| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Fobie a strachy

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 4181  [Dalších 4131 >>]
sovice 18997
18.11.2019 12:37:34
Jj, pamatuji, že ve škole jsem na záchody prostě nechodila, pokud to jen trochu šlo. Vydržela jsem od rána od sedmi do cca půl čtvrté do konce družiny. Pomáhalo tomu, že se tehdy zrovna moc nedbalo na pitný režim, navíc jako nejedlík jsem v jídelně de facto nesměla pít, dokud nedojím. Děs běs to byl.
Půlka psa 24064
18.11.2019 12:36:10
Když sem dělala "výběrové řízení" na školu, tak záchody byly jedna z klíčových věcí, na které jsem se šla podívat. Záchody a učitelka.
Danik78, P+D 7/09, H 4/11 61018
18.11.2019 12:35:14
Jo a starší dceři jsem pár dní po napadení řekla, že může do školy jít až bude chtít. To jí hodně pomohlo, po týdnu o tom začala mluvit a přemýšlet a celkově rozebírat co se stalo. Útok byl nečekaný, jenom procházela okolo agresorky.
Ale našla jsem si školu kde mi ji převedou do týdne na domácí výuku jako krajní řešení. Zajistila jsem jí psychoterapii - překvapilo mě co hned napoprvé psycholožce řekla. A zapsala jsem ji do pořadníku na přestup na jinou školu.
Yuki 00,03,07 49504
18.11.2019 12:34:00
co se týká záchodů, to je jedno velký neštěstí, není možný, aby to všichni na po vel stihli za 10 minut přestávky, navíc ne každýmu se chce od 8:45 do 8:55, já třeba na velkou potřebuju mít klid a ne aby mi další lidi chodili kolem dveří, to je ve školách častý problém, někomu vadí i to, že je slyšet proud moči při čůrání a zadržuje i to, navíc kabinky se nedají zamykat, nebo mají děcka strach, že jim tam bude někdo nahlížet přes příčky shora

Ropucha + 2 120300
18.11.2019 12:32:39
Margotko, mám přesně stejnou zkušenost.
Pocházím z rodiny mírných, laskavých, kultivovaných lidí a setkání s učitelkami typu hlučná ranařka byl pro mě šok.
A stejně jak píšeš, dodnes takové typy nemám ráda.
Ne že bych se jim dneska už neuměla postavit, ale sympatie k nim tedy opravdu nechovám.
A lituji křehké děti, které se jim dostanou do spárů.
Půlka psa 24064
18.11.2019 12:31:50
Jinak dítě v pohodě beru jako důležitější než nějaké druhotřídní učivo. To kdyžtak zvládne naučit i rodič za pár desítek minut denně.
Danik78, P+D 7/09, H 4/11 61018
18.11.2019 12:28:46
Přesně takhle to co se u nás nyní děje začalo u mých obou dcer.
I když jsem se snažila řešit - naštěstí mi jedna dcera rekne všechno - v jejím případě to byla v první třídě uječená družinářka - dceru jsem vzala z družiny pryč a byl klid. A řešila jsem až se dcera na to cítila a dokonce i sama mi s řešením aktivně pomáhala. U starší dcery je to složitější, není tolik sdílná, naštěstí znám osobně i hodně ze spolužáků/spolužaček a jejich rodičů - nyní řeším u starší dcery fyzické napadení ze strany spolužačky, škrtila ji tak že ji zvrtla krční páteř. Pátá třída. Vyústění dlouhodobé psychické šikany, o které jsme jako rodiče věděli, učitelka se prezentovala že řeší, děti chodily ze školy s tím že mají sedánky s metodikem a prevence... a evidentně to nestačí.

Je dobře že řešíte a přeji ~;((... a radím.... hlavně důslednost... bohužel jsem věřila učitelce a metodikovi prevence a teď mám doma zlomené dítě.
Ropucha + 2 120300
18.11.2019 12:28:07
Eliceo, ano, živé si pamatuji, jak to chodí na školních záchodech.
Je tam nával, děti hlučí, dělají blbiny, dělají různé naschvály těm v kabinkách.
Může to být divočina, i když jsou kabinky zamykatelné. Natož, když nejsou.
S rozumnými učiteli by měla být domluva, aby si děti mohly odskočit mimo přestávku jednotlivě.
Půlka psa 24064
18.11.2019 12:27:36
No pokud to není daleko a je to jen trochu možné, tak bych druháka nechala jít domů a do družiny nechodit. Zvlášť, pokud je doma starší sourozenec, ale tady nevím, jestli se náhodou nejedná o tu starší ze "dvou princezen".
TaJ 81121
18.11.2019 12:25:44
Půlko, jo, já jsem taky tenkrát o tom uvažovala, že nechám syna pár dní v kuse doma...ale nám do toho pak přišly ty podzimní prázdniny, takže měl celých 9 dní volna a to asi pomohlo, zklidnil se, hodně jsme si povídali a tak nějak se to podařilo překonat...někdy ten odpočinek od toho stresujícího prostředí pomůže...a taky někdy z těch dětí v tu dobu něco vyleze, co by třeba jinak v běžném denním shonu ani neřekly...
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 4181  [Dalších 4131 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.