Re: levné potraviny a ,,dary přírody,, versus starší generace
Já si také všimla, že zavařují, seberou kdejaký prd a pěstují v malém hlavně lufťáci a lidé na městě. Já i muž pocházíme ze sedláckých rodin, kde maminky byly doma. Takové to malé zahrádkaření já neznám, zelenina je na poli, kolem domu okrasná zahrada a za domem sad. Co se nevypěstovalo na poli, to se vyměnilo s sousedem. Zavařoval se základ a drobnosti se nechali kozičkářům a měšťákům. Na zeleninové zahradě zahradě základ, jahody, okourky, paprika a rajčata.
Maminka mého muže zahradničila, ale šla na to v té době jinak. POřídili vyhřívaný skleník a pěstovala méně známou zeleninu a ovoce. Bohužel jsem zahradu podědila já, tak taky pěstujeme zeleninu, ale v tomhle jsem po svých předcích a dost mě to neba.
Co vím, tak za války na vesnici tak zle nebylo, muselo se víc pracovat, propustili se lidi na výpomoc, ale hlad nebyl.
Já na to jdu od lesa, vysadila jsem snad všechny staré druhy ovoce, jeřebiny, aronie, moruše, kaštany, ořechy, ale i klokoč, lísky ......., ale jako okrasné, určitě to vše nehodlám zpracovávat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.