| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod a problémy s ním spojené

12.2.2014 11:59:04 tomato

Lze po letech nahlédnout do porodopisu?

Nedávné téma "na co mám právo u porodu" mě nakoplo,a tak bych se chtěla zeptat,zda nevíte,jestli lze zažádat a koho,kdybych chtěla nahlédnout do dokumentace.Jedná se o porod před 6ti lety.Co vše se do porodopisu píše?Je tam celý průběh porodu a toho co se dělo?Je tam třeba i kolik stehů při nástřihu bylo potřeba a tak?Mám z porodu pořád hrozný pocit,i když už mezitím proběhl další,a ještě jeden mě čeká,ten první mi pořád vrtá hlavou a často nad ním přemýšlím.Mám plno otázek,proč to tak bylo.Jen ve zkratce...bezproblémové těhotenství,měsíc před porodem proběhl utz,dítě bylo KP,ta týden kontrola vaginálně(rukou)prý dítě zahlavím,cs2,od té doby mi doktor jen měřil břicho metrem a již nevyšetřoval.Porod ve 40.týdnu.Na příjmu ve 23 hodin,pro odtok vody,při vyšetření nepříjemný doktor,celou noc se nic nedělo.Bolesti po 5 minutách,dopoledne nastoupili nový lékaři,zjištěna poloha KP.NIkdo se mě na nic neptal,čekalo se co bude,usoudili že si to odrodím a ani se mě neptali.Uložili mě na záda,nohy do držadel,kontrakce jsem již vůbec necítila,co mi všechno napíchali ani nevím,byla jsem tak unavená.Nešla mi vytlačit hlavička,nastoupila celá nemocnice,dětský primář,asi 100kg chlap mi lehal na žebra,nemohla jsem tlačit,dýchat a jak jiné maminky se bojí o miminko,mě jen blesko hlavou,že teď tam zdechnu,že je to moje poslední hodinka a umřu,že mě rozervou.Dopadlo to dobře,přežilo miminko a já taky.Nástřih mám až někam,šití bolelo hrozně.Po porodu fyzicky až na šílenou bolest nástřihu a drénu to šlo,ale psychicky si to ponesu asi už celý život.Jak kus hadru jsem si připadala a soustředila jsem se jen na to,že mě můj manžel celou dobu držel za ruku.Svedli to víceméně na to,že jsem neuměla správně tlačit,ale v té poloze to ani nešlo.Já to vidím trochu jinak a myslím,že tam dost věcí zanedbali.Nechci se v tom šťourat,ale chtěla bych aspon na pár otázek odpověď,třeba bych ty odpovědi našla v té dokumentaci.Je nějaká šance?Lékaře co mě přijímal pak vyhodili.Vím,že tam z toho měli docela průser,ale já se několik měsíců potom o porodu nemohla bavit ani s kamarádkou,natož abych se pídila po tom co a proč se tam dělo.Porod naštěstí vedl "zkušený odborník" na KP,měl zrovna službu.Na jednu stranu mu můžu poděkovat za to,že to dopadlo takhle,ale taky se jejich vinou mohlo našemu dítěti něco stát,byl to kluk,nevěděli jsme to.
Odpovědět
Průběh diskuze (21 názorů)
Téma: Lze po letech nahlédnout do porodopisu? tomato 12.2.2014 11:59
*Re: Lze po letech nahlédnout do porodo... SendyWendy 12.2.2014 12:6
**Re: Lze po letech nahlédnout do poro... Krabatka 12.2.2014 12:9
**Re: Lze po letech nahlédnout do poro... Žžena 12.2.2014 14:38
*Re: Lze po letech nahlédnout do porodo... Lenka 12.2.2014 12:18
*Re: Lze po letech nahlédnout do porodo... Mishula 12.2.2014 12:33
**Re: Lze po letech nahlédnout do poro... Slída 12.2.2014 13:33
**Re: Lze po letech nahlédnout do poro... kikina80 12.2.2014 13:35
***Re: Lze po letech nahlédnout do po... Mishula 12.2.2014 15:10
*Re: Lze po letech nahlédnout do porodo... Radka 12.2.2014 12:46
**Re: Lze po letech nahlédnout do poro... Monikaa 12.2.2014 12:54
***Re: Lze po letech nahlédnout do po... Kreaty 12.2.2014 13:24
*Re: Lze po letech nahlédnout do porodo... Pole levandulové 12.2.2014 13:42
**Re: Lze po letech nahlédnout do poro... Žžena 12.2.2014 14:40
***Re: Lze po letech nahlédnout do po... Albar 12.2.2014 20:2
*Re: Lze po letech nahlédnout do porodo... magrata1 12.2.2014 14:3
*Re: Lze po letech nahlédnout do porodo... evavera 12.2.2014 14:35
*Re: Lze po letech nahlédnout do porodo... Dobra1 12.2.2014 16:0
*Re: Lze po letech nahlédnout do porodo... kdyzsluncenesviti 12.2.2014 16:25
**Re: Lze po letech nahlédnout do poro... Albar 12.2.2014 20:4
*Re: Lze po letech nahlédnout do porodo... Nítěnka 26.3.2014 17:20

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.