| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Koně a jezdectví

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1154  [Dalších 1114 >>]
Macecha 135035
29.6.2020 19:05:17
A souvislost s covidem může být třeba taková, že koník po dlouhé pauze vydá ze sebe maximum a nějaká dosud skrytá vada kosti při zátěži praskne. V tréninku se nic nemusí projevit, spousta koní jede naplno až v dostihu. Ale to je jen moje teorie, třeba se přijde ještě na jinou příčinu (stav dráhy), vyšetřuje to už i český Jockey Club. Ale co já vím od přímých účastníků, dráha byla v pořádku.
Macecha 135035
29.6.2020 18:55:42
Tak to by asi spíš vysvětlil veterinář, ale co já vím, je to u anglického plnokrevníka poměrně časté. Ne vždycky to končí takhle fatálně, když ale dojde k úplné zlomenině zvlášť na předních končetinách, musí být kůň utracen. Na rozdíl od člověka totiž nemůže dlouhodobě ležet, takže jdou léčit jen lehčí zlomeniny, třeba když je kost jen naštíplá a jde zafixovat tak, aby mohl kůň stát. Ve stáji máme jednoho takového dostiháka, měl zlomenou lopatkovou kost, holky ze stáje ho doslova vypiplaly, teď si užívá důchodu.
Katka a 2 výrostci 141251
29.6.2020 18:29:39
A to je tak běžný,ty únavový zlomeniny ?Proč ?A jak by v tom hrála roli pauza kvuli covidu ?
Okolík 129526
29.6.2020 18:28:52
Prasete ti líto není?
Macecha 135035
29.6.2020 16:34:35
Ale tohle byly všechno únavové zlomeniny, jak za to pořadatel může být zodpovědný?
Ti koně nejsou mrtví kvůli stavu dráhy, zřejmě na tom má podíl ta dlouhá pauza kvůli koronaviru. U nás ale trénink probíhal normálně, nikdo netušil, že to dopadne blbě, šlo o obyčejný rovinový dostih. Jinak ti koně ležící pod plachtou na závodišti, to je fakt síla, měli je odvést aspoň někam do zázemí.
neznámá 91073
29.6.2020 16:21:19
Macecho, ale nám když umře najednou větší počet krav, přijde hloubková kontrola.
Řeší každou blbost, chtěj vidět záznamy o lécích, maj ke všemu milion připomínek a hrozí milionem pokud.
Tady zemřou 3 koně za jediný den a řekne se souhra náhod.
To mi hlava nebere.~d~
Macecha 135035
29.6.2020 16:13:41
Koně byli mrtví 3, jeden byl bohužel z "naší" stáje (máme tady ustájené koníky pro děti)...Byla to souhra náhod. Stejně tak si mohli zlomit nohu na vyjížďce. V dostizích jde o peníze jen v několika špičkových stájích. Ti ostatní jsou nadšenci, u nás dostihy nenesou tolik, co ve světě. Rušit proto dostihy jako celek nedává smysl, možná k tomu jednou dojde přirozenou cestou a pro dostihové koně
se najde lepší uplatnění. Ale obecně, kolik zvířat zahyne každodenně kvůli lidem třeba na silnicích, mají často velmi bolestivou smrt a nikdo o tom nepíše,ti koníci byli ihned uspání veterinářem, dlouho netrpěli...
neznámá 91073
29.6.2020 15:54:44
Tak oni to nejsou jen žirafy, Zoo běžně utrácí aj ty lvy. Nedávno Otravská ZOO utratila mladé Rysy Karpatské. Bránila se narušením genofondu, z tohoto spojení už je dost mláďat.~:(

A k dostihům.
Nejsem koňák, ale 3-4 koně za jedny dostihy mi přijou dost. Kolik že startovalo koní?
Asi někde byla chyba, pořadatel i startující by se měli chytnout za nos.
A nechávat je někde u závodiště pod plachtou mi také nepřijde úplně vhodné.

77kraska 132593
29.6.2020 15:24:29
ZOO s dotacema od statu a s prispevky od sponzoru odchova zirafi mlade a pak ho da jako krmeni tygrovi....to mi neprijde ekonomicky ani moralne spravne
77kraska 132593
29.6.2020 15:22:57
to je dost luxus krmit tygra žirafím masem....nestacilo by mu veprove?
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1154  [Dalších 1114 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.