| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : srpen 2001

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 39  [Dalších 19 >>]
rascal-ka 15516
28.12.2004 19:27:34
Ten můj se taky jenom chvástá, že by výchovu zvládl, ale na mateřskou místo mě nechce. Nám by se to vyplatilo. Ale asi bych ani já na to nepřistoupila, kdykoliv totiž hlídá, tak se něco stane (rozbitá hlava, mouřiny, boule ...).
JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 7549
28.12.2004 18:53:13
On ten můj taky ne, kdyby s nima měl bejt na mateřský místo mě :-) Bohužel s rozdílem mezi jeho a mým platem si ani nemůžu dovolit nabídnout mu výměnu, protože bychom zbankrotovali, tak se chvástá...
(Tuším, že ho máme ve fotoalbech na http://rodina.cz/JANAaKLUCI)

Bydlíme na vesnici u Chrudimi. Spíš než do Chrudimi ale dojíždíme do mateřskýho centra a na návštěvy ke známým do Pardubic. V Pardubicích je taky ta zmiňovaná Montes. školka (teď tam vzniká navazující Montessoriovská ZŠ, kam bych chtěla jít po MD učit, takže bychom to cestování brali autem přijednom).
rascal-ka 15516
28.12.2004 17:54:07
Máš skvělýho chlapa, ten můj by to nerozdýchal.
Odkud jste?
JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 7549
28.12.2004 15:52:52
To je fakt, třeba problém nebude, ale nemyslet na to taky úplně nejde... POvinný to není, takže vzít ho odtamtud můžu vždycky, ale to mluvení bych rozběhla ráda - myslim, že už mu to začíná chybět, protože když něco nechápe, nezeptá se na to, nikdo mu to nevysvětlí, takže třeba úplně jednoduchý věci, který nejdou ukázat, nechápe. Třeba že by moh nějak vyjádřit co chce od ježíška - nejpíš doteď netuší, co to ten ježíšek vlastně je :-(
My bychom děti mohli mít vlastní, ale chtěli jsme si vybrat jinou cestu. Manžel by jich prej chtěl dohromady 5, ale to je zase moc na mě - já jsem řekla, že buď ještě jedno, nebo 2 sourozence - přecijen nechci bejt na mateřský do konce žvota :-)
rascal-ka 15516
27.12.2004 17:31:10
To je prcek dost šikovnej, že se o sede takhle postará. Sandra se taky celá obleče, ale nalít mlíko do hrnečku nesvede (spíš polít okolí). To že nemluví bych jako problém nebrala, u nás ve školce nemluvila polovina dětí, které od září udělaly velkej pokrok. A přístupu v té školce se neboj, děti jsou hodně pružný a velice rychle se přizpůsobí. Párkrát bude vzdorovat a pak se podřídí. Netrap se úvahama, počkej až to přijde, třeba nebude žádný problém.
S adopcí držím palce. Taky bych chtěla další dítě, ale moje dr. mi to už nedoporučuje (zdravotní stav) a můj partner nechce ani slyšet. Na něj jsou dvě děti až moc.
JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 7549
27.12.2004 16:47:55
No, já se ani nebojim, že by tam brečel steskem. Je dost samostatnej - právě jak nemluví, musí si všechno zařídil sám, takže se oblíkne, dojde si do lednice pro máslo, do skříňky pro chleba a klidně si ho namaže k snídani a ještě si vyrobí kakao :-), taky chodíme 3x tejdně do mateřskýho centra, kde o něm prakticky nevim, ale když ho někdo nutí dělat co nechce a pokusí se ho uplatit třeba bonbónem (jako už několikrát zkusila naše logopedka), může to dopadnout všelijak ve stylu "nedělejte ze mně blbečka" - prostě se zasekne a nikdo s nim nehne. Jít do tý prvně vybraný školky, žádnej problém bych s tim neměla - mají tam přístup na jakej je zvyklej.
Ten menší by moh do školky od září klidně taky - mluvit už bude dost slušně a s tou sebeobsluhou bude taky v pohodě, ale máme podanou žádost o adopci a ještě nevim jak to dopadne - taky by se mohlo stát, že bych dala oba do školky, nastopupila do práce a za pár tejdnů šla zas na mateřskou, takže nad tim ještě přemejšlim. Na druhou stranu se může stát, že ho do školky nedám, z adopce nic nebude a malej by se zbytečně nudil doma... budu se muset rozhodnout do konce ledna - to se tu podávají přihlášky do školek, ale stejně se do tý doby nic novýho nedozvim...
rascal-ka 15516
27.12.2004 14:16:24
Sandra (*31.8.2001) začala chodit do státní školky od ledna 2004. Uměla už dobře mluvit, takže nebyl problém. Učitelky jí pomáhaly s jídlem, oblíkáním ... Byla tam nejmladší, ale zvládla to perfektně. Neplakala ani první den (zato já jsem byla za to dopoledne pořádně vystresovaná). Když jsem pro ni po obědě přišla, vysela učitelce na krku, a že domů nepůjde, že si chce hrát s dětma. Na školku jsem ji připravovala předem. Chodili jsme (chodíme) do plavání, do cvičení a do hudebky. Teď, po roce školky můžu říct: dobrá volba! Rebeka(*1.7.2003) nastoupí v lednu 2006.
JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 7549
26.12.2004 10:21:59
On sem tak dlouho nikdo nechodil, že přestali i ti, kdo původně chtěli :-)
My máme dva kluky (jak je vidět v hlavičce - srpen 2001 a leden 2003). Ale náš starší by patřil spíš někam do kategorie miminko :-) Dávali jste už děti do školky? Já prcka přihlásila od září 2005, ale teď mi logopedka doporučila, abych ho někam dala, protože ještě nemluví a myslíme si, že se mu jen nechce, tak by ho možná školka mohla přimět, aby změnil názor. Jenže naše báječná školka má až do toho září plno, takže jsem se musela poptat jinde... jednu jsme našli - jsou tam hodní, ale úplně ono to není - my spíš mluvíme na děti normálně, pomáhají nám s vařením i na zahradě a tak podobně (proto jsme vybrali Montessori školku), ale v týhle "náhradní" školce se na děti spíš pitvoří, chtějí, aby si hrály hlavně s hračkama, koukaly na divadýlko apod. - neříkám, že to je špatně, ale naše děti tyhle věci moc nebaví - radši napodobujou dospělý, tak si nejsem jistá jak bude prcek spolupracovat... Taky tam chtějí mít děti před osmou hodinou a máme to asi 8 km autem, takže to znamená budit obě děti krátce po sedmý... Zatim jsem tam domluvená, že prcek nastoupí od ledna do června a pak poputuje do tý prvně vybraný školky (i kvůli návaznosti na ZŠ a má tam kamarády), ale jsem zvědavá jak to bude probíhat...
rascal-ka 15516
23.12.2004 6:33:28
Ahoj holky, jak tak koukám, tak vás sem moc nechodí. Nějak to tu vůbec nežije.
Polepšete se!
KRÁSNÉ VÁNOCE!!!
Horáci 20674
22.8.2004 10:22:07
Ahojky jsem tu poprvé.Líbí se mi že se můžu podělit se svými pocity a postřehy s někým.Chlapům se to zdá

většinou jako pitomosti a stejně nemají čas.. V březnu jsme se přestěhovali.Evička byla vždy usměvavé a veselé dítko ateď stále nevrlá, křičí nemluví,špatně spí prý se bojí pak má taky delší dobu problémy s kakáním.Kaká tak jedenkrát za pět dnů spláčem a strachem.končilo to také tak maminko pomoz mi s hovínkem ven.Dostávala už nějaký olej účinek žádný.Teď má Duphalac.teprve jsme začaly a zatím účinek nulový.Papá dobře ,pohybu a energie má na rozdávání.Máme ještě pět a půl letou holčinu.Připadá vám to povědomé prosím napište pár řádků.Někdy pomůže pokecat si.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 39  [Dalších 19 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.