| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Morbus Perthes

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 279  [Dalších 249 >>]
Monika
  • 
19.9.2014 8:51:23
Dobrý den Pavli, dcerce je 5 a pul, dlahu nosíme od července a k lékaři chodíme do Šumperka. Při poslední kontrole nám bylo řečeno, že se hlavice dál nerozpadá, což je prý v momentální situaci dobré.Jinak malá chodí do normální školky, dětem stačí a doma 3x denně cvičíme a chodíme plavat na bazén.
maluko 137798
9.9.2014 15:02:58
Ahoj vsichni, jen semka nakukuju, protoze my asi nemame typicky m. Perthes, ale malej se narodil s luxaci kycle, ktera musela byt resena operativne. Ted je cca rok po operaci a kdyz jsme sli na kontrolu, kde jsme doufali, ze uslysime, ze je vse ok a dostaneme termin na vyndavani sroubu, tak na nas doktor vybalil, ze pry je tam asepticka nekroza. Z toho co jsem si precetla na netu mi to prijde hodne podobne, ne-li to same jako m. Perthes. Chtela bych se zeptat jestli nekdo mate zkusenost jak se to resi u hodne malinkych deti (rok a pul)...rehabka rikala, ze je dobre, ze zatim nechodi, ze ho nebudeme ve vertikalizaci moc podporovat a ze je ted potreba aby s kycli hodne hybal, ale ne pod zatizenim. Mame za sebou lazne, magnetoterapii, ted pojedem na dalsi rehabilitacni pobyt, jsme hodne v bazenu, virivka a tak. Budu vdecna za jakekoliv tipy a zkusenosti s lecbou u takovyhle prtousku. Dekuji ~x~
doubek61 130642
6.9.2014 18:55:27
Prosim pomozte dětem v Africe! Prosím pokud vám již dosloužila nebo máte ještě na půdě atlantu; dlahu; korzet, nebo jiný ortopedický apparat neházejte ho do popelnice, ale ozvěte se na hdoubek@seznam.cz. Děkuji
Pavlína
  • 
4.9.2014 10:06:42
Dobrý den,můžu se vás zeptat kolik je dceři let,kam jezdíte k lékaři a jak dlouho už máte dlahu? Já mám 3-letého syna,nemoc se oběvila ze dne na den,jeden večer začal kulhat,ráno se na nohu už nemohl postavit tak jsme jeli do nemocnice na pohotovost a tam si nás už nechali,nemoc se ukázala na rentgenu,potom následoval převoz do Motola v Praze,tam jsme začli s rehabilitací a udělali mu dlahu,teď jsme doma,souhlasila jsem s konzervativní léčbou.Už jsme byli na první kontrole v Motole,nález byl stejný.
madla
  • 
4.9.2014 9:53:41
Mám 3letého syna s Perthesovou nemocí byla mu diagnostikovaná v červnu teď jsme doma s Atlantou dlahou,zajímalo by mě jak dlouho se nosí až do uplného uzdravení?
Monika
  • 
2.9.2014 13:37:40
Dobrý den, mám dcerku s perthesovou chorobou a nosí také atlanta dlahu. Můžete mi říct jak dlouho nosil váš chlapec dlahu a jestli jste se vyhnuli operaci. Monika
jajamalu
  • 
17.6.2014 15:15:26
dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s touto nemocí. Když jsme perthes zjistili u našeho 3 letého syna, byly tyto stránky první informací, kterou jsem získala. Chci říci všem, kteří jsou či budou ve stejné situaci a budou hledat jakékoliv stéblo, kterého se chytit, že tyto stránky nejsou dogma,jsou sice krásné, ale neúplné,nedostatečné, neboť ne všichni ,kteří prošli touto nemoci, zde napíší své postřehy.Tato nemoc, v době,kdy medína dělá zázraky, je velkým otazníkem, nikdo vám neřekne,jak tato nemoc vznikla, jak dlouho potrvá a neřekne všechny možnosti léčby - jak konzervativní,tak operační. Chci tím říci,že nejdůležitejší a nejtěžší na této nemoci je smířit se s faktem,že právě vy jste tam maminka dítěte, které najednou nemůže nic, že jste nucena hledat informace,které vlastně jsou neucelené a v podstatě neexistují a rozhodnout se pro cestu, na konci které bude usměv vašeho chodícího dítka.Jsem sportovec každým coulem a dnes, po 2 letech, kdy jsem se zařekla,že se na tyto stránky nikdy nevrátím,chci vám všem říci,že cestu, kterou se rozhodnete jít, je cesta správná jenom tehdy,když ji budete věřit každým coulem. Hledejte, pátrejte a nevěřte prvnímu lékaři, kterého potkáte. Nesmířili jsme se,že cesta operativní je ta jediná.Nechtěla jsem 3 letému Lukáškovi rozbourat pánev. Na druhou stranu, jsme odmítli Košumberk, protože se domnívám, že podpora rodiny, nevyčlenění dítěte z rodiny jenom proto že je nechodící, bylo pro mě absurdní. V žádném případě neříkám, že péče, které se vám v Košumberku dostane je nedostačující, naopak, jsou tam úžasní lidí, kteří dělají zázraky. Mně chyběla rodina. Rozhodli jsme se pro cestu konzervativní, i s tím že po roce nošení athlanta dlahy mohl přijít verdikt,že operace je nutná,Řeklo by se, ztráta času, rok se bude trápit, 24hodin ve dlaze a stejně operaci neujde. Můj 3 letý syn věřil,že jeho máma má pravdu, vymysleli jsme básničku, že jeho noha je pevná jako dub a že bude chodit, věřil ji,říkal si jí sám i s námi a trpělivě nosil 24 hodin nožičky v abdukci. Absolvovali jsme lázně-Jánské, tam teprve pochopíte, že jste úplní zdraví a dál trpělivě budete rehabilitovat, zkoušet podpůrné prostředky, které by růstu kloubku mohly napomoci a pak...přijde den, kdy uslyšíte tu krásnou větu, že kloub je zdravý. Můžete to trvat rok,ale i 3, věřte a bude vám dáno a na závěr... Podívejte se na Moravce, jeho trpělivost si ruku podala s olympijskou medaili. Pokud by někdo chtěl pomoci v těch nejtěžších chvílích, kdy hledáte informaci, napište, podělím se o zkušenost.jajamalu@seznam.cz
Pavel V
  • 
4.11.2013 10:49:53
Zdravím rád bych se podělil o zkušenost s touto chorobou,je mi 27let a perthes mi byl diagnostikován v 15 letech. z počátku kulhání které sám jsem evnímal-byl jsem upozoněn okolím,po té bodavá bolest v koleni,asi půl roku jsem chodil na RTG a nic doktor nepoznal.až jednoho dne jsem se přeobjednal na kontrolu na ráno kvůli písemce,v ordinaci byl jiný doktor a hned po schlédnutí snímku mu bylo jasné co se děje,okamžitá hospitalizace na bulovce,Následovalo 3 měsíční upoutání na lůžko a natahování nohou přes závěsy a pytle s pískem,v tom věku docela nářez místo si užívání zažít jedinou volnost před snídaní kdy mi byly pytle odepnuty,jinak 22hod denně zavěšenej po té následovaly 4 měs rehabilitace 1.operace kdy mi byl odebrán štěp z pánve a vložen do kloubu,neúspešné kloub se bortil dále,2 operace poupravení pánevního lužka odebrání sedací kosti a naříznutí šlach v tříslech,jinými slovy 2,5 roku ve špitále a dnes kulham noha kratší o 5cm, problémy se zády skolioza,nehledě na hybnost nohy obdukce 0 rotace 0 jediný pohyb dopředu a ještě tak 40 stupnů vůči tělu,bolesti docela silné ale po 12 letech už si člověk zvykne,věřím přijít na tuto chorobu dříve tak si dnes skákám,dělám normální manuální práci kolem oken není problém nosit těžká břemena ovšem to si vybírá svou dan v bolstivém došlápnutí,žít se s tím dá ale značná omezení a být na sebe opatrný,mám 5letého syna a budu s ním chodit na vyšetření radši každý rok aby neskončil jako jeho táta,opravdu jestli můžu poradit lepší jít zbytečně na vyšetření než dopadnout huř,to je asi vše jen jsem chtěl trochu osvětlit jak to muže dopadnout když se to zanedbá a popsat lépe než 5leté děcko
Petra 136647
9.5.2013 20:29:19
Ahoj, nenapsala bys mi prosím tvůj mail? Nebo mi můžeš napsat na petralukesova2@seznam.cz, ráda bych se na něco zeptala :-)
Delete 8214
4.3.2013 1:02:55
fronko,
můžeš mi, prosím, napsat na andie-del@kat.cz? Já tvůj e-mail nemám ~d~.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 279  [Dalších 249 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.