| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kakání jen do plínky u 3,5leté dcery

 Celkem 16 názorů.
 Lukáš P. 


Téma: Kakání jen do plínky u 3,5leté dcery 

(26.5.2017 9:37:46)
Naše dcerka (3,5 roku) odmítá kakat do nočníku nebo záchodě. Když kakat, tak jen do plínky.
Když plínku nedostane, tak je schopná to zadržovat i několik dnů. Pak musí dostat čípek aby to ze sebe dostala. Když plínku dostane, tak má vyprazdňování cca obden (i když i tak se jí moc nechce). Když jí byly 2 roky, tak to zadržovala tak dlouho, až jsme s tím skončili na pohotovosti, kde dostala nějaký speciální čípek.

Sliby, zákazy, úplatky, motivační knížka (ta o myšce)… nic nefunguje. Ten (mentální?) blok je silnější.

Rozhodně neprodělala žádné trauma spojené se záchodem/nočníkem. Ostatně čůrat na nočník chodí bez problémů. Sama si na něj dojde a nikoho k tomu nepotřebuje. Jen to kakání tam prostě odmítá udělat.

Nemáte nějakou radu nebo tip, jak to vyřešit?
 perko 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 9:47:31)
Znám od dvou kamarádek a u dítěte mého bratra. U kamarádek dětí to přešlo až ve školním věku. Kluci to zadržovali, pak chodili na wc po dlouhých dnech a vyprazdňovali se v bolestech.
Bratra dcerka nyní 5 let, chodí k lékaři, předepisují nějaká šetrná dětská projímadla. Při jejich podávání ok, po delší době vysazení opět problém.
Všichni dodržovali pitný režim, vyváženou stravu, nenutili, řešili s lékaři, snažili se. Asi z toho musí dítko "vyrůst".
 Konzerva 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 9:56:37)
A co venku v přírodě, někde v lese jen tak na bobku, nešlo by to?
 Valoria 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 9:59:23)
meli jsme stejny problem, nocnik jsem zrusila, ucila jsem rovnou na zachod. syn sedel na zavrenem prkynku od zachodu nejdriv aby si zvykl ze na zachode se nic hrozneho nedeje. ja sedela pred nim na zemi. pak syn sedel na prkynku. kdyz jsem mu chtelo kakat tak jsem ho uz bez hysterie posadila na prkynko a slo to. ale mel 4.5 roku. dostal velkeho dinousara za prvni bobek v zachodu. pak uz to slo tak nejak samo
 Konzerva 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 10:14:27)
Vzpomněla jsem si, jak jsem byla kdysi v nemocnici. Nesměla jsem vstávat a dostávala jsem mísu. Kadit do ní mi nedělalo problém, ale nešlo mi čůrat. KDyž jsem kadila, tak jsem se i vyčůrala, ale samo čůrání nešlo. Ani pouštění vody mi nepomohlo. Pomohlo až když jsem se polévala vodou, pak se ten svěrač nějak uvolnil. Holt jsem to měla rovnou i omytím. ~;)
 p+2 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 10:16:42)
Dcera měla podobný problém, než viděla "kadit" hrocha v ZOO. Od té chvíle se přestala stydět "prdět". Problém byl, že se styděla. Zkus posadit na hrnec, nebo záchod a nechat o samotě.
 Jana, 2/07+10/08+5/11 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 10:28:25)
U nás tohle bylo taky, nejstaršího přemluvila babička, která k tomu měla zdravý odstup, stihli jsme to těsně před školkou, nastoupil ve čtyřech. Mladší to pak zvládl, když viděl, že to dává brácha. S dcerkou v tomhle nebyl problém, na nočník se naučila chvíli po prvních narozeninách, do té doby jsem byla "neschopná matka", protože oba kluci se odplínkovali až v těch čtyřech, neměli žádnou pravidelnost a měli různý bloky, nevím, kde je vzali. ~8~
 Bouřka 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 11:12:52)
Řešili jsme v podobném věku. Akorát teda nezadržoval, jen odmítal jinam než do plíny. Prostě jsem ukecávala, ať to alespoň zkusí, že když to nepůjde, tak dáme plínu. Mohl si vybrat jestli nočník nebo záchod, pouštěla jsem mu k tomu pohádku, četla, cokoliv. Občas se podařilo, občas to alespoň zkusil, někdy rovnou odmítal. A pak dostal průjem, plíny rychle docházely (nebydlíme nikde, kde by šly koupit), viděl to a byl informován, že až dojdou, tak bude muset na nočník nebo záchod, než se koupí nové ( měla jsem zásobu, ale schovanou). No a jak to s tím průjmem šlo na záchodě hned, tak se to zlomilo a ten balík plen mám dodnes nenačatý ~t~
 Lukáš P. 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(29.5.2017 16:07:45)
Díky všem za tipy a názory. Moc si všech vážím.

Závěrem ještě doplním pár informací, třeba ještě někoho něco napadne.

Problémy s vyprazdňováním u nás nejsou. Resp. sama si na kajdění nevzpomene, ale když jí jednou za 2 dny řekneme a něco drobného slíbíme, tak se vykaká. Když jsme zapomněli, už to byl problém, kakání bolelo a to bylo špatně. Museli jsme namazat mastičkou, aby to šlo lépe.

Venku v přírodě na bobku. Ještě jsme nezkoušeli - zkusíme, zrovna je na chatě. Díky za tip!

Inspirace už malá viděla dost. Zvířata, děti ve školce (klubíku), dětská o kakání, pejskové venku i my se doma chováme tak, že je to normální a že to není žádné tabu. Bohužel tahle inspirace/motivace zatím nepomáhá.

ad dozrávání času: No to je zatím jediné, v co doufáme. Postupně překonala spoustu strachů - leze na těžší a těžší prolejzačky, teď už se učí potápět hlavu pod vodu, ... třeba i tohle v sobě zlomí.

nastříhávání plínky: Malá si s plínkou nesedne na nočník. Takže ji můžeme nastříhnout, ale budeme to mít na koberci. Závěrem pak hrozí, že si tím jen vytvoří nějaký blok, protože se přece vykakala na koberec :/

Poslední balík plenek: To je dobrá finta, píše se o ní často. Malá ale je chytrá a ví, kde se plenky kupujou i jaké přesně ona potřebuje a my ji nechceme "lhát" že to už prostě nejde.
 Mariana +2 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 11:37:42)
A když jí byly ty 2 roky to zadržovala taky proto že neměla plínu nebo jiný důvod?
Jestli má problém se zácpou může to souviset, bolí to, proto to nechce - oddaluje, a plína možná nějak (psychicky) pomáhá.

Mám zkušenost se zácpou se synem, řešíme odmala, vyzkoušeli jsme kdeco. Většině dětí pomáhá na změkčení lactulosa. Čípky jsou krajní řešení, a neřeší překonání "bloku". Ze všeho možného mám nejlepší zkušenost co zabíralo tak Forlax, ale je na předpis.

Rozhodně bych však varovala před tím těmi "pokusy" nechávat dojít k situaci zadržování, to je strašně blbý zvyk, který se velmi špatně odbourává.
 Kukurice29+3. 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 13:00:02)
Syn to měl taky, ale on kadil zásadně do gati nebo na zem. Tento týden to samo od sebe přešlo a začal si volat a chodit na WC. V dubnu měl 3 roky. Nevyhrozovala jsem,neslibovala ani neuplacela. S potlačovaným vztekem jsem to vždy uklidila a řekla kam se to ma dělat.
 Kukurice29+3. 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 13:03:42)
Dáváme probiotika. Syn má potíže od narození. Taky to zadržoval až kadil takové tenisaky, že brečel a zadrzoval to. Bylo to peklo. Pak zjistil, že se v dřepu vykadi dobře a tak začal kadit do gati. Ale teď se to prostě zlomilo.
 Marika. 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 13:34:25)
Co ji v plíně posadit na nočník, aby si zvykla, pak plínu na nočníku rozepnout a pak ji posazovat jen na plínu v nočníku. Prostě postupný přesun :-)
 Binturongg 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(26.5.2017 16:14:53)
Řešíme právě teď, resp. už dlouho, týž blok.
Dceři je 5 let.
Loni na ni jemně, ale důrazně tlačila celá rodina, což vyvrcholilo v zimě měsícem bolestí břicha, pláče, svíjení se, návštěv lékařů - dokázala DEN! udržet i průjem, i když byla úplně zelená a opocená bolestí.

Už to nechci zažít.
Sem tam o tom mluvíme, dítě si uvědomuje, že to není nic úžasného, ale profi pomoc zvážím možná až za rok - jsou děti, které z téhož vyrostly v první, druhé třídě.
Příčin bloku může být i ve spokojené a fungující rodině dost, člověk neví, co těm skřítkům přelítne přes noc...
 Kapradina 


Re: Kakání jen do plínky (3,5 roku dcerka) 

(27.5.2017 8:35:39)
Také jsme to řešili - ano, je to psychický blok. Přes plno pokusů, vysvětlování, odměn a zákazů nakonec zabrala finta manžela. Napadlo ho, že plínku rozstříhne v místě, kakání. Dcera pak, když si řekla, že potřebuje kakat plínku dostala takto upravenou a šla si sednout na záchod. Po akci jsme chválili a chválili ... Trvalo to asi týden - 14 dní a pak si zkusila sednout na WC bez plínky a blok byl pryč ... Držím palce! ~;((
 DidovaI 


Re: Kakání jen do plínky u 3,5leté dcery 

(22.1.2022 21:12:51)
Měli jsme to samé.Dnes je dceři 25 let.
Odeznělo to samo i když trochu později.Nekdy kolem 5 roku.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.