| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Přeprava zásilek

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 4931  [Dalších 4901 >>]
babi_ 48341
21.11.2023 16:44:37
Odstěhovat určitě ne, musí to být boží místo... Vyřizovat spojení se světem bych jezdila jednou týdně do nejbližší spolehlivě pokryté knihovny, kavárny, cukrárny, hospody... asi pořád raději, než na poštu.

EDIT: tedy za předpokladu, že jsem jinak trvale doma - důchodce, MD-RD apod. HO asi nepřichází v úvahu. Možná výroba doma, ubytovací či jiné služby v místě... prostě člověk běžně na signálu jinde není.
Sl+2 111129
21.11.2023 16:39:19
Ehm. Bydlím v místech, které dle vyjádření ČTÚ nikdy nebude mít pokrytí mobilu ani internetu, protože se to nevyplatí.
Žijí tady lidé, kteří při covidu chodili do lesa lovit signál, kteří nemají doma přístup k elektronické žákovské, nemohou objednat obědy dětem, nemohou zaplatit v bance, nemohou vyplnit údaje v registraci na finančním úřadu. A NIKDY nebudou moci. V omezeném množství jsou úspěšní s družicemi, ale nepřijde jim třeba potvrzovací SMS, takže nakonec smůla. Digitalizovat komplet lze až tehdy, až tyto služby budou k dispozici všude. Argument, že se mohou odstěhovat, neuznávám.
X__X 145723
21.11.2023 16:23:21
tak s DHL mám už roky starou zkušenost. objednávala jsem dítěti ze zahraničí nějaké knížky, čekala, čekala... až mi jednoho dne přistál ve schránce koresponďák, že moje adresa neexistuje, takže mi DHL nemohlo doručit zásilku. no, alespoň že pošta tu adresu našla, jinak nevím, jak bych se to dozvěděla, elektronicky mi tehdy nic neposlali. takže jsem si pro zásilku sjela do Ruzyně a z objednávání ze zahraničí mě to tehdy na dlouhou dobu vyléčilo. ale už je to spousta let, to dcera ještě chodila na základku, dneska už dospělá a pracuje :-)
Ropucha + 2 120300
21.11.2023 15:55:20
Rose, souhlasím s tvým příspěvkem od A do Z.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
21.11.2023 15:46:11
" v době datových schránek, emailů apod nevidím jeji existenci jako opodstatněnou"

a chápeš, že ještě pořád je tu velmi mnoho lidí, co internetem nevládnou? že ještě pořád jsou lidé, co potřebují dostávat a posílat dokumenty poštou a papírově? že ne každý má doma internet?
pošta je státní podnik, její účel je především služba, navíc teoreticky by mohla dokonce přinášet do rozpočtu slušný balík peněz, jen by se musela začít chovat jako správný hospodář... za mne je naprosto nepochopitelné, jak se podnik s tak promakanou infrastrukturou a systémem, dokázal propracovat k naprosto ztrátové černé díře na peníze ~a~
DaVinci 49945
21.11.2023 15:32:53
Vůbec jsem nechápala hysterii, která se spustila při rušení některých poboček. Pošta jako instituce vůbec nesplňuje 21. století, v době datových schránek, emailů apod nevidím jeji existenci jako opodstatněnou. A když, tak pouze jako Pošta partner. Např. v Amsterdamu není jediná kamenná pobočka pošty ~:-D
U mě to došlo tak daleko, že nenakupuji na eshopech, které jako jedinou možnost dopravy nabízí právě ČP
holkamodroočka 156337
21.11.2023 12:50:03
Pošta umí překvapit jen negativně. Měl mi přijít těžký balík, žádná sms ani lístek ve schránce, nikdo nezvonil. Dopátrala jsem se na netu, že přestože jsem byla celý den doma, tak jsem vlastně nebyla k zastižení, a mám si to vyzvednout na poště. Tak jsem zažádala o znovudoručení, a vždycky to bylo tak, že dneska jsem požádala, zítra to přivezli. Paní na telefonu mi řekla, že neví, kdy to znovu doručí, prostě některý den, mají malo lidí. Taky do byl Balík do ruky. Ale paní mi zvesela sdělila, že si ho klidně můžu vyzvednout i na poště.
~a~
Nella+2 28691
21.11.2023 12:34:41
U nás vyšší level. Po dovolené hledám balík, píšou doručeno. Na poště není... Paní je ochotná, volá dorucovateli.... No on se nedozvonil tak hodil balík pod schody baráku.... Venku...... Našla jsem ho tam, ležel tam týden, pršelo.... Naštěstí byl v igelitovém pytli, kdyby přišla krabice tak by to dopadlo hůř.
Sedací soupravy od českých ověřených obchodů na Favi.cz
apo-lena 159305
21.11.2023 12:32:06
Já mám s poštou dobré zkušenosti. Máme fajn doručovatele.
Syn i muž objednávají i z ciziny, zatím jim přišlo všechno. Většinou to vozí jiný dopravce.
babi_ 48341
21.11.2023 12:04:18
Vždycky sleduji zásilku na webu ČP, a už se mi stalio, že u balíku do ruky (tedy domů) tento volně přešel ze stavu "přeprava k doručovací poště" do "uloženo na poště" během dvou hodin, aniž by pošta v té době projela kolem. Tedy bez oznámení ve schránce, pochopitelně.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 4931  [Dalších 4901 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.