| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Létání v těhotenství

 Celkem 61 názorů.
 libik 


Téma: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 18:35:22)
Nevíte, jestli jsou nějaká omezení? Ať už přepravními podmínkami nebo zdravým rozumem.

Dcera je "prdlá", ta je schopná porodit v letadle ~8~
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 18:40:53)
Ale to není špatný nápad, bude pak mít létání zdarma celý život. S tou leteckou společnosti.~:-D
 Monika 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 19:21:26)
Jasně, že jsou. Pokud vím, většina leteckých společností nepřepravuje těhotné od cca 36 týdne těhotenství. A nějaké týdny předtím jen s lékařským potvrzením? Kromě letadla by měla dcera řešit taky zdravotní pojištění, pokud chce cestovat v těhotenství ...
 Velšice 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 19:38:47)
Jak pise Monika.
Ja letela v patem mesici do Dubaje a stacilo :-)
 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 19:59:40)
Jaký zdravotní pojištění? Pokud někdo porodí v letadle, emergency nepřijede.~;)
 Jerry G. 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 20:13:29)
Libiku,

kdyz kvuli ni budou nozove pristavat v Nemecku a dite pujde na dva mesice do inkubatoru. Je dobry si zjistit z ci pojistky se to hradi.~;((
 vlad. 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 20:47:41)
Pokud zdravotně nepojištěná žena předčasně porodí (u cizinek je to komplikované, může být pojištěná, ale pojistka se nevztahuje na dítě, komerční pojištění nemusí krýt plnění v plné výši), péče o nedonošence stojí statisíce, i více. Když neplatí pojišťovna, platí rodiče.
 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:10:51)
Vlad, moje dítě nežije v žádné šedé migrantské zóně, jistěže je pojištěné, ve výchozí i cílové zemi, nakonec je těhotná, že.

Myslela jsem, že o ničem takovém Monika nepochybuje, ale míní nějakou speciální pojistku pro pohyb ve vzduchu (kde se těžko určí, ve které jsi zemi v ten zásadní okamžik, letíš-li Evropou)

 vlad. 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:14:01)
Libik, tak to je fajn, že má zdravotní pojištění v obou zemích
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:23:12)
Cestovní pojištění se kupuje pro čelo Evropu, nemusí řešit. Každou zemi zvlášť. Akorát ať se optá jestli ze vztahuje i na dítě.
 Alca 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 15:47:11)
lib

jestli ma klasické pojištěni pak fajn (i když teda v Evropské unii člověk nemůže byt pojištění ve dvou státech naraz pokud není pendler). Problem je s cestovním pojištěním, tam je často výjimka na porod........
 vlad. 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 19:59:03)
Letecké společnosti většinou chtějí od III. trimestru potvrzení od lékaře, od určitého týdne i odmítají přepravu, záleží s kým by letěla. Taky bych zjistila podmínky pojištění země v níž nejsem zdravotně pojištěná, cena za péči o předčasně narozené dítě bývá dost vysoká. Osobně bych ve III. trimestru nikam nelítala.
 Rodinová 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 20:20:26)
Jsou, at se vzdy koukne na konkretni podminky te ktere spolecnosti.

Ja pred 20 a neco lety letela v sedmem mesici na Kanary a dite v ramci all inclusive vykrmila na 5 porodnich kilo~:-D
 Vítr z hor 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 20:23:59)
Letěla jsem v cca 22. týdnu, ale moc mi to nevěřili, protože jsem čekala dvojčata a břicho se jim zdálo větší ~:-D. Nakonec mě pustili. Jenže jsem si zabookovala místo u nouzového východu, abych měla víc místa pro nohy, ale tam prý těhotná sedět nesmí ~l~ čili mě odvedli někam jinam. Pak jsem ale neseděla u okýnka, což je zřejmě pro těhotnou jediné povolené místo, tak mě chvíli stěhovali po letadle, než byli spokojeni.
Jako by se předpokládalo, že těhotná se může někde zaseknout, rozrodit nebo pozvracet – a tím zablokovat a ohrozit všechny, kdo uvíznou za ní, tudíž musí být ideálně v nejzazším koutě, kde nikomu nevadí ~d~
 ..mira.. 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 20:36:44)
Pamatuji si, že jsem řešila nějaký problém s cestovním pojištěním, které bylo možné jen do nějakého týdne, pak už ne. Šlo tedy o to, aby to pojištění krylo péči o případně předčasně narozené dítě, která spolkne fůru peněz. Viz například tady: https://www.donio.cz/natalii-a-maxovi, dívám se, že peníze se vybraly. U mě to nakonec skončilo tak, že jsem nikam necestovala z jiných než těhotenských důvodů, proto si to už přesně nepamatuju, už je to ostatně docela dlouho.
 Sio 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 20:39:09)
Naposled jsem letěla v 35.tydnu. některý aerolinky chtějí od určitého týdne potvrzení od dr., ale každá jinak a asi jen teoreticky. Nikdy ho po mě nikdo nechtěl.
 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:17:52)
Sio, díky, a dělalo to s tebou něco?

Dcera zvažuje přelet v 7. měsíci a má alternativu autobus. To mi ale přijde horší.
 sally 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 22:00:02)
Libíku,
ať to dcera probere s doktorem - co bude lepší forma přesunu pro ní... nejlepší by bylo přeletět dřív než v 7. měsíci, nebo jet soukromým autem a dělat hodně přestávky.
Problém s letadlem je, že kabinová výška je 2000 metrů - je tam nižší tlak a nižší obsah kyslíku (na druhou stranu, pokud poletí z CDG na PRG, tak to je asi hodina a půl, takže žádné drama) - ale kdyby se tomu mohla nějak vyhnout (změnám tlaku), tak by to bylo asi lepší... nicméně těch x hodin v autobuse není o nic lepších... ale třeba by se mohla v autobuse procházet?
 Sio 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 22:24:03)
Autobusem bych nejela, rozhodně ne celou cestu a ne v 7.měsíci. Já lítala celou dobu pravidelně, nedělalo to se mnou nic. Ale letět až v 7.mesici bez předchozí zkušenosti těhotného letu bych si asi ani tenkrát netroufla.

Co vlak? Nějakej noční, v lůžkovým voze?
 Vranice 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 9:20:09)
Sio, souhlas, přepravila bych se lůžkovým vlakem anebo autem s přestávkou na přespání, anebo bych se přesvědčila, že cestovat v pokročilém těhotenství takovou dálku fakt nepotřebuji. Leda, že bych chtěla porodit v ČR. Od jedné porodní asistentky jsem slyšela příběh, že měla problém rodit v Rakousku, neboť porod znamená i jiný stav vědomí a přepínat se z rodné řeči do němčiny při komunikaci s personálem porodnice jí nedělalo úplně dobře.

A ještě k tomu zdravotnímu pojištění - kamarádky dcera dlouhodobě žijící v zahraničí musela odevzdat českou kartičku pojišťovny, když se přihlásila ke zdravotnímu pojištění v jiné zemi EU. Tak přemýšlím, kdo za Libikovou platí zdravotní pojištění ve dvou EU zemích? Není to zbytečné?
 vlad. 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 10:01:11)
Vranice, Libik psala, ze pojisteni ma. Ale neni to automaticky, ze kdyz ma napr i cesky pas, tak ma pojisteni. Kamaradky manzel pracoval pro UK firmu, tyden tam/tyden CR, pojisteni v UK platila firma, tady si musel platit sam.
 Vranice 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 10:08:07)
Vlad, právě proto, že psala o pojištění ve dvou zemích, ptám se, jak je to v praxi realizováno, jestli jedno platí zaměstnavatel a druhé sama a jestli to není zbytečné, když převážnou část roku pobývá v zahraničí. Je něco jiného, když někdo pendluje, pracuje mimo EU a není jednoznačně jasné, kde žije jednoznačně delší dobu.

Pochopitelně, český pas neznamená automaticky CZ zdravotní pojištění, člověk se musí přihlásit k některé zdr. pojišťovně.
 Jerry G. 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 11:23:06)
Vlad.,

ja mam cesky pas moje deti maji ceske pasy a nikdo z nas pojisteny v CR neni. Dcera dokonce do 12 let v CR trvale zila a byla pojistena, ale ted je pojistena v NL. Nemuze ji treba k zubari v CR a tam vythnout ceskou pojistovnu..

Libiku, nevim, jak to ma tvoje dcera s trvalym pobytem, jestli je za otce ditete provdana atd. Jak je to s pojistenim ditete, jestli ma automaticky narok na pojisteni, pokud ona je cizi statni prislusnik.

My jsme treba meli problem, nebyli jsme oddani a otec dite musel uznat otcovstvi nenarozenho dite, aby syn mohl mit NL obcanstvi a tim i automaticky zdravotni pojistku. Jenomze jsem k tomu potrebovala papir z CR, ze nejsem vdana, papir jsem mela, ale byl vic jak pul roku stary..Tyden nez jsme meli jet pro papir do CR jsme nastopila do nemocnice a bylo jasne, ze se pred porodem domu nedostanu natoz do CR a bylo jasne, ze dite se narodi predcasne a bude potrebovat drahou peci..

Tak ze MM behal shanel nakonec se nam podarilo ukecat jednoho urednika, ktery uznal i papir starsi nez pul roku. MM zapsali do matriky jako budouciho otce ditete. Syn diky tomu dostal automaticky Nizozemske obcanstvi a zdravotni pojisteni..
 vlad. 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 12:01:35)
Jerry, nekdy to muze byt pekna kovbojka, hlavne, ze vam to dobre dopadlo ~R^. Zdravotni pojisteni ditete specialne ve vztahu k neonatologicke peci bych si fakt ohlidala, protoze z toho muze byt velke mrzeni.
 Jerry G. 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 11:09:48)
Tak přemýšlím, kdo za Libikovou platí zdravotní pojištění ve dvou EU zemích? Není to zbytečné?


Vranice,

hlavne je to zakazane, muzes byt pojistena jedine v zemi kde mas trvaly pobyt.. Teda mluvim o situaci, ze v jedne zemi trvale zijes, do te druhe jezdis jenom za pribuznymi nebo na dovolenou.
 Vranice 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 12:05:18)
Jerry, ano, dočetla jsem se na stránkách VZP, že občan výdělečně činný v jiné zemi EU nebo v jiných smluvních zemích se MUSÍ odhlásit z českého zdravotního pojištění.

"Evropské právní předpisy platné v ČR stanoví, že čeští občané mají podléhat právním předpisům o zdravotním pojištění pouze v jednom státě; tímto státem pak je stát výkonu výdělečné činnosti. Proto se občan musí odhlásit z českého zdravotního pojištění, jestliže je zaměstnán a v té souvislosti i zdravotně pojištěn v jiné zemi EU, a to i v případě, že práce, kterou tam bude vykonávat, bude trvat pouze velmi krátkou dobu."

Leda, že by byla pořád studující, nevýdělečná, pak by byla pojištěná v ČR.
 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 12:30:18)
Holky, mně to není příjemný (diskuse na téma,. jestli je mladá těhotná Libik organizačně způsobilá vylézt z domu) až mě to bude zajímat, já to téma zadám~;)
 Jerry G. 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 12:35:30)
Libiku,

tak sorry. jak je to s letenim a tehotenstvim si tvoje mlada taky muze najit sama. Ty pises, ze je pojistena ve dvou zemich. Tak se necil. ~;)
 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 12:56:02)
Jerry,

předně, moje 33 letá dcera pro tebe není žádná mladá

podruhé, ona vůbec nemá páru, že tu řeším létání v těhotenství

potřetí, chtěla jsem si pohovořit o konkrétní své mateřské(babičkovské) starosti, ne její.

 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 13:00:11)
Jinak, já vám přesně napíšu od kdy , jak a kde je pojištěná, jaké má občanství, jestli je vdaná, jestli se otec dítěte hlásí k potomkovi, jestli tam má práci, jestli studuje, ale prosila bych tedy do soukr. zpráv, ju?~8~
 Vranice 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 13:06:06)
Libik, promiň, mně je tohle všechno šumák, jen mě zaujalo to dvojí zdr. pojištění, nic víc. Pak jsem si vyhledala, že to v EU není možné.

Asi informační šum. A jinak přeju všechno dobré. ~;((
 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 13:19:45)
Dvojí pojištění není možné právě z důvodu, že obě země jsou v EU (takže smluvně propojené v této otázce a poskytující základní zdravotní péči na základě zdravotního průkazu EU), nevyjádřila jsem se přesně, chtěla jsem rozptýlit úvahu, že mé dítě snad žije někde nelegálně (nepojištěné) a že má v hlavě tak vytřeno žemlí, že v té situaci hodlá rodit za letu

Že já hubu nedržela~t~

Nezlobím se na nikoho a děkuji za postřehy těhotných cestovatelek.

 Jerry G. 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 13:30:28)
Libiku,

ze se k tomu vratim, :-) to sice je neodkladna pece. At se podiva do smlouvy jestli u pojisteni a porodu nejsou nejake vyjimky. Jinak by to mohlo znamenat porodni turistiku.
Chtela bych rodit v Nemecku tak tam pojedu v 38. tydnu na mesic na dovolenou a moje pojistovna to zacaluje.~d~
Taky at se podiva na to, jak je to s pojistenim novorozence a neonatalni peci..
 EvaMarie 


Re: Létání v těhotenství 

(21.5.2022 20:18:56)
Žiju v pohraničí a v mém okolí se takoé porody za hranicemi vyskytly, rodiče za porod platit museli (+ za následnou péči).
 Jerry G. 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 13:17:41)
Libiku,

brdo.. Mne je to uplne jedno. Ze je mlada oni pises sama ""mladá těhotná Libik"" ~;)
Jen jsem popsala, jake s tehotenstvim s cizincem a cestovanim muzou nastat problemy. Je fakt, ze mne tehdy bylo 31. Skoda, ze mi nikdo nerekl v prvnim trimestru, ze mam resit jake dite bude mit obcanstvi a co k tomu potrebuje a jak je to se zdravotnim pojistenim novorozence atd., usetrila bych si spousty stresu. Zacala jsem to resit az okolo 20 tydne to uz bylo pozde. Priznam se, ze jsou mi tve reakce celkem neprijemne, tak uz koncim..~;((

Mam doma psa maroda, steka je silene hubeny..:-)
 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 13:24:43)
Jerry, jestli je to ten, jak sežral kost a byl na JIP, tak to je super zpráva, ne?~;((
 Jerry G. 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 13:31:01)
Jo bambula, od vcera je doma.
 Vranice 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 13:48:46)
Jerry, paráda, ať je pejsek brzy v dobré kondici. Ten náš se do koše nedostane, přesto vynáším kosti radši hned do popelnice. Jinak sežere, na co přijde.
~;((
 Alca 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 15:51:36)
Vranice

ono ani ofiko nejde byt pojištěna ve dvou zemích EU najednou. Resila jsem to, neb jsem si chtěla nechat doktory v CR a proste to nejde. Výjimka jsou pendleri, co mají pendlerskou kartičku......
 Dari79 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 20:50:25)
No jo, mladá a hloupá, nemá holt zkušenosti...

Příběhy ostatních, které letěly a nic se jim nestalo, jsou spíš v takových případech k horšímu... Jistě, ale když bude ta výjimka, co se jí "něco stane", tak bude dělat co?

Já porodila předčasně normálně v ČR i bez letadla a byl to masakr... Nedovedu si představit porodit v zahraničí, nedejbože v letadle... Pominu fakt, že "kdo to zaplatí", to je podle mě relativně nejmenší problém.

Ale co už, je to její život a její volba, varovala bych ji, stejně víc nezmůžeš.
 K_at 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 20:56:32)
No tak zase ale kolik ženských porodí v letadle.....
 vlad. 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 20:59:42)
Kat, nejspíš neporodí v letadle, ale proč letem zbytečně riskovat předčasný porod ~d~
 K_at 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:05:41)
Vlad, a je to opravdu objektivně tak nebezpečné? Tak nějak mám dojem, že i těhotné létají celkem běžně. Určitě teda ne pár týdnů před. Nebo při podezření na nějaké komplikace. Je to problém? Nechám se poučit. Fakt nevím.
 vlad. 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:17:53)
Kat, riziko, že se něco podělá, je vždy. Je to na rozhodnutí každého.
 K_at 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:20:52)
Vlad, to rozhodopádně! Vždy se může něco stát.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:05:00)
Kat, na to, že většina společností nebere do přepravy těhotné ve 3. trimestru, je těch porodů v letadlech celkem dost ~;)
 K_at 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:06:28)
Rose, vida vida. Fakt?
 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:12:22)
Dari, moje dcera je chytrá a dokonce je docela stará, je mi líto, že jsi musela prožít svůj příběh, přeji tvému dítěti i tobě pevné zdraví, ale opatrněji, ju?~;)
 Dari79 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:48:14)
To nebylo ve zlém, to bylo prostě něco na úrovni "to za našich mladých let..."

Já byla taky mladá a blbá :-), dokonce možná i před 10 lety...

A za 10 let si budu myslet, jak jsem v r. 2022 byla mladá a blbá...

Prostě jsi starší, máš zkušenosti jiné, vidíš to jinak.

 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 21:57:51)
Já vím, promiň, jsem příliš externí matka (babka) a jsem z toho prchlivá~x~
 Pavla ... 


Re: Létání v těhotenství 

(22.5.2022 14:03:01)
Tak já jsem letěla v 6. měsíci, spíše na začátku 7. měsíce přes půl světa, bylo mi 31, nevím, zda jsem byla mladá a blbá, ale stejně bych se zachovala i dnes. Pojištění, neletěla jsem úplně po Evropě ani domestikace, kde bych ráda porodila, ale kdyby k tomu došlo, holt by to tak bylo. Takže nebála bych se toho, dcera určitě ví, co děla, proč se tak rozhodla.
Já jsem si tehdy dovolenou moc užila, byla to naše odložená svatební cesta, bylo mi oko, hodně jsem tedy byla spavá, ale jinak vše ok. Malá v pohodě, jen se jí nelíbila cesta po nezpevněné cestě autem ~j~
Ale chodila jsem i hodně, jinak jsem se prostě cítila fajn.
Tak držím dceři palce, vše bude oki. Člověk se možná jako nastávající babi snad bojí víc!
 Vítr z hor 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 7:23:56)
Dari, souhlas. Sama jsem do toho letu v 22. tydnu byla hrdinka a podivovala jsem se dobrym radam lekaru, babicek a dalsich kibicu.

Ale na te dovolene (planovane jeste pred tehotenstvim) jsem byla uplne vyrizena (byla jsem zvykla pobihat po galeriich a chodit po mestech od rana do vecera). Navic mi tam zavolali vysledek jakehosi tehotenskeho vysetreni, coz byla velmi spatna zprava, mela jsem se dostavit hned zitra, coz neslo, protoze jsem byla v zahranici.

Take jsem pak rodila predcasne, zrejme kvuli tomu zdravotnimu problemu, co tenkrat odhalili a tim odhalenim mi nejspis zachranili deti.
Nechci tu desit, ale az zpetne a po mnoha letech mi to po kouskach dochazi: pred chvili jsem vezla na vlak deti, z nichz jedno - uzasne, chytre a zabavne - tu nemuselo byt.

(Ale letadlo za ten predcasny porod ani komplikace nemohlo, dokonce ani pres tu vichrici a opakovane pokusy o start a ted ctu docela klidne Anomalii od Herveho le Telliera a nic to se mnou nedela.)
 Martina, 2 kluci 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 22:01:42)
Já letěla před 20 lety v pátým měsíci do Tuniska, bylo tam přes 40 ve stínu. vlezla jsem tam i na velblouda, nocování v poušti mi budoucí otec naštěstí rozmluvil. V letadle mi s úsměvem přidali deku, ať si ji dám pod pás, ale já měla mini břicho.
Takže doufám, že jako babi v očekávání budu dostatečně tolerantní ~:-D
 Marťasína 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 22:04:09)
neletěla bych, zařídila bych si přesun autem, mimo dopravní špičku, ne v době, kdy obvykle bývávala menstruace, s přestávkama, ale letadlo bych neriskovala~d~
 libik 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 22:09:34)
je to, nevím, 1800-2000 km..a potřebuje se dostat i zpátky

Jako já bych taky byla nejradši kdyby seděla na zadku, tady, ale mě se nikdo samozřejmě neptá

 Monika 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 22:44:29)
Tak pokud se ta cesta absolvovat má a do letadla dceru vezmou,tak bych rozhodně z/do Francie raději letěla než jela,je to o tolik kratší a letadlo nedrnca!~;)
 Marťasína 


Re: Létání v těhotenství 

(19.5.2022 23:23:31)
Moniko, kdysi těsně před odletem došlo k nějakému zádrhelu a letadlo téměř hodinu zůstalo na letišti naložené námi pasažéry, čekalo se na vyřešení - nemohla být zapnuta klimatizace (byl srpen), myslela jsem, že z toho nebudu, jak mi bylo zle (nevěděla jsem tehdy ještě, že jsem ve 4tt~d~
Turbulence tady není nic moc - kdysi jsem jednu prožila na WC - a kdykoli příště bych se radši počůrala, než to znovu riskovat v tom malém nerezovém prostoru ~d~ A upřímně, v sedmém měsíci těhu jsem migrovala na WC co půl hodiny - syn s oblibou okopával můj měchýř

Dobré auto s dobrými tlumiči na kvalitní dálnici je proti tomuto prkotina~d~
 Monika 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 7:33:00)
Martasino,já třeba žádné významné turbulence v letadle nikdy nezažila,zato jsem zažila poměrně dlouhé stání v aute v koloně na ucpané dálnici po nehodě...Určitě hrozí rizika a nepříjemnosti v obou případech.Ale při porovnání průměrného letu a průměrné cesty autem,bych já v 7.mesici raději letěla (pokud bych nezůstala,kde jsem)A to nejsem žádný milovník letecke přepravy a při startu mám pokaždé problém uvěřit,že ten krám fakt vzlétne....
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 9:10:28)
osobně bych nejraději jela vlakem - možnost projít se, protáhnout, sednout si chvíli v jídelním voze, případně se natáhnout v lůžkovém, to by mi připadalo jako nejlepší možnost...
jinak já teda letadlem létám fakt ráda, ale pokaždé mi to rozhodí menstruaci - obvykle pak přijde o týden i víc dříve... takže za sebe bych rozhodně těhotná do letadla nelezla... (ale je jasné, že většina žen to tak nemá a jsem asi spíš výjimka :-))
 Katka a 2 výrostci 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 20:33:59)
Jde o změny tlaku, které mohou bohužel vyvolat předčasný porod.
 Juillet 


Re: Létání v těhotenství 

(20.5.2022 9:33:53)
Tak ideálně si zjistit podmínky u dané letecké společnosti...a zdravý rozum..no, cestovala bych do té doby, co bych uznala za vhodné, a to bz ohledu na dopravní prostředek ...čili v takovém 38 týdnu bych ani neletěla do Budapešti, ani nejela autem do Portugalska

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.