| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Koně a jezdectví

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 1154  [Dalších 1104 >>]
Okolík 129526
29.6.2020 15:21:09
Pole, tenkrát mi taky vadila ta exhibice pro diváky. Jinak asi pochopím, že přemnožená zvířata v zoo poslouží jako potrava pro masožravce...
Asi by mi to nevadilo ani u koní, kteří zahynou při dostihu. Když už museli zemřít, aby jejich těla nehnila pod plachtou, ale třeba posloužila jako potrava zvířatům v zoo.
Pole levandulové 23006
29.6.2020 15:14:03
Přesně, a zrovna žirafy se množí dost snadno, takže to není taková rarita /ale usmrcovat žirafu jako atrakci pro návštěvníky, to je fakt nesmysl/.
x x 15263
29.6.2020 15:05:04
No je vidět, že o koních nevíš nic. Já se kolem nich pohybuji už hodně roků. Nedávno moje dcera byla jezdit dostiháky, steeplery, to byli koně, kteří se vysloveně těšili na dostih, jsou k tomu šlechtěni po staletí, milují skákání a běh. Kůň je zvíře, které potřebuje zaměstnat, zabavit, rádo spolupracuje s člověkem, pokud ten člověk ví co dělá a jak dělá. Je to hodně složitý problém. Myslím, že v těch Slušovicích to byla souhra náhod, dlouho se neběhalo, nevím, jaká byla dráha, koně, jezdci. Jsou dobří a špatní trenéři, jako jsou dobří a špatní jezdci nebo jiní sportovci. U koně stačí špatně došlápnout. Nemáš ponětí, kolik koní se "dorakví" jen tak a nemusí ani běhat dostihy. Samozřejmě, že dostihy jsou i o penězích, to asi nikdo nepopírá a opravdu je faktem, že to pomáhá udržet stáje v provozu, on kůň není vůbec levná záležitost. Co se týče parkurů, tak tam se může stát také ledacos, navíc se poslední dobou rozmáhá takový nešvar, tzv. rollkur, to je takové necitlivé ježdění koně, takže ona to pro ty koně nemusí být nutně taková balada a kolikrát ten dostih je pro koně příjemnější, než nějaké sešněrované skákání nebo drezura. Naštěstí existuje čím dál víc lidí, kteří se tady tomu systému vzpírají a snaží se jezdit v souznění s koněm. Třeba moje dcera už zvládá cválat na volném koni bez otěží a bez sedla. Je to velká makačka, ale pocit že kůň poslouchá proto, že chce, je k nezaplacení. Ale dostihy jako takové bych nezatracovala, jsou lidi, kteří tomu věnují celý život a snaží se to dělat dobře a opravdu ti dostiháci běhání milují. Že sem tam umře kůň, no, to se stává. Zajímavé, že nikdo neřeší porážky býků na maso nebo odstavování telat 2 dny po porodu. To není tak vidět, jako 4 koně přikrytí plachtami, kterých je plný internet a každý laik z toho má pak oči navrch hlavy. Jo, nepopírám že je to hnus, neměli tam tak zůstat, ale zase bych z jejich smrti nedělala extra drámo a raději se poohlédla po palčivějších problémech v oblasti chovu zvířat.
77kraska 132593
29.6.2020 14:05:50
dneska se da namodelovat v pocitaci vsechno, vcetne porodu malych zirafatek....tak maji premyslet dopredu, jako v jinych profesich
Sio 140384
29.6.2020 13:34:20
10 žiraf asi ne. Pár klidně. Stačí, když se nenarodí 5 samečků a 5 samiček, ale 8 kluků a 2 holky, zabřezne žirafa, u které se s tím po letech neúspěchů vůbec nepočítalo, apod. Všechno se nedá naplánovat.
77kraska 132593
29.6.2020 12:53:59
prece nemuzu najednou zjistit, ze mam 10 ziraf navic....co jsem delala do te doby?
77kraska 132593
29.6.2020 12:52:52
Siobhan, jiste se to vsechno da predem odhadnout a nakombinovat....letos budu zirafu mnozit a pristi rok nikoliv atd. ....to jsou prece zalezitosti na roky, kolik maji ziraf kde v Evrope, kolik jich mohou prijmout atd.....nemuzu napred mnozit a pak resit, jestli zabit nebo prevezt....to nedelam ani doma pri chovu krecku, kdyz jsem zodpovedna chovatelka

od toho ty lidi studuji roky a od toho maji internet a umi snad anglicky, aby se dohodli predem s ostatnimi ZOO v Evrope
Sio 140384
29.6.2020 12:44:13
Když je nebudeš množit vůbec, tak co? Nebudeš mít žádný mláďata, dospělci budou neplodní, zúžíš genofond. U některých druhů je vyloženě nutný, aby se množily, bohužel se ale pokaždý nenarodí mládě toho potřebného pohlaví. Spousta mláďat nepřežije porod, nebo je matky zavrhnou, nebo onemocní. Nemůžeš říct, že máš zvířat nějakýho druhu dost a přestat ho množit. Protože ti zestárnou, a pak už bude pozdě.

Koně ve Slušovicích - měli s tím počítat a měli mít sjednanou pohotovost na kafilerii.

Afima 93790
29.6.2020 12:31:57
Katko, na to, aby jsi to zhodnotila, si vystačíš úplně sama. Příznivci dostihů budou jistě argumentovat tím, že ten sport jako takový udržuje chovy provozuschopné a ekonomicky soběstačné, čímž koně udržuje naživu (kromě svých nenažraných majitelů). Což je zcela jistě pravda. Proč by to jinak dělali. Ale existují i jiná odvětví tohoto sportu, klusácké dostihy nebo parkur. Ty už tak drastické nejsou. Mě by však především zajímalo, proč jim nezajistí alespoň důstojný odchod (v případě smrtelného úrazu, či nutnosti utracení), například převoz do haly, kde Slunce tak moc nesvítí a nemusí tlít jak obyčejné mršiny venku, když je údajně tak strašně milují.
77kraska 132593
29.6.2020 12:23:13
KOnicek prijde mi lepsi je vubec nemnozit, nez potom zabijet mladata

zdravotni rizika nemnozeni mozna existuji, ale furt to je lepsi nez je zabijet
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 1154  [Dalších 1104 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.