| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní oční problémy

25.10.2010 14:13:08 BenyM + Klárka/04 + Vojtík/09

Věkem podmíněná makulární degenerace aneb VPMD

Ahojky,
doktorka mi právě oznámila že mám toto onemocnění což je prý divné vzhledem k tomu že je mi 33 a jak už název napovídá je to onemocnění které se vyskytuje až ve vyšším věku...uvádí se kolem 65 let...
A já nevím co teď s tím. V lednu jdu na kliniku do Prahy aby mi řekli co a jak dál...ale co jsem si zjistila o tomto onemocnění tak se může klidně zhoršit ze dne na den....když jsem se vyptávala doktorky tak mlžila a nic konkrétního mi neřekla.
Nemáte s tím někdo zkušenosti????prosím poraďte....
mám koníčky jako je vyšívání a drobné ruční práce...a hrozně se bojím že o zrak přijdu!!!
Taky bych jednou chtěla vidět vnoučata a hlavně děti vyrůstat....co teď s tím???
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Téma: Věkem podmíněná makulární degenerace ane... BenyM + Klárka/04 + Vojtík/09 25.10.2010 14:13
*Re: Věkem podmíněná makulární degenera... Luciga 25.10.2010 14:30
*Re: Věkem podmíněná makulární degenera... Věra 25.10.2010 14:37
**Re: Věkem podmíněná makulární degene... Jeanne 25.10.2010 15:21

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.