| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak se chovat, když se pes bojí?

 Celkem 14 názorů.
 -Ivanice- 


Téma: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 17:04:45)
Případně, jak ho odnaučit se bát? Nikdo mu neubližuje, ale venku děti bouchají petardy (nebo co to je) a on po každé ráně začne zběsile lítat po bytě, dech má zrychlený a kňučí. Když ho pošlu na místo, nejde, když si ho vůbec nevšímám, mám ho stejně neustále za zadkem. Neuklidňuju ho a nehladím, aby si to nevyložil, že se chová správně. Máte někdo nějakou radu jak se k němu vlastně chovat? Předem moc díky.
 Danik78, P+D 7/09, H 4/11 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 17:09:39)
Pochovala bych ho, pohladila, snažila se utěšit, psi mají velmi citlivý sluch~6~..
U nás silvestrovská noc znamená nadopovat psici uklidňovacími léky, v panice má takovou sílu že by se byla schopná umlátit hrůzou~l~~7~. Když naposledy nějaký....bouchnul u psice na ulici petardu, skočila mi na vodítku do cizího domu sklepním okýnkem a zůstala mi na něm viset, děsivá situace když jsem měla s sebou dvojkočár~n~ a nevěděla jsem co je za okýnkem, jestli ji mohu pustit~n~
 Margot+1 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 21:24:37)
To je zvláštní, tohle jančení. Moji psi to nikdy nedělali. Poslední (kokršpanělku) jsme dokonce na Silvestra vysazovali na okno (pravda, zavřené) a dívali jsme se na ohňostroj společně. Děsně ji to zajímalo.

Jinak bych ale zkusila dát svým chováním najevo, že o nic nejde (něco jako: "jdi ty, pocem, to nic není") popřípadě bych mu ukázala, co to dělá - zbytky petard a tak.
 Alraune 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 17:43:49)
No, uklidňovat, hladit, zabavit. Je to štěně, proboha, kdyby ti dítě brečelo, když se lekne, tak ho taky neuklidníš?
 arsiela, 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 17:50:46)
Alraune,jenže když budeš psa hladit a konejšit tak ho za jeho chování chválíš.To není dítě.Já ignoruju,většinou prostě hodít styl nic se neděje co proboha jančíš.Zároveň zabezpečím aby se pes nezranil ,neutekl a podobně.
během roku se věnuju nácvyku. Během krmení bouchám sáčky,postupně intenzitu hluku zvyšuju,pak pomalu přecházím právě na ty petardy,na silvestra chodím v největším rambajzu se psem po venku,opět ve stylu je legrace tak co jančíš .Chválím jedině správné chování,špatné ignoruju.
Ale pokud máš psa co je už s reakcí na petardy bude to složitější.
 -Ivanice- 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 17:55:36)
Arsielo, to si právě taky myslím, že kdybych ho konejšila, tak si to pak spojí "jančím = pán mě hladí" a nebude mít tudíž důvod přestat jančit. Díky, něco z toho co píšeš zkusím.
Alraune, není to štěně a dřív se tak nechoval, byli dva, takhle blbne od doby co je sám :-(
 arsiela, 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 18:08:17)
Aha takže spíš separačka.
 Alraune 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 18:10:32)
Aha, tako koukám, že to štěně není, ale rakce na střelbu se opravdu dá zmírnit je uklidňováním a odvádění pozornosti psa jinam.
 arsiela, 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 18:26:09)
Alraune já nevím,mě teda pokud bych konejšila bude jančit ještě víc.Spíš se mi osvědčilo prostě se tvářit že se nic neděje a takovej ten postoj,ty blboune co jančíš,když není důvod.
 Pišťucha 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 19:10:36)
Taky bych řekla že utěšování u psa moc nepomůže. Jak už se tu psalo - myslím, že to pes bude považovat za chválení. Pes není člověk v mozku mu to funguje trochu jinak...
Osobně bych se psem jednala jako ty, ignorovala ty ruchy - případně se snažila odvést pozornost jinam - třeba i pochoutkami odvést pozornost od rány k sobě (ukázat při tom pamlsek) a pak dát povel aby se soustředila na něj a za tento správně splněný povel odměnit tím pamlskem (ne přímo ji krmit pamlsky protože venku se bouchá petardami) a fakt zkusit něco co ji zaujme, kus uzeného, syrové maso, kus rybího masa - něco, čemu prostě neodolá :-D
U jídla bych jí nerušila (jakože u krmení) mohla bys ji zařídit nějaké potíže. Ale třeba doma tím pytlíkem prásknout (někdo jiný) a ty bys jí odvedla tu pozornost k sobě jak jsem psala. Pak zkusit venku i ty petardy.

Jinak naše fena miluje Silvestra - sedí u okna a kouká na světýlka :-D :-D
 -Ivanice- 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 20:48:29)
Díky všem za rady, zdá se, že nejlepší bude odvádět pozornost + přivykat psa nečekaným zvukům. Začnu praktikovat.
Zajímavý je, že když něco vybuchne venku během procházky, tak na to vůbec nereaguje, kdežto doma se může zbláznit.
 arsiela, 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(14.11.2012 7:29:16)
Hele nezpůsobí ti doma ty petardy chvění tabulek an okně,nebo tak něco.protože je divný že venku mu to nevadí.Moje fena byla strašně citlivá na průjezd kamionu okolo baráku,všechno se začalo klepat a ona uplně šílela.Venku ji auta samo vůbec envadila.
 Januta 


jak socializovat štěně ve 3 měsících s neúplnýn očkováním? 

(15.11.2012 13:29:09)
Ahoj, jak už jsem tu nedávno psala,vzalajsem si 2 měsíční štěně křížence od pána z vesnice, štěně vyrostlo v kůlně, bylo neočkované, takže teď v jeho třech měsících má jedno očkování a pohybuje se jen v bytě a na zahradě, na druhé očkování jdeme 24.11.a pak teprve můžeme ven. Poradíte mi, jak vlastně moc ji musím teď ještě chránit? Bydlím u lesa, ale běhají tam toulavé kočky, ty určitě nejsou očkované, musím ji asi stále držet na té zahradě, aby se nenakazila, je to tak? Mám jen obavu, že promeškám tu dobu vhodnou k socializaci štěňátka a ona už bude napořád bázlivá, slyší štěknutí psa na ulici a letí domůjako splašená. Děkuji.

 Simča, dcery *1988 a 1997 


Re: Jak se chovat, když se pes bojí? 

(13.11.2012 21:01:23)
hm, ideálně je desenzibilovat. Takže by to chtělo trochu peněz (nákup petard) a plno času. A pochopitelně spolupracovníka.

Vyrazím někam, kde je pes rád - louka? Psa nekrmím, potřebuji, aby byl nadšený do pamlsků, kterými ho budu odměňovat.
Cca půl až 3/4 km odemne bouchne spoupracující osoba petardu. Pes SNAD nezareaguje - je to dost daleko. Pokud zareaguje - musí jít spolupracovník dál.
Pokud nereaguje, pochválím, dám pamlsek, klidně dál venčím (procházím se, hážu klacíky a pod - to co normálně děláte). Pomocník přijde blíž o cca 50 - 100 m, bouchne. Situace se opakuje - pochválím atd. Jakmile se bouchání přiblíží tak, že pes reaguje, jde spolupracovník opět kus dál a bouchne. Já dávám plno pamlsků a chálím a muckám a mazlím. Jak pec reaguje "blbě" (štěká, vyje, chňape) ignoruji ho. Je dobré domlvit s pomocníkem, že pokud on bouchá, provoní tě, aby jsi zvýšila pozornost psovi, pokud ty neprozváníš, může se blížit, jakmile je třeba jít dál, ty prozvoníš.... Nebo nějaký dobrý tarif :-).
Při cca 8 - 10 vycházkách by se měl pes desenzibilizovat (znecitlivět) nas podnět (bouchání), byť by bylo cca 100m od psa. Na větší blízkost bych nešla, pes má FAKT strašně citlivý sluch a mohlo by ho to i bolet.
Jako petardy na výcvik bych zkusila piráty, korzár se mi zdá velký, picola malá. Nikdy ne MEGY!!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.