| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Rovnátka u dospělých

 Celkem 17 názorů.
 Gréta 


Téma: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 13:41:24)
~o~Mám naplánovaný termín nasazení a jeden vytržený zub. Začínám se ale trochu děsit komplikací - jídlo, bolest, hygiena.

Máte za sebou rovnátka v dospělosti nebo znáte někoho, kdo je měl? Stál výsledek za to nebo jste nakonec třeba i litovali?
 Gréta 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 13:43:11)
Pardon, nevím, jak se tam dostal ten váleček.
 ronniev 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 13:51:57)
Já jsem je měla skoro ve třiceti. Nosila jsem je dva roky, bolest není tak hrozná - vždy jen den dva po utažení a dá se víceméně zahnat ibalginem. Jídlo je trošku komplikovanější, ale nijak dramaticky - mně nejvíc chybělo okusování kukuřice, to fakt nejde :-) Hygiena - musíš se naučit nosit s sebou všude kartáček, mezizubní kartáček je nezbytnost, a dobré je zvyknout si na hojivou ústní vodu (já měla Meridol). Ale opravdu to nepřináší zas tak velké komplikace (aspoň mně se nezdálo), a s výsledkem jsem velmi spokojená.
 a je to? 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 14:37:13)
Můžu se zeptat? O rovnátka sis řekla sama bo ti to zubař doporučil? Musely se před nasazením nějak extra vyspravit zuby? Např. výplně, plomby?
 Federika 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 14:43:29)
já o tom uvažovala už roky, teda možná skoro pár desetiletí~t~ A řekla jsem si sama, zubař tohle neřeší, pokud není přímo zdravotní důvod. Měla jsem dole stěsnaný zuby, jeden zub zastrčenej a nahoře předkus, takovej normální, ne nějka šílenej, to mi ani nevadilo. A ortodontistka mi navrhla víc řešení, s vytržením zubů a bez, různý druhy rovnátek apod.Neměla jsem jinka žádnej problém, pokud je nějakje kaz apod, tak samozřejmě ošetřit předem, s plombama se ale nic dělat nemusí.
 a je to? 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 15:13:32)
Já právě o rovnátkách taky nějakou dobu přemýšlím. Známá mi říkala, že její sestře vydělávaly amalgámové výplně, dávaly bílé, pak se řešily rovnátka. Tak se přiznávám, že se bojím té výměny, pokud je to nutnost.

Tak by mě právě zajímalo, čím vším si jako pacientka musím projít než mi navrhnou nějaká rovnátka.
(vrtačka je můj úhlavní nepřítel ~:-D)
 Federika 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 16:02:33)
není to nutnost, mně rozhodně předtím nic nedělali.
Ale až mi je sundají, plánuju výměnu, bylo by škoda ten efekt rovných zubů ještě nezesílit hezkou bílou barvou a novejma bílejma výplněma:-)
 ronniev 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 15:31:18)
Řekla jsem si o rovnátka sama, měla jsem křivé spodní zuby a štvalo mě to. Předtím se musely vytrhnout dvě stoličky, poněvadž jsem měla malou čelist a velké zuby a nebylo je jak srovnat.
 Eva + Klárka2/07 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 14:02:04)
Mě je nasazovali den po 31. narozeninách.
Za měsíc jdu sundat spodní. Vrchní ještě nějakou dobu budou, tam se mi zuby srovnávají hůř.
Bolí to chvíli, brala jsem brufeny několik dnů. Čistila zuby po každém jídle (to už mě přešlo po roce :o)) všechno si krájela (stále krájím).

Dostaneš vosk na rovnátka, toho se neboj a raději ho hned nalep, jinak si pusu celou rozedřeš.

A nechala jsem si nasadit keramické, tak si musím dávat bacha na barvící jídlo, ale je to lepší než kovové (v mém případě).
 Federika 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 14:15:29)
mám je teď, asi 8 měsíců, je mi 44. Všechno v pohodě, jednou za 6 týdnů jezdím na dotažení, výměnu drátku apod. Asi dva dny jsou zuby citlivější, nic nebolí, ale nemůžu se pořádně do něčeho zakousnout. Ibalgin apod jsem rozhodně nikdy nepotřebovala. Zuby s emi srovnaly brzy, teď už jen drobný finální úpravy.
A jsem ráda, že jsem do toho šla. Moje sestra, o rok a půl mladší, je měla před pár lety, zuby má srovnaný, vypadá to o hodně líp, je spokojená.
Cenateda nic moc~e~, já mám navíc keramický, samoligující, tam to byla docela pálka..
 Eva + Klárka2/07 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 14:27:13)
ta bolest je individuální. kámoška šla na nasazení několik měsíců po mě, bolelo jí to, ale prášky nepotřebovala. teď šla nasadit spodní a bez prášků se neobejde...

zakladatelko - až ti sundá rovnátka, dostaneš ještě "dlahu", takovou průhledný nasazovací obal, který si budeš dávat každou noc na zuby.
 Termix 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 14:58:28)
Měla jsem je a dostala jsem je jako "dárek" za porod syna od manžela. Moc jsem si je přála, stály mě nakonec téměř 30 000, ale nelituju. Měla jsem je necelé dva roky na horní i dolní zuby, krásně se mi srovnaly. Kazy jsem nikdy moc neměla, klep klep, ale těsně před nasazením jsem si nechala dělat rtg, aby se kazy vyloučily. Navíc jsem byla opravdu cca dva týdny po porodu a během těhotenstcví mi samozřejmě rtg zubů nikdo nedělal.
Chodila jsem každých 6 týdnů na dotažení, to potom bolelo cca 3 dny, měla jsem docela rozdrásanou pusu, ale ortodontista mi dal takovou hmotu, která výrazně pomáhala. Na mezizubní kartáčky jsem byla zvyklá už před tím, takže to žádná změna nebyla. Během rovnátek jsem neměla taky žádný kaz. Dnes mám zuby pořád krásně rovné, je to téměř 7 let, co mi je vytáhli. Mám na spodních zubech drát vzadu za zuby, který ty zuby drží rovné, jinak byla šance, že by se asi hodně hýbaly. Dodnes nosívám rovnátka na noc. Po vytažení rovnátek jsem je nosila asi dva roky opravdu poctivě každou noc, teď už nemusím, ale dr radí prostě občas ano. Takže asi jednou za dva týdny s nimi spím.
 Klarisanek 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 23:34:13)
Oni urcite nic nedelali blbe. Blbe to delali jejich ordodoncisti. Ja nosila rovnatka od 8mi do 19 let a taky se mi pak vratily zuby zpet. Zbytecnych 11 let otravovani s rovnatkama, holt pan doktor byl debil, neumetel a ozrala.
 PJana 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 22:57:54)
Měl kolega v práci skoro v 35 a říkal, že už by do toho nešel. Nechal se tehdy ukecat nějakou známou. Říkal, že ho to stálo peníze, čas a nakonec to skončilo tím, že musí mít na noc taková ta silikonová vyndávací. Když si je nebude nasazovat, vrátí se to zase zpátky.
 Klarisanek 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 23:32:37)
Mozna se nechal ukecat znamou ke spatnemu ortodoncistovy. Po nespravnem rovnani se zuby vrati zpet.
 Klarisanek 


Re: Rovnátka u dospělých 

(20.10.2013 23:31:52)
Jestli budu nebo nebudu litovat, to jeste nevim, neb teprve nosim. Jestli mas vytrzeny zub, tak uz ti stejne nic jineho nezbyva, tak neres, neprepinej. Jestli te nekdo strasi, ze se ti pak vrati zpatky a budou to vyhozene penize, tak never, to je v pripadech, kdy netrhali a jen tam ty zuby nahecmali. Samozrejme hrozne zalezi na ortodoncistovi, jeho kvalitach, kdyz rekne, ze trhat netreba, ze se to tam vejde, tak pokud to odhadne blbe, tak smula. Ja prvni tyden trpela, zuby bolely jako pes, brala jsem brufeny, musela jsem pouzivat vosk, abych nemela rozedrenou pusu. Jidlo taky problem, ale nejsem lina si ho nakrajet, takze smula, kyzene zhubnuti nenastalo. Neni to zrovna idylka mit rovnatka, taky sislam, takze se stydim, ale na druhou stranu me ubezpecil parodontolog, ze je to jedina spravna vec co muzu udelat, ze krive zuby se spatne cisti, tudiz hrozi parodontoza a vydrzi tim padem o dost let mene. Takze nejenom ta esteticka stranka, ale hlavne zachrana zubu.
 Inaaa 


Re: Rovnátka u dospělých 

(21.10.2013 13:17:05)
Já mám rovnátka, ale jen přes 6 horních zubů, aby se mi srovnala mezera, křivé zuby jinak nemám.
Mám normální rovnátka, moc vidět to není a nebylo to tudíž nijak drahé.
Domlouvala mi to máma se zubařem pro kterého pracovala, moje iniciativa, ne zubaře.
Zatím je to v pohodě po pár měsících.
Uvidíme co dál.
Už jsem si na ně i zvykla.
Nakonec mi třeba i ta mezera bude chybět...
Můj doktor golfista je v pohodě, šla bych k němu zase.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.