| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Šedý zákal

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 86  [Dalších 56 >>]
Binturongg 104880
27.4.2015 21:49:33
Změnit oční kliniku.

Táta byl na soukromé před měsícem, neměl by nic zvedat a moc se předklánět, musí nosit černé brýle ven, ale hned druhý den viděl spraveným okem jak dalekohledem...
Stálo to něco přes 3000, ale do očí se vyplatí investovat, než riskovat, že mi to zrušej na nějakém průměrném pracovišti se starými metodami a technologií...
tussi
  • 
27.4.2015 21:41:46
Tata byl pred cca mesicem na fakultce v Porube. Z jinych zdrav. duvodu pod narkozou, obe oci najednou, perfektni videni ihned po probrani se.
Evanek 6714
27.4.2015 21:41:42
Ocni klinika - nemocnice ve Vitkovicich
Ema
  • 
27.4.2015 20:56:16
Tedy myslim ne jen MLUVIT s primarem, ale kontrolu oka po operaci.
Ema
  • 
27.4.2015 20:55:13
Jak to vidim ja, jestli po operaci takhle vidi, ma zrejme krome glaukomu jeste nejake dalsi potize. Ja jsem hned po operaci sama ridila auto domu.

Ocni mne informoval o druhem oku, kde cekam na operaci, ze jestli jsou jeste jine duvody k tomu, ze spatne vidim, muze to konstatovat az po operaci zakalu, protoze pres zakalenou cocku nevidi nic jineho.

Byla maminka uz na kontrole po operaci, jestli je vsecko v poradku? Obvykle se chodi po 3 - 4 tydnech.
MJana 100370
27.4.2015 19:46:13
Kamarádka má jít na operaci, napište zkušenosti kde jste byli na operaci v Ostravě příp. okolí?
Luc. 57250
27.4.2015 18:37:26
Moje mamka i táta (70 let) oba viděli od druhé dne normálně, tedy dobře. Bratr taktéž.
Signoret 26646
27.4.2015 18:13:07
Emo,
moc děkuji za rozsáhlou odpověď. Samozřejmě v něm má glaukom, ale prý by měla dle dnešního vyjádření primáře vidět tak, že by si mohla sednout hned za volant. Je z toho špatná, tak sháním nějaké informace, resp. spíš zkušenosti jiných. Ale mamince je přes sedmdesát.
Ema
  • 
27.4.2015 16:02:14
rozmlženost, neostré vidění, dvojité vidění, otupělost oka atp. probíhá třeba až do nasazení nových brýlí


Nic takoveho jsem nezaznamenala, ani nikdo jiny, s kym jsem po operaci sedeho zakalu mluvila.

Nema maminka jeste nejake jine problemy s tim okem?
Ema
  • 
27.4.2015 16:00:09
Maminka by mela oko zn ovu zkontrolovat.
Ja jsem byla na operaci sedeho zakalu pred ca 5 lety. Vymenili mi cocku a okamzite jsem videla "normalne". Nove bryle jsem nedostala ani predepsane, na rizeni auta pouzivam 10 let satre, jinak nic.

Druhe oko se mi postupne horsi. V prosinci lonskeho roku jsem si ani neuvedomila,jak hrozne spatne vidim v seru. U ocniho, kam jsem prakticky sla s druhym okem kontrolovat, jak na tom sedy zakal je, zkonstatovali neco, co se prelozene nazyva "po-zakal" (nenasla jsem to nikde cesky na Internetu). Na to operovane oko jsem videla pouze "prskavky" - vsechno svetlo roztristene a zadne obrysy. Behem par dni jsem dostala cas na operaci laserem, kde ty rozmnozene bunky (=dle vysvetleni zbytky bunek ze zakalu, ktere se rozmnozily behem 5 let a branily ostremu videni toho oka) laser za 2 minuty odstranil - pri operaci jsem videla, jak "cvakaji" pryc a postupne rychle ubyvaji. Neumim to vysvetlit.
Na oko vidim bez problemu, druhe oko budu operovat koncem leta.

Lidi s operovanym okem/obema na sedy zakal v mem veku (=asi jako tvoje maminka) znam dost. Vetina je spokojena a vidi ihned po operaci daleko lepe. Jedna znama, ktera postoupila operaci sedeho zakalu par mesicu po mne, mela ale problemy celou dobu. Na stejnou operaci "po-zakalu" sla par mesicu po zakladni operaci a problemy ma porad, spatne na oko vidi. Jiny, ktery mel zakal a cocku mu vymenili z 8 na 2 dioptrie pri operaci, je velice spokojeny. Zrejme je to individuelni, jak kdo reaguje.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 86  [Dalších 56 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.