| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět hrtanu - laryngitida

18.10.2012 9:58:31 KoproFka

Re: LAryngitida

No jo, jenže ona konkrétně ta laryngitida není prostě jako obyč. rýma.

Vyvolavatelem zánětu je nejčastěji virus (uvádějí se viry parainfluenzy, influenzy, RS-virus aj.). Často je zánět virový následně zhoršen druhotným osídlením bakteriemi, které jsou ve zdravých dýchacích cestách jinak bez projevů přítomny (Haemophilus influenzae, streptokoky, stafylokoky). Bez předešlého virového zánětu může onemocnění vyvolat např. Chlamydia pneumoniae nebo Corynebacterium diphteriae (záškrt, viz. níže)....to říká net...

A prostě pokud má dítě diagnostikovanou laringitidu, tak taky ten virus nejpravděpodobněji napadne právě hrtan i u dalších jedinců. No a v tom případě se tedy ostatním dětem vyhýbám obloukem, páč tedy já osobně se o bacily svoje a svého dítěte s nikým dělit nechci.

Je to prostě u prťat dost velký s******o na to, aby to člověk bagatelizoval.
Jako jasně - obecně nemám ráda, když nás někdo nezištně "podělí" bacilem, páč u nich se třeba rýma/kašel neřeší (a že mám taky takové kámošky). Protože u mého dítka nemá ani obyč. rýma lehký průběh. Ale laringitida je tedy pro mě konkrétně úplně jiný level.

Taky jsem prozřela až s mládětem (já na kašle totiž vůbec netrpím) - původně jsem diagonostikovala u synka laringitidu na jeho cca 2 letech sama z domácího lékaře (tam to bylo popsáno jako bagatelní onemocnění dospělých) - tak to volám ráno dětské s tím, že jako mlaďas kašle, ale že je to JENOM laryngitida a co že si mám koupit na sirup. Ona ho slyšela kašlat přes telefon a docela mě zpražila s tím, že ať si okamžitě přijedu pro Rectodelt a Prothazin a hlavně, kdyby se mi dusil, tak na něj mám otevřít okno a okamžitě volat záchranku.... no ještě teď si pamatuju, jak jsem seděla s telefonem u ucha jako opařená.... další noc jsem jí téměř blahořečila za ty léky a instrukce....

Do nemocnice jsme s laringitidou jeli tedy jen jednou, ale naštěstí se tahle nemoc u nás vždycky obešla bez hospitalizace...
Nicméně můj kamarád v nemocnici s larigitidou u své holčičky skončil už tak min. 3x...

Kdyby třeba mě tohle dětská neřekla - že jako bacha na to a raději žádné děti, tak to prostě jako téměř nikdy nekašlající prvomatka nevím.
Tak proto jsem to napsala.~3~

Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Téma: Laryngitida - kdy může dítě ven? ČertaKáča 17.10.2012 9:12
*Re: LAryngitida withep 17.10.2012 9:15
*Re: LAryngitida Petula71 17.10.2012 9:52
*Re: LAryngitida simca+klucíí 17.10.2012 9:56
*Re: LAryngitida Pišťucha 17.10.2012 11:9
*Re: LAryngitida Líza 17.10.2012 11:17
*Re: LAryngitida KoproFka 17.10.2012 11:39
**Re: LAryngitida Líza 17.10.2012 11:45
***Re: LAryngitida KoproFka 17.10.2012 11:59
****Re: LAryngitida Líza 17.10.2012 12:54
*****Re: LAryngitida x x 17.10.2012 16:13
******Re: LAryngitida x x 17.10.2012 16:13
*****Re: LAryngitida KoproFka 18.10.2012 9:58

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.