| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Bradavice a molusky

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
 Názory 110 z 1615  [Dalších 1605 >>]
maceška 10765
30.3.2022 11:09:07
Ano, stačí zlikvidovat "mateřskou" bradavici a dceřiné se ztratí samy.
Jarina75 114991
26.3.2022 8:56:32
Nevím jak fungují, ale poptrápily mě pěkně. Objevila se mi bradavice na chodidle, někdy po třicítce. Pak se rozlezla tak, že jsem je měla i po prstech na nohou. Nepomohly žádné vodičky ani vypalování, vlaštovičník, nic. 3 roky jsem se s tím otravovala. Nakonec mi je vyřízli a od té doby nemám ani jednu. Je to tak 10 let.
Konzerva 153011
25.3.2022 21:33:39
Angrešte,díky. Konečně jsem.se dozvěděla nove věci.
angrešt 114837
25.3.2022 19:36:49
"Nemůže tohle tedy být důvod, proč se často tak záhadně objevují a mizejí? že na ně imunitní systém nereaguje, ale když ho nějak vybudíš, tak zareaguje? AŤ tím, že tu bradavici nějak mechanicky poškozuju - dusíkem, česnekem, vlaštovičníkem, ten virus vevnitř se třeba taky nějak víc aktivuje nebo to zaregistrují ty normální buJňky okolo a tělo si tedy všimne, že se něco děje a pošle tam někoho (asi bílé krvinky, jestli si správně pamatuji ten francouzský seriál)? Nebo, jak někdo psal, že někdy pomůže jen zaříkávání nebo hlazení - tak prostě to svoje tělo na bradavici upozorním a ono začne proti ní bojovat?"



Mizení je takový neurčitý pojem. Bradavice může přesat být vidět, protože - se viru něco stalo (třeba v něm vznikla nějaká mutace, tkerá mu brání v replikaci a prostě bradavice skončila sama od sebe. Nebo ji, jak píšeš, zlikvidoval imunitní systém (ano, bílé krvinky, hlavně jeden typ - lymfocyt Tc). Nebo prostě přestala být vidět - přerosly ji okolní zdravé buňky a ona je malá a schovaná - stejně, jako byla malá a schovaná, když začínala, než se vůbec viditelně objevila na kůži a nikdo o ní nevěděl. S tím souvisí i to "scvrkávání" -jakmile přestane prosperovat, tak ji okolí začne přerůstat, v hlubokých vrstvách epidermis možná i imunitní buňky můžou začít odumřelé bradavičné buňky fagocytovat... není důvod, aby nutně musela celá nadrůst nad povrch kůže a pak upadnout.

"o vysvětluje, proč když zmizí jedna, začnou mizet i jiné. Ale nechápu, proč potom nemizí všechny současně (byť třeba té největší by to logicky trvalo nejdýl), proč mizí postupně jedna za druhou. "

Spousty možných faktorů :) Velikost (tloušťka epidermis je na různých částech těla různá, tj. někde může být velký neviditelný kus bradavice vespod, někde naopak), různá míra průniku imunitních buněk, různá míra prokrvení pod tou kterou oblastí kůže, a třeba i to, že některé bradavice můžou být způsobené jiným kmenem viru, takže imunita proti jednomu na ně nezapůsobí... a určitě by se daly najít další faktory, včetně čiré náhody :)

Řada rostlin je toxických oddáleně, takže se to vlasntě jen tak nepozná, nedá do souvislosti... používat vlaštovičník na bradavice prostě obecně dobrý nápad není, i když považuju za dobře možné, že se z něj výhledově bude vyrábět nějaký extrakt zbavený těch toxických alkaloidů :)

ty tečky jsou petechie - tj., no, vlastně krev mimo cévy, takové jako minimodřinky. Nevím o tom, že by měly nějak souviset s reací imunitního systému, ale kdoví, o tomhle nic nevím.
Konzerva 153011
25.3.2022 18:09:32

Angrešte,

děkuju moc za vysvětlení. Konečně jsem se dozvěděla věci, které jsem nevěděla.

Jen mám ještě pár poznámek nebo dotazů (to víš, podáš prst a chňapnou ti ruku ~:-D)



"Virus pronika jen do jader bunek v dolnich vrstvach epidermis, nepronika hloubeji pid bazalni membranu,nedostava se do tela, neprichazi do kontaktu s krvi. Coz je vyhoda i nevyhoda - vyhoda, ze se nesiri telem (vyskyt jinde je primym prenesenim, riziko rozsevu stoupa u chirurgickeho odstranovani). Nevyhoda, ze vyvolava strasne malou odezvu imunitniho systemu, prakticky jen bunecnou. A jeste ma navrch mechanismy maskovaninpred imunitnimi bunkami."

Nemůže tohle tedy být důvod, proč se často tak záhadně objevují a mizejí? že na ně imunitní systém nereaguje, ale když ho nějak vybudíš, tak zareaguje? AŤ tím, že tu bradavici nějak mechanicky poškozuju - dusíkem, česnekem, vlaštovičníkem, ten virus vevnitř se třeba taky nějak víc aktivuje nebo to zaregistrují ty normální buJňky okolo a tělo si tedy všimne, že se něco děje a pošle tam někoho (asi bílé krvinky, jestli si správně pamatuji ten francouzský seriál)? Nebo, jak někdo psal, že někdy pomůže jen zaříkávání nebo hlazení - tak prostě to svoje tělo na bradavici upozorním a ono začne proti ní bojovat?


"Pri tzv. "mizeni" se zmenene (benigne zmnozene, jde o benigni nador) keratinocyty nijak "nevrati" do prednadoroveho stavu, pouze se preszanou vytvaret nove nadorove a pri rychlosti obmneny kiznich bunek bradavice velice rychle odroste pryc."

Tak tomuhle moc nerozumím. Rozumím, že můj předpoklad, že se ty bradavicové buňky změní zase na normální, byl chybný. Ale když ta bradavice mizí sama, mně vždycky přišlo, že neubývá jen tak na povrchu -kde bych chápala, že prirozeně odumírají ty povrchové buňky, ale že se tak jako zmenšuje všude, i vevnitř. Ne že odumírá zvnitřku na povrch - což by byl proces, který popisuješ - tedy nahoře se postupně odumírá a zespodu už vznikají normální bunky, ale prostě se tak nějak zmenšuje ze všech stran jako když se scvrkává balonek.

"Pokud se podari lokalne u jedne bradavice "probudit" imunitni bunjy, aby bradavici zacaly "videt" (stimulace se da delat ruznxmi specifickymi latkami, ale muze tafungovat i nejake mechanicke odstranovani, kdy se infikovane keratinocyty dostanounumele do kontaktu s vetsim mnozstvim imunitnich bunek, ev. i primo krvi), tak psk stejne imunitni bunky byvaji schopny rozpoznat bradavice zpusobene stejnym kmenem viru i jinde na tele a tam je zlikvidovat."

To vysvětluje, proč když zmizí jedna, začnou mizet i jiné. Ale nechápu, proč potom nemizí všechny současně (byť třeba té největší by to logicky trvalo nejdýl), proč mizí postupně jedna za druhou.

vůbec nepochybuji o tom, cos psala o vlaštovičníku. Jen mi přijde, z hlediska zkušeností z okolí, že to nebezpečí alergie z toho, že namatlám jednu brdavici, není zas tak velké nebo pravděpodobné. Přece ten vlaštovičník by měl působit právě jen na tu bradavici. Kdyby to tak nebylo, tak bych měla poškozenou i kůži okolo, což nemám. A nepotkala jsem v životě nikoho, kdo by měl na vlaštovičník alergii. A to jsme jako děti si hrály venku, trhaly různý kytky, takže ty šťávy nám běžně zůstávaly na rukách. Ale jak říkám, chápu, že jako doktorka na to upozorňuješ.

A ještě jednu otázku. V bradavici se někdy objevují malé černé tečky - mně matka v dětství tvrdila, že to jsou kořeny té bradavice.No dočetla jsem se, že to jsou kapiláry, které zásobují krví. A že by to měl být znak toho, že bradavice brzy sama zmizí. Je to tak, že tělo tedy ten virus identifikovalo, jak jsi psala, a tak tam vytvořilo cévy, aby se tam krví mohly dostat protilátky?
Balbína 99798
25.3.2022 15:58:09
obcas se mi objevi na noze. Pomuze, kdyz dam naplast na kuri oka (zmekci bradavici), odmacim, oskrabavam. pouzivam i nejakou vodicku na kuri oka z lekarny.
Jednou jsem mela vysev malych bradavicek na ruce. Bylo uz dlouho, dusik nesel pouzit, mazani nepomohlo. Pomohla mi homeopatika...
Slysela jsem nazor, ze telo si po urcite dobe na toto virove onemocneni vytvori protilatku a bradavice zmizi. Zda se mi, ze je to pravda. V mezicase tomu ruzne pomahame, ale nekdy je to dost zahadne...
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
25.3.2022 15:38:04
To je teda zajímavý.
perko 104605
25.3.2022 15:33:09
To mě vůbec nenapadlo, že nás zrazuješ od léků :) Naše dítě bradavice vůbec nebolí.
angrešt 114837
25.3.2022 15:22:14
fakt se do tela dostavaji poskozenou kuzi - napr. macerovanou u bazenu, v gumovych rukavicich, vlhkym prostredim - typicky reznici.. tale kuzi mechanicky stresovanou (plosky) ci mikrotraumatizovanou,treba sportem. Problem je promenliva inkubacni doba - muze byt az rok. Takze jetezke dat to do casovy souvislisti.

Obvykke se zacinaji objevovat v detstvi. Pak muzou samy vymizet, behem par let. Prvni vyskyty az v dospelosti jsou nezvykle.

Virus pronika jen do jader bunek v dolnich vrstvach epidermis, nepronika hloubeji pid bazalni membranu,nedostava se do tela, neprichazi do kontaktu s krvi. Coz je vyhoda i nevyhoda - vyhoda, ze se nesiri telem (vyskyt jinde je primym prenesenim, riziko rozsevu stoupa u chirurgickeho odstranovani). Nevyhoda, ze vyvolava strasne malou odezvu imunitniho systemu, prakticky jen bunecnou. A jeste ma navrch mechanismy maskovaninpred imunitnimi bunkami.

Bradavice zpusobuje vice kmenu viru,ne kazdy je na katdy stejne citlivy.

Pri tzv. "mizeni" se zmenene (benigne zmnozene, jde o benigni nador) keratinocyty nijak "nevrati" do prednadoroveho stavu, pouze se preszanou vytvaret nove nadorove a pri rychlosti obmneny kiznich bunek bradavice velice rychle odroste pryc.

Pokud se podari lokalne u jedne bradavice "probudit" imunitni bunjy, aby bradavici zacaly "videt" (stimulace se da delat ruznxmi specifickymi latkami, ale muze tafungovat i nejake mechanicke odstranovani, kdy se infikovane keratinocyty dostanounumele do kontaktu s vetsim mnozstvim imunitnich bunek, ev. i primo krvi), tak psk stejne imunitni bunky byvaji schopny rozpoznat bradavice zpusobene stejnym kmenem viru i jinde na tele a tam je zlikvidovat.

Vlastovicnik sice obsahuje latky, ktere maji cytotoxicky efekt pres indukci apoptosy a funguji na brzdeni rustu nadorovych bunek (a tim padem muzou 0usobit i na ty bradavicove), ale zaroven cytotoxivky efekt je potencislne teratogenni, tj. vlastovicjik by rozhodne nemrly pouzivat tehotne, anavic je vlastovicnik hepatotoxicky silne alergenni, hepatotixivita je problem spis pri delsim vnitrnim uzivani, ale i tak by sr nemel ani zevne pouzivat u deti a u dospelych je to dost diskutabilni.
77kraska 132593
25.3.2022 14:23:29
Konzervo, ja verim na cesnek obecne....myslim, ze bradavice opravdu neprezily najezd cesneku...ale nas pan doktor (v rodine) nemohl priznat ucinnost hloupemu babskemu receptu
 Názory 110 z 1615  [Dalších 1605 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.