| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Snaha o zhubnutí

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 50886  [Dalších 50846 >>]
Evelyn1968,2děti 6269
15.5.2024 15:23:55
Mám docela dobře osvalený ruce i nohy, ale břicho mi plandá, asi prkno zkoušet nebudu~;)
Monika 123907
15.5.2024 15:23:06
Inko, pokud máš na břiše tuk, tak ten určitě nezmizí tím, že posílíš břišní svaly - ty svaly se zpevní, ale tuk zůstane (pokud nehubneš jinak, než tím, že posiluješ břicho, dokonce snad jen v té jedné pozici - plank? Nevím, jestli dobře chápu vlákno ...)
babi_ 48341
15.5.2024 15:05:22
Apo-leno, zajídání také chápu, ale po troškách. Neriskla bych víc najednou, že se to z toho jídla zvrtne zas do jiného druhu nevolnosti. MM také zajídal chemošky a jiné rakovinné "nechuťovky", rozhodně tím však nedokázal přibrat. Fakt je, že byl nepřibírací. Ale ok, beru na vědomí, že někomu na zažívací potíže funguje žaludek nacpat, že už pak neříká NIC :-)
apo-lena 159305
15.5.2024 14:26:45
Taky mám nefunkční stěrač jícnu. Už roky. Myslela jsem, že je to marný a bude mě to zlobit na věky. Jedla jsem mockrát denně malé porce, brala léky a bylo mi pořád stejně blbě.
Naštěstí, jak teď spoustu věcí nemůžu, tak se mi výrazně snížily trávicí potíže. Už ani neberu léky. ~:-D
Vážný2 158667
15.5.2024 14:12:45
Já ten reflux mám opravdu hodně velký, od dětství. Kardie (svěrač jícnu) hodně nefunkční.

Prostě pokud máš v žaludku nové jídlo, tak to samozřejmě sníží účinnost HCl i celkové pH. Samozřejmě to můžeš naředit vodou, ale to zdaleka nefunguje, protože ten žaludek se snaží to pH hned dohnat. Mám prášky na to, ale fungují jen tak z 60% (bez nich je to šílený).

Je zajímavé, že některá jídla vyprovokují žaludek k zvýšení kyselosti a to pak bolí, jiná ji sníží, ale žaludek hned nereaguje. Bohužel jsem měl docela ozkoušenou CocaColu Zero, která tu bolest slušně otupila. Ale tu mi zatrhli. Protože ždímá ze slinivky ten zbytek inzulínu, co tam je a týrá jí to.

Asi jsem taky docela přecitlivělej, protože neobyčejnou dráždivost žaludku mi hned poznamenali do zprávy z gastroskopie. Ale nenašli tam po letech kýlu. Díky Bohu.
Beat 107867
15.5.2024 14:09:13
Holky, nenechte se u planku odradit tím rozpisem na konci. Já začala jako sice 50+ ale trénovaná a podle měření nadměrně dobře osvalena na svůj věk. A stejně jdu pomaleji, tj přidávám si méně času, než píše rozpis. Podle toho bych to nezvládla. Takže si dovedu představit, ze to někdo netrenovany vzdá, protoze bude mít pocit, ze to nikdy nepůjde.

Já si nastavim stopky na mobilu, pravidelně dycham, mám většinou zavřené oči a myslím na něco pěkného ~:-D a občas kouknu na ten čas. Někdy se to vlece, jindy uteče.


A Ropu, zkus si prenastavit postoj k “ těm pohybům”. Dřív měli lide silový trénink přirozenější, my holt musíme místo pytle s moukou zvedat cinku. ~:-D
Beat 107867
15.5.2024 14:04:00
apoleno, věřím. ~s~Ja to mám tak, ze při psych starostech nejim a hubnu, ale při chřipce, ryme a podobných neduzich porad jim. To vůbec netrpim nechutenstvím. Takže podobny průběh nevylujuci ani při jiných nemocech:
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
15.5.2024 14:03:31
taky mi někdy pomůže se najíst, když je mi špatně - obvykle pak mám teda potřebu sníst něco teplého, nepříliš výrazného, ideálně polévku nebo třeba kaši... je to buď na přeplácaný žaludek, kdy jsem uzobávala spoustu nesmyslných věcí a žádné normální jídlo, nebo když se zapomenu najíst a nejedla jsem třeba celý den... ale zase vím, že mám sníst jen malou porci a pomalu a počkat aspoň půl hodiny, než si dám něco jiného... někdy na to pomáhá i teplý čaj...
apo-lena 159305
15.5.2024 13:44:40
Babi, to zajídání nevolnosti chápu.
Mně to pomáhalo při chemoškách. Vlastně od té doby jím mnohem víc. Předtím mě jídlo moc nezajímalo.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
15.5.2024 9:59:46
Beat, děkuju. My to dělali s manželem, jak přitom covidu všechno zavřeli. Já teda 1x denně. A nic jsem na sobě nepozorovala. Spíš jsem měla strach, jestli se to břicho nevytáhne, když tak visí dolů. Možná to zase zkusím.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 50886  [Dalších 50846 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.