| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Fobie a strachy

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 4181  [Dalších 4141 >>]
Vítr z hor 100046
18.11.2019 12:58:09
Taky by me nenapadlo resit zachody, ale je to kupodivu jedna z veci, ktere si mladeznice chvali na nove skole a prikladaji tomu velkou dulezitost. Dokonce zduraznovaly, jak maji bajecne spokuzacky, bo splachuji. ~:-D
Janinka a dvě princezny 132403
18.11.2019 12:53:26
no ona teď byla taky dva dny doma, ve středu jsem si ji odváděla mimořádně z družiny, že jí je zle, bolí jí v krku a doma se ukázalo, že dítě je naprosto zdravé. Nechala jsem ji doma a i když je to pro nás komplikované s manželem jsme se vystřídali. Pořádně se vyspala, zklidnila, ale ráno dneska nanovo.
Záchody - začala v noci chodit čůrat. Tak jsem to s ní probírala a snažila se jí navrhnout změnu režimu, že pít hodně dopoledne a pak už méně, aby v noci nemusela. Zhrozila se a vysypala, že nemůže ve škole na záchod. Mají na svůj blok což je cca 55 dětí 1 záchod. Oficiálně tři, ale jeden je bezbariérový tudíž mají děti zakázáno tam chodit, aby si nehrály se zařízením a druhý má urvané prkénko tudíž pan školník taky zakázal na něj chodit než se opraví, trvá to už prý hodně dlouho. Takže každou přestávku je tam fronta jako bejk a o hodině smějí jen zcela výjimečně, což pro mojí znamená, že nemá chodit. Takže radši prej nepije, aby nemusela na záchod. pak je unavená, bolí jí hlava a tak samozřejmě.
Ropucha + 2 120300
18.11.2019 12:49:03
Misule, souhlasím, nemají to lehké.
Resp. záleží na konkrétní škole a konkrétních učitelích, ale pokud jsou neustále hnaní jako stádo, může to být stresující.
Pamatuji si to z vlastního dětství a vyprávějí mi to i mé děti, jak kolikrát vyučovací hodina skončí později, je sotva čas připravit se na další, učitel už nadává a žákovi se třeba ještě chce na WC, má žízeň, hlad, přitom se už musí soustředit na další práci nebo třeba na zkoušení, testování ..
Danik78, P+D 7/09, H 4/11 61018
18.11.2019 12:45:21
Dětská lékařka dceři doporučila bylinné kapky Avis od FinClubu.

Jak a jestli účinkují nevím, užívá je teprve deset dní.
Stará Misule 82389
18.11.2019 12:42:57
Přesně, a kolikrát ani není těch 10 minut, než se zabalej, dojdou do jiné třídy, vybalej, a pak teprve zachod, nemaj to lehký..
Půlka psa 24064
18.11.2019 12:41:21
Nejdřív je třeba vědět, to je jasná věc. Taky mohlo jít o to, že dnes píšou čtvrtletní diktát a zítra už se psát nebude.

Jinak jsem v životě vyloženě výkonově orientovaná, ale hrotit docházku u druháka by přišlo tak nějak zbytečný i mně.
Stará Misule 82389
18.11.2019 12:39:22
Ten záchod úplně chápu, dcera je ve škole, kde jsou na patře dva záchody bez zamykání , a 10 tříd krát min. 25 dětí. Naštěstí je v prvním patře, tak sebehne do přízemí, kde jsou další tři a jen dvě třídy. Ona kolikrát stačí maličkost,co dokáže rozhodit na dlouho ~;((
Danik78, P+D 7/09, H 4/11 61018
18.11.2019 12:39:07
Překvapuje mě, kolik z vás píše o wc, tohle jsem při výběru školy neřešila.
V naší škole jsou wc pro prvňáky a druháky, další wc pro 3-5 třídu, a pak wc pro druhý stupeň.
Uf, takže další plus pro stávající školu. V "nových" se tedy půjdu s dcerou podívat.
Děkuji za radu.
margotka78 alias shit-roller 108560
18.11.2019 12:38:28
Ano, kdysi jsem uvažovala, že syna budu učit doma v domácí škole. Ředitel byl evidentně překvapen, nikdo to po něm do té doby asi nežádal.(i když o institutu domácího vzdělávání byl informován).
Nakonec z toho sešlo a dnes toho docela lituji, byla bych bohatší o tu zkušenost. Stejně toho syn uměl vždycky nejvíc po nemoci, kdy jsem ho učila sama.A není divu, v počtu 32 je to jaksi jiné než v počtu 1 kus.
Ale jo, je to tak jak se říká:"Člověk nelituje věcí, které udělal, ale těch, které NEUDĚLAL." ~;)
Ropucha + 2 120300
18.11.2019 12:37:37
Půlko, souhlasím, že pro dítě je důležité vědět, že mu rodič pomůže a nenechá ho máchat v nepříjemné situaci, v níž si ono samo pomoci neumí.
Ale chtěla bych napřed vědět, co se doopravdy děje.
Aby zase dítě přehnaně nepodléhalo něčemu chvilkovému, co lze úspěšně vyřešit.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 4181  [Dalších 4141 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.