| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Přeprava zásilek

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 4946  [Dalších 4906 >>]
DaVinci 49945
21.11.2023 17:05:22
Píšu o poště, která se ale tomuhle všemu neprizpusobila, o molochu, který nás stojí neuvěřitelné miliardy, aby lidem ani nedopravila balíček, jak píšou holky výše. Ano, Pošta partner, ještě tam bych tomu dala šanci, ale paní postmistrova, která znudene sedí za přepážkou v hodinách, které vyhovují pouze důchodcům, je drahý špás ~:-D
Žžena 83005
21.11.2023 17:03:35
Rose,
souhlas. Pošta by byla dobrá, a i lokálně funguje dobře, kdyby nebyla tak manažersky roze.raná.
Třeba naše pobočka fungovala skvěle... nebyla zrušena v rámci restrukturalizace, ALE z mně nepochopitelného důvodu vyhodili tamní kvalitní zaměstnankyně a místo nich přijali nekvalifikované patláky, kteří jsou totálně marní. Nechápu, proč. Aby ušetřili na platech pro ty s vyšší praxí, nebo?
Každopádně od toho léta je to tragické. Člověk za přepážkou neumí základní úkony. Včera mi nový pošťák jen tak ve dveřích strčil do ruky doporučený dopis do vlastních rukou pro manžela, bez dokladu, bez ničeho... jako hezké, ale jak si to mohou dovolit?
A ženské, co odváděly slušnou práci na poště, teď doplňujou zboží v drogerii.
babi_ 48341
21.11.2023 16:59:53
Nebo ten před propouštěním, jak se budou předávat výpovědi: jestli poštou, tak klid...
Okolík 129526
21.11.2023 16:53:52
Nedávno mi došel dobrý vtip na ČP:

Česká pošta zavádí novou zpoplatněnou službu:
Vyzvedněte si svoji zásilku přímo u odesílatele !!! ~;)

Tvůj příběh mi ho připomněl
Žžena 83005
21.11.2023 16:49:42
DaVinci,
asi žiješ ve městě? Praha?

Na venkově má pošta někde pořád ještě dost velký význam. Jsou obce bez bankomatu (pak je pošta jediný způsob, jak se dostat k hotovosti), dokonce i bez poboček/boxů Zásilkovny a jiných kurýrů.
A je mezi námi pořád dost lidí, co online prostě nefungují.
babi_ 48341
21.11.2023 16:44:37
Odstěhovat určitě ne, musí to být boží místo... Vyřizovat spojení se světem bych jezdila jednou týdně do nejbližší spolehlivě pokryté knihovny, kavárny, cukrárny, hospody... asi pořád raději, než na poštu.

EDIT: tedy za předpokladu, že jsem jinak trvale doma - důchodce, MD-RD apod. HO asi nepřichází v úvahu. Možná výroba doma, ubytovací či jiné služby v místě... prostě člověk běžně na signálu jinde není.
Sl+2 111129
21.11.2023 16:39:19
Ehm. Bydlím v místech, které dle vyjádření ČTÚ nikdy nebude mít pokrytí mobilu ani internetu, protože se to nevyplatí.
Žijí tady lidé, kteří při covidu chodili do lesa lovit signál, kteří nemají doma přístup k elektronické žákovské, nemohou objednat obědy dětem, nemohou zaplatit v bance, nemohou vyplnit údaje v registraci na finančním úřadu. A NIKDY nebudou moci. V omezeném množství jsou úspěšní s družicemi, ale nepřijde jim třeba potvrzovací SMS, takže nakonec smůla. Digitalizovat komplet lze až tehdy, až tyto služby budou k dispozici všude. Argument, že se mohou odstěhovat, neuznávám.
X__X 145723
21.11.2023 16:23:21
tak s DHL mám už roky starou zkušenost. objednávala jsem dítěti ze zahraničí nějaké knížky, čekala, čekala... až mi jednoho dne přistál ve schránce koresponďák, že moje adresa neexistuje, takže mi DHL nemohlo doručit zásilku. no, alespoň že pošta tu adresu našla, jinak nevím, jak bych se to dozvěděla, elektronicky mi tehdy nic neposlali. takže jsem si pro zásilku sjela do Ruzyně a z objednávání ze zahraničí mě to tehdy na dlouhou dobu vyléčilo. ale už je to spousta let, to dcera ještě chodila na základku, dneska už dospělá a pracuje :-)
Pohodlná křesla za super ceny na Favi.cz
Ropucha + 2 120300
21.11.2023 15:55:20
Rose, souhlasím s tvým příspěvkem od A do Z.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
21.11.2023 15:46:11
" v době datových schránek, emailů apod nevidím jeji existenci jako opodstatněnou"

a chápeš, že ještě pořád je tu velmi mnoho lidí, co internetem nevládnou? že ještě pořád jsou lidé, co potřebují dostávat a posílat dokumenty poštou a papírově? že ne každý má doma internet?
pošta je státní podnik, její účel je především služba, navíc teoreticky by mohla dokonce přinášet do rozpočtu slušný balík peněz, jen by se musela začít chovat jako správný hospodář... za mne je naprosto nepochopitelné, jak se podnik s tak promakanou infrastrukturou a systémem, dokázal propracovat k naprosto ztrátové černé díře na peníze ~a~
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 4946  [Dalších 4906 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.