| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby

 Celkem 42 názorů.
 libik 


Téma: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 9:25:10)
Mám v okolí velmi smutný případ, kdy mladík (kamarád mého syna) opustil léčebnu, náš mladej mu sehnal práci, snaží se ho hlídat a výsledek je , že dotyčnej je v tom po 14 dnech tak, že si to normální člověk neumí představit.

Můj synátor ho stále sbírá z chodníků, brání mu v sebevraždách a tvrdí mi, že ve špitále mu nepomůžou, akorát přijde o místo. Já ho chci argumenty donutit, aby ho normálně odvezl do nemocnice a potřebovala bych k tomu představu, co je s takovými lidmi potom, aby to nedopadlo stejně.

Ten mladík je primárně velmi šikovný, inteligentní, je to kámoš od školky, je mi ho líto i osobně, strašný..
 margotka78 alias shit-roller 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 9:37:44)
Tak vyhrožování sebevraždou ( bránění v sebevraždě) je myslím indikací k hospitalizaci na psychiatrickém oddělení. Normálně zavolat záchranku, ať ho odvezou.
~d~
 Koulička M 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 9:47:59)
Nic, musí se ten člověk poprat sám. V tomto případě by to asi chtělo nejen protialkoholní léčbu, ale i psychiatra. Mladík nemá rodinu? Znám jednoho, co absolvoval léčení, přišel domů, našel prázdnej byt, dal si panáka, popadl ještě nevybalenou tašku a šel znovu. Vrátil se a od té doby úspěšně abstinuje a normálně žije. Musí chtít ten dotyčný sám, dostat se z toho, uvědomit, si, že takhle už nechce a musí odolat.
 zvířevdíře 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 9:59:15)
Vypadá to, že dosavadní léčba nebyla úspěšná. Pokud je primární problémem pití, vrátit do léčebny (nebo zkusit jinou, třeba dlouhodobější). Pokud je k tomu přidružen další problém - deprese nebo jiné - je třeba léčit i to.
 magrata1 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 10:01:03)
O následné péči nevím nic, ale jako podporu při léčbě doporučuju kudzu- máme to vyzkoušené, omezuje absťáky a nutkání na návykovou látku. http://www.kudzu.cz/?s=menu&id=5&lang=CZ
http://www.prozdravi.cz/kudzu.html
Mně to doporučil bylinář, když jsem se ze srandy zeptala, jestli nemá i něco proti chlastu. (ne pro mě) Ani jsem nevěřila, že to zabere, má to hodně jiných pozitivních účinků, dotyčnému jsem to dala jako dárek s tím, že je to dobré na srdce a liboval si, že prakticky nepije a kouří půlku cigaret. On ovšem zatím je buď ve stádiu před alkoholismem nebo v té první fázi, ještě není taková destrukce. Ale jako podporu k léčbě bych to určitě doporučila~R^
 Alžběta174 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 10:09:46)
Pokusím se to napsat stručně v bodech.
1. Nemocnice mu opravdu moc nepomůže, pokud mladík není motivovaný k léčbě. Podepíše reverz, odejde a bude opět v začarovaném kruhu - alkohol, sbírání z ulice, myšlenky na sebevraždu, alkohol,.... .
2. Práce momentálně není to nejdůležitější, na snahu, aby si ji udržel bych se momentálně, být tvým synem, vykašlala. Stejně ji za takového stavu ztratí.
3. Důležitější je, přesvědčit ho k léčbě. To je ale zároveň to nejnáročnější. Nicméně mít dobrou práci se ukázalo, že není to, pro co by mladíkovi stálo za to, přestal pít.
4. Pokud by se chtěl začít léčit, dobré by bylo začít v PN Bohnice. Hospitalizací, to, zda by stačilo ambulantní docházení by posoudili oni.
5. Zároveň by poradili, zda by se mladík mohl zapojit do programu některé terapeutické komunity, což by bylo skvělé. Mají velmi propracovaný dlouhodobý program, na jehož konci ale je velká naděje, že vyjde člověk, který má svůj život pod kontrolou, bez pití a s chutí jít dál. Mrkni se na některé webové stránky "terapeutické komunity pro lidi závislé na alkoholu".
6. V nadpise se ptáš na následnou péči, ta existuje také, ale tam on zdaleka ještě není. Následná péče je terciární prevence, zaměřená na lidi vyléčené, aby nedocházelo k recidivě.

Píšu to s vědomím, že problematika závislostí není to, čím bych se přímo zabývala v praxi, proto budu ráda, když nahlédne a dopíše někdo další, kdo se v této oblasti profesně pohybuje.

Držím palce Libiku.

 Ráchel, 3 děti 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 11:02:21)
velice dobré shrnutí~R^
 Lassiesevrací 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 10:48:44)
"Opustil léčebnu" znamená co? Že má za sebou tříměsíční pobyt - odvykací léčbu, nebo jen detox, podepsal revers a šel domů?
Tam je třeba začít. Jestli to první, může to znamenat, že dobrovolně nastoupil léčbu a je si vědom toho, že má problém (a chce ho řešit). Jestli to druhé, může trvat ještě dlouho, než k tomu rozhodnutí dojde, taky nemusí vůbec.
V tomhle by ti poradila Ananta.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 10:55:44)
normální je, že by měl dotyčný pak pokračovat v ambulantní péči a docházet na terapii.
 Pam-pela 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 11:09:04)
Hm, znám opravdu dost alkoholiků různého věku. Většina z nich, pokud nepijí (nebo tedy spíš dokud nepili), jsou právě jemní, citliví, víc či míň inteligentní lidi, u velkého počtu mi to připadá jako útěk, východisko z něčeho, anestézie - ať před vnitřním nebo vnějším.
A tak mám "vlastní" teorii, že prostě je s tím vnitřním nebo vnějším potřeba nějak hnout, aby do toho útěku člověk nespadl zase.
Protože co je člověku platné, když zase po vyjití z léčebny spadne do svého bahna?
A pak - ten člověk musí chtít se tam nevrátit (do bahna)...musí v sobě najít tu sílu - pak už je možné mu pomáhat...spojit to s jeho vůlí. A hrozně moc lidí to prostě takhle nechce, je to pro ně strašně obtížné. Rezignovali, přežívají.

Řekla bych synovi, že dělá sysifovskou práci a že tomu on sám nemůže zabránit, klíč je v jeho kamarádovi samém, v jeho vůli - rozhodnutí.
Bez toho rozhodnutí a vlastní snahy je podle mne veškerá pomoc zvenčí pouze dočasná a dokonce nezabrání ani jeho sebevraždě, pokud právě k ní ten dotyčný rozhodne (navíc v okamžitém hnutí mysli).

Naposledy - řešili jsme to nedávno se naším synkem, je teda teprv patnáctiletý, ale my všichni máme nějaké sociální cítění nebo co, takže všechny moje děti mají zachranitelský komplex.
Nedávno jsem o půlnoci jela sbírat jeho kamaráda na silnici...je už plnoletý. Chtěla jsem ho odvézt do nemocnice, nechtěl, byl dost opilý, ale mluvil normálně, zkontrolovala jsem mu zorničky a odvezla nakonec domů.
Po cestě se rozpovídal, že máma mu utekla, otec pije a vypráví mu, že co nevidět spáchá sebevraždu...že život na ho.no. A on že nechal školy a chodí do práce. A nevidí východisko a nemá to komu říct a je na všechno sám (říkal). Nabídla jsem mu, ať k nám kdykoliv přijde, že všechno popovídáme a něco najdeme, od čeho by se odpíchnul a že východisko je vždycky, že mu pomůžeme.
Několikrát zavolal, že přijde, ale nikdy nedorazil...jakoby vždycky dostal na chvilinku chuť něco změnit, ale za chvíli to bylo pryč....ten mechanismus už pochopil i můj syn, už vidí sám, že nemůže udělat za toho kluka nic - nic - nic víc, než to, co dělá. A už vlastně dělat přestává...protože vidí, že všechno je jakoby marné...že má prázdné ruce.

Určitě je důležitý fakt, jestli byl ten kluk k léčbě nějak "donucen" nebo ji absolvoval dobrovolně...a jestli se nyní jenom dostal do fáze, kdy nezvládá opět ten běžný život...anebo se jen vrátil do stádia, odkud ho někdo násilím vytrhnul a on jen vklouzl zpět do svého světa. V tom druhém případě je pomoc zvenku téměř nemožná.

Já se vlastně nedávno ptala na marjánu a dlouhodobé užívání, ono to má vlastně hodně podobný mechanismus, otupuje to určitá centra v mozku a činí život snesitelnějším a klidnějším...z pohledu teda toho uživatele.
Prostě průšvih pro okolí je, když se ten dotyčný v tom svém stavu cítí dobře. ~d~

Nikdo za něj žít nemůže, neuhlídá ho, nejde to - to je můj postřeh. ~x~
 Pam-pela 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 11:25:58)
Jo jsem si vzpomněla - jen pro zajímavost, to fakt není praktická rada - četla jsem, že lze využít k léčení závislostí hypnózu....se souhlasem dotyčného samozřejmě - ne tedy jednorázově jako zázrak. Praktikoval to tu i u nás jeden hypnotizér v okolí Náchoda s velmi dobrými výsledky, ale myslím, že již zemřel.

Jinak sklon k závislostem (to mám vypozorované) se dědí (i ob generaci)...a taky se dá vyčíst v horoskopu...prostě takoví lidi by si myslím měli asi včas dávat pozor na návykové látky a vyhýbat se jim. I když závislosti nejsou jen o látkách.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 12:26:09)
hypnóza se při léčbě závislostí používá, ale má smysl jen v některých případech
 Pam-pela 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 14:53:58)
Ráchel, to nepochybuju, že v některých případech...ale kamarádka třeba hledala konkrétně, a nenašla nikoho, kdo by se jejího (dospělého) syna "ujal". Naopak si vyslechla dost různých odsuzujících názorů.
Znáš někoho, kdo praktikuje? Za tip budu ráda a ráda předám dál.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 15:06:59)
to by měli být schopní mu poradit i v té léčebně
v Praze např. http://www.monikaplocova.cz/ambulantni-centrum
 Pam-pela 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 15:09:10)
Neporadili, naopak se podivovali, nač že se to ptá.
Díky.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 15:12:44)
no to je mi teda s podivem... kde to byl?

Apolinář byl vždycky dobrej
http://www.alkohol-alkoholismus.info/lecba/lecebny-psychiatricke-lecebny-seznam/apolinar-oddeleni-pro-lecbu-zavislosti-vfn/1079-apolinar-pl-stredisko-pro-psychoterapii-a-rodinnou-terapii.html
 Pam-pela 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 15:40:14)
Na Moravě...
 Ráchel, 3 děti 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 16:28:39)
na Moravě nemám přehled...
 Pam-pela 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 15:40:40)
Díky, prohlédnu si to
 Ráchel, 3 děti 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 15:11:51)
akorát teda koukám, že je fakt drahá...
 :-) zaregistrovaná 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 11:31:13)
Syn dělá kamarádovi alkáčkovi medvědí službu, a spíš by mě zajímalo, co ho k tomu vede, že není schopný reagovat realisticky. Alkoholici moc dobře vědí, kde hledat pomoc, a selže-li jeden zachránce, najdou si dalšího. I do té léčebny trefí, i do terapeutické skupiny najdou cestu, když oni budou chtít.
 libik 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 15:52:08)
Náš chlapec má realistické zkušenosti se zdravotnictvím a zdá se mu divný, že 14 dní po propuštění, je dotyčný tam kde byl před tím. A vzhledem k tomu, že mu sehnal dobrou práci ve firmě, kde pracuje, taky by rád, aby okamžitě neselhal.
Vede ho k tomu kamarádství.

Dotyčnýmu asi chybí motivace
 Alžběta174 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 16:18:13)
Libiku, každé řešení nějaké problému, zejména tak závažného, jako je alkoholismus má daný postup a pravidla, co řešit nejdříve, co potom, tak, aby byla léčba účinná a návrat do běžného života co nejpravděpodobnější. Zdá se mi, že prostě řešíte, resp. syn, věci které nejsou podstatné, zatímco důležité věci jsou ignorovány. Pak není divu, že se léčba nedaří. Vůbec není divné, že je po 14 dnech po propuštění z nemocnice tam, kde byl před tím. Protože se zkrátka nenaučil žít život bez pití. A to se právě učí postupně, v určitých fázích celé terapie. Nejdříve je intenzivní hospitalizace, pak je velmi důležitý právě již zmíněný pobyt (dlouhodobý) v terapeutické komunitě - kde se učí žít běžný život bez pití, aby byl schopný obstát po navrácení se do normálního života mimo komunitu, a potom ještě bývá následná péče, v podobě různých ambulantních terapií, kterých postupně ubývá až už nejsou potřeba vůbec. Tento proces je dlouhodobý a po nějakou dobu, než se dostane na úroveň doléčovací / následné péče, není práce, ve smyslu docházení do placeného zaměstnání, vůbec prioritou. Ještě poznámka, vycházím z toho, že se jedná o člověka, kterého závislost zcela pohltila a nezvládá běžný život, alespoň tak jsem to z tvého úvodního příspěvku pochopila.
 libik 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 0:26:46)
takhle, ani syn, natož já, nejsme nijak zodpovědní za to, že kdosi chlastá jak zjednanej, takže my v podstatě nic neřešíme, syn řeší situaci, kdy jeho kamarád přijde zlitý do práce nebo u něj takový zazvoní. je mi s podivem, že zdravotní péče (jistě nákladná), která obsahovala pobyt na psychiatrickém oddělení, kde se velmi nudil, nezohlednila to, co říkáš, alespoň nabídkou takového řešení.

Jeden můj kamarád dělá psychoterapeuta v komunitě drogově závislých, zkusím se ho zeptat na alkoholickou variantu, ale z doslechu ve svém rodném městě o žádné nevím.
 Chrysantéma 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 11:05:52)
Nepotřebuješ alkoholickou variantu = může být v komunitě normálně s drogově závislými. Alkohol je legální droga. Jde spíš o doléčovací program a prodloužení psychoterapie.
 Pole levandulové 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 16:30:23)
Zaklad jakekoli lecby zavislosti je pouze to, ze zavisly SAM CHCE. Pak se mu da pomoci a podporovat ho v abstinenci i v beznem zivote. Dokud ale on sam, zcela uprimne a opravdove, nechce, je jakykoli pokus marny. Bude mit jen kupu vymluv, proc to ci ono, ale skutek utek. Je treba ho nedrzet v iluzi pomocniku kolem, ale naopak nechat, aby sam dospel k tomu, ze takto to uz opravdu nejde a jinak nez trvalou abstinenci se z toho nedostane. Pak teprve muze prijit lecba, ktera ma nejakou sanci na uspech /a samozrejme pocitat s vice ci mene castymi recidivami/.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 19:33:35)
ale ani tehdy, kdy ten dotyčný opravdu chce, není úspěch zaručen.
tím chci říci, že když alkoholik selže, neznamená to automaticky, že léčbu "nechtěl"
 morčátko 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 13:13:11)
Podle mě to nemá cenu, viditelně ten kamarád nechce přestat a nepřestane. Měli jsme v rodině alkoholika, po léčení ani kapka alkoholu, chodil hned po propuštění jednou týdně pro antabus myslím na psychiatrii, před nimi si to musel vzít a spolknout. Doma teda není ani kapka alkoholu, dokonce i léky s obsahem alkoholu skončily v koši. V současnosti je to cca rok a půl, chodí do té léčebny jednou za čas na podpůrná sezení, jinak myslím na sezení s alkoholiky na místní psychiatrii častěji. Ale zde byla motivace - rodina, pokud by do toho znovu spadnul, tak rozvod a vyhození na ulici s tím, že druhá šance nebude a rodina se od něj odvrátí jestli zase začne pít. Musím zaklepat, zatím vše OK. Divím se, že ten kamarád nebyl po propuštění z léčebny odkázán na psychiatrii a nedocházel pro antabus. Otázkou je, jestli to přetrpěl s tím, že stejně zase bude pít nebo že zkusí přestat. Pokud do toho zase spadnul, tak bych řekla návrat do léčebny nebo se "uchlastá" k smrti. Pokud měl a má i ted opilecká deliria tak je v háji bez léčení a hlavně chuti uzdravit se.
 Bernardetta 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 14:06:39)
Jak už psaly ostatní - jestli nebude chtít změnu ten kamarád sám, nemá cenu se snažit. Tím, že mu Tvůj syn pomáhá, jen mu umožňuje pokračovat v tom životě, jaký má. Umožňovači se jim odborně říká. Asi ten kamarád musí padnout až na dno, buďto tam zůstane nebo se vzchopí.
 Modřinka 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 18:41:49)
Při propuštění z léčebny by mu mohli domluvit chráněné bydlení. Dělají to obvykle těm, kteří se nemohou vrátit ke své rodině, ale asi je to o domluvě. Pokud je v tom zpátky, tak mu sbírání z chodníku nepomůže, akorát to prodlužuje tohle přežívání.To nejlepší, co pro něj může udělat, je dostat ho fofrem zpátky.
 Modřinka 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(23.7.2016 18:50:28)
Ještě pro syna- to co dělá, dělávají obvykle maminky- věří, že dokážou pomoci, protože ho opravdu milují a umožňují jim tak pokračovat stále dál a hlouběji. V takových případech je až smrt matky momentem, kdy ten dotyčný konečně pocítí takový pád na ústa, že se jde opravdu léčit.
 libik 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 0:29:51)
On má kde bydlet, ale celkem nemá náplň života, nemá ženskou, děti, kamarádi z větší části relaxují u pivka, to je těžký.
 Chrysantéma 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 11:04:09)
Libiku,

budu drsná, ale napíšu to asi takhle ... "Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly" ... Dokud ten mladík nedopadne na samé dno, aby si dokázal sám pro sebe správně vyhodnotit, jestli pít, nebo nepít, žít, nebo nežít (bez ohledu na prodělanou léčbu),nepomůže mu nikdo a nic... Nestačí prodělat léčbu jako takovou, chce to i vlastní motivaci a vizi do budoucna ... a to za něj nikdo na světě nevyřeší ... kamarád nekamarád.
 libik 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 11:16:35)
Já nevím, v praxi to znamená nechat ho znečištěného na ulici, když blábolí něco o oběšení.
Jak člověk v takovém stavu najde vizi, když se od něj každý odvrátí?
 Chrysantéma 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 11:19:11)
Tím, že ho zvedneš a očistíš mu ale moc nepomůžeš ... On musí sám ... Musí k tomu dospět ... Když nedospěje, pak jakákoliv Vaše intervence je k ničemu. Zachraňovat můžeš jen toho, kdo o to stojí ...
 libik 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 11:27:23)
Chryzantémo, já si myslím, že model "dno" je dobově tendenční.

Můj syn (před cca 15 lety) asi nebyl závislý (na různé chemii), ale byl dost vyřízenej stran morálky. Kdybych ho tehdy vykopla z domu, jak se obecně doporučuje, je velká pravděpodobnost, že je dneska buď v krimu nebo na drogách nebo mrtvej.

Já jsem s ním naopak jednala jako s člověkem, co má svou hodnotu a během 2 let se z toho parádně vylízal a dneska je to jedinec s velkou odpovědností, dobrou prací a vůbec je to miláček..

Jak se má člověk sebrat, když nemá kvůli čemu a komu? Když zná jenom rauš a drsnej absťák, nikoho nezajímá, nikdo o něj nestojí?

Dotyčný žije s nešťastnou matkou,má ho vyrazit z baráku? Kam? Jak? neumím si to představit a ani to, k čemu by to vedlo.
 Chrysantéma 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 11:34:39)
Libiku,

Ty ale nezměníš jejich životní nastavení ... Jeho matku neuděláš š´tastnější,ani nevyřešíš jeho pití ... opravdu ne ... Bude Tě to stát moře sil, které bys měla investovat jinak. Jsou tam zřejmě velké psychické problémy v celé rodině. Pokud kluk nezná nic jiného,nezměníš to ...
Musel by skutečně alespoň na půl roku zmizet někam do komunity,někam kde ho nikdo nezná a kde nezná nikoho on. Kde bude jen sám za sebe ... Ale i tohle je o dobrovolnosti ... Musí tedy chtít on sám.
 libik 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 11:37:35)
Já se pokusím přesvědčit našeho Ludvíka, že to samo nepřejde..
 Alžběta174 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 11:40:43)
To že je vlastní motivace k léčbě nezbytná, je asi jasné všem tady v diskusi. Asi už jsme si to možná každá v životě vyzkoušela, pomáhat někomu, kdo o pomoc nestál - byť by šlo o nějakou každodennost. Takže to víme všechny. Teď tu běží ale o to, jak motivovat k léčbě a to je velmi těžká záležitost. Já osobně bych byla opatrnější s kategorickými závěry typu nechat ho padnout na dno, nechat ležet tam, kam padne apod. Žijeme v určité kultuře, ke které podle mě patří zvednout padlého a očistit ho a dát mu šanci, minimálně. Pomoc pro nemotivovaného bude samozřejmě vypadat jinak, než pro motivovaného. Prosím, nemám ochranitelský komplex, na to se v pomáhající profesi pohybuji docela dlouho (jen poznámka pro případ, že by se rozvinula diskuse tímto směrem, tak předem říkám, že by byla zbytečná).
 Chrysantéma 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(24.7.2016 13:09:28)
Alžběto,

tohle nemá s úrovní kultury nic společného ... Když si přečteš úvodní příběh,pak mladý muž žije v rodině, kde jsou psychické problémy a alkoholismus je jeho běžným životním stylem a trávením času ... Jiný vzor není ... Proto je motivace těžká.
 Alraune 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(25.7.2016 13:08:56)
Na samém dně je spousta lidí, kteří nevyhodnotí vůbec nic. Většina lidí, co se z toho vylíže, má naopak kompaktní rodinu a dobré zázemí.
 Alraune 


Re: Následná péče pro lidi propuštěné z protialkoholní léčby 

(25.7.2016 13:05:57)
Do léčebny musí nastoupit dobrovolně a střízlivý. Existuje ještě trik, že ho na mol opilého odvezou, pokud syn nebo ty prohlásí, že se kluk pokusil o sebevraždu. Pak ho nechají na uzavřeném oddělení týden. Ale pokud nemá vůli se léčit, nikdo ho tam držet nebude.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.