré účtenky a vše schované.K soudu musíš sepsat žádost o zaplacení některých nákladů neprovdané matky a výživy.To už si musíš nějak vypočítat od doby kdy jsi otěhotněla.Mě vypočítali cca 42000 + uroky.Nedal mi ani korunu.A hned si podat k soudu na podatelnu žádost o alíky..Nejlépe ti pomůže sociálka obor péče o matku a dítě.Opravdu nebud hlopupá.Oni si užívaj a mi nemáme nic.Nejhorší že o to připravujeme naše děti.I já bydlím u našich a vím co to je.DRžím pěstičky a ozvi se.Jen co nevím jestli ty alimenty jde zaplatit zpětně od narození,ale myslím si že ANO.Měj se krásně Helena
  • 
24.6.2008 23:25:42
Bohužel holka máš smůlu
  • 
24.6.2008 23:23:36
Nechci nic řikat,ale vám jde jen o peníze a na zdraví člověka se vubec nedíváte.Je to moc smutné,že zatahujete do toho děcka.Místo toho,abyste jím dávali lásku,tak jím povídáte jak jsou důležité peníze.Moje bývalá žene,chce po mně jenom peníze a když jsem onemocněl,tak ju to nezajímalo.Dítě mně vubec nechtěla dávat,ale peníze po mně chtěla.Navíc,za ty alimenty,chodila do hospody.Taková je to spravedlnost.
  • 
17.2.2008 1:38:21
Pěkný den přeji,
prosím o radu. Mám 3 děti z manželství,které je rozvedené. Tady jsme se dohodli na alimentech a vše klape. Problém je v tom, že poslední miminko se narodilo v tzv.ochrané lhůtě,tudíž má exmanželovo příjmení atd. Samozřejmě nechci po něm peníze a žádost o otcovství je podaná,ale znáte rychlost našich soudů. Můj současný partner je ve vazební věznici a chce mi posílat peníze,jakmile nastoupí do práce. Teď se ptám,jestli může platit biolog.otec alimenty na své dítě,které právně zatím jeho není? Dál by mě zajímalo,jak a koho mám žádat o alimenty,jeli partner ve vazbě. Tedy mně je za to hanba,protože si připadám jak mrcha co chce jen peníze,ale partner na tom trvá,prý peníze potřebuju a státu je cpát nechce. Jak mám žádat ale o alimenty budoucího svého muže? Máme totiž před svatbou. Prosím moc,poraďte mi. Děkuji
  • 
17.2.2008 1:37:40
Pěkný den přeji,
prosím o radu. Mám 3 děti z manželství,které je rozvedené. Tady jsme se dohodli na alimentech a vše klape. Problém je v tom, že poslední miminko se narodilo v tzv.ochrané lhůtě,tudíž má exmanželovo příjmení atd. Samozřejmě nechci po něm peníze a žádost o otcovství je podaná,ale znáte rychlost našich soudů. Můj současný partner je ve vazební věznici a chce mi posílat peníze,jakmile nastoupí do práce. Teď se ptám,jestli může platit biolog.otec alimenty na své dítě,které právně zatím jeho není? Dál by mě zajímalo,jak a koho mám žádat o alimenty,jeli partner ve vazbě. Tedy mně je za to hanba,protože si připadám jak mrcha co chce jen peníze,ale partner na tom trvá,prý peníze potřebuju a státu je cpát nechce. Jak mám žádat ale o alimenty budoucího svého muže? Máme totiž před svatbou. Prosím moc,poraďte mi. Děkuji
  • 
18.1.2008 22:54:24
Bohužel z mých zkušeností vyplynulo,že v tomto "právním" státě,se obyčejná pracující matka spravedlnosti nedočká a musí si pomoci sama.Nejlépe na úkor svých dětí a volného času tráveného s nimi,najít si ještě brigádu a dlužné alimenty si vydělat sama.Mám za sebou dlouhých 10 let běhání po soudech v celém kraji,a tak aby mě to nepřivedlo do blázince,tak jsem to pojala jako svůj koníček.Mám doma stoh papírů od všech možných institucí tohoto státu a občas některý opráším a zanesu jej svým kamarádkám jako odstrašující příklad,kdyby je napadlo žádat o rozvod a nebo nedejbože,chtít porodit další dítě.O zábavu je vždy postaráno,protože po přečtení některých výroků studovaných a velice draze placených "chytrých hlav" se moje kamarádky válejí smíchy.Potom ovšem každé hned dojde oč tu běží a humor se vypaří jako pára nad hrncem a rozběhne se velice bouřlivá diskuse.Přála bych našim politikům slyšet jejich ozvy.Rozhodně nejsou pozitivní.Pokud budete mít náladu si je přečíst,velice ráda obsah dokumentů a mých "kupeckých" počtů zveřejním.V neposlední řadě přemýšlím nad tím,jak sjednotit nás všechny ženy s tímto problémem a vyrazit do Štrasburku,žalovat "náš" stát.Když mohou otcové,Romové aj.,PROČ NE MY!!! Alespoň budeme slyšet a konečně se ledy pohnou.Když nejde hora k Mohamedovi,musí Mohamed k hoře...Nejsem zarputilá feministka,ale naštvaná máma,která musela bojovat s větrnými mlýny,místo toho,aby se věnovala svým dvěma synům.Jeden už je dospělý a druhý bude za pár měsíců...co si užili?Nervozitu,hádky,ponížení u soudu,ponížení u Policie a volno,když máma byla od odpoledne do večera na brigádě a zajišťovala jim alespoň trochu lepší životní podmínky,protože omylem,špatným výběrem,jim dala otce neotce,který doposud nebyl zbaven otcovských práv a otcovské povinnosti nechce plnit.Omlouvám se,že jsem se tak rozepsala,ale tohle téma mě vždy zvedne ze židle a vyvede z klidového stavu. Vaše Recluse/Samotář/
Doufám,že už to dlouho platit nebude.Díky Vám.
  • 
12.1.2008 22:41:53
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, podala jsem exekuci na bývalého, jelikož mi neplatí výživné na 10 letou dceru, podala jsem exekuci na majetek, jelikož pracuje načerno a tudíž nemá jakože žádný příjem. Dluží mi již 51000 a koncem roku 2007 byl soud, soudce mu dal 4 měsíce s ostrahou, ale nevím jak to bude s nezaplacenými penězi, do kdy je musí uhradit a nebo jak je mám dále vymáhat.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 56 [Dalších 26 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.