| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy nervové soustavy

9.9.2016 11:29:05 Áva

Re: Zánět trojklanného nervu

Chtěla bych se podělit o svoji zkušenost, případně tím pomoci lidem se zánětem trojklanného nervu. Moje sestra, která trpí roztroušenou sklerózou, dostala před více než měsícem zánět trojklanného nervu. Obrovská bolest, nemohla se tváře ani dotknout, nemohla jíst a bolest přetrvávala i v klidu, plakala bolestí. Na neurologii dostala léky Grimodin, Solu-Medrol, Algifen, Tralgit, které jí bohužel nepomáhaly. Analgetika zmírnila bolesti vždycky jen na chvíli. Po 14 dnech utrpení navštívila znova lékaře, ten jí dal další dávku kortikoidů - opět bez výsledku. Bylo mi jí strašně líto, proto jsem hledala informace na netu a narazila jsem na zkušenosti pacientů, kterým pomohly plody černého bezu (bezinka) a některým olej z třezalky. Sestra vyzkoušela nejdříve mazat tvář olejem z třezalky, ale bez většího výsledku. Zjistila jsem, že shodou okolností je zrovna sezona zralých plodů černého bezu, kuličky natrhala, vylisovala z nich šťávu a tu pak převařila. Neuvěřitelný účinek !!! – sestra po prvním dni užívání měla podstatně menší bolesti a druhý den nerv přestal bolet úplně. Čtvrtý den se jí ozvala bolest zubu, ale to už byla jiná a menší bolest než trojklanný nerv. Zubař jí vytrhl zub moudrosti, který prý byl špatný. Dle zubaře zánět trojklanného nervu mohl být vyvolán tímto zubem, ale i může souviset s její nemocí, tj. roztroušená skleróza. Od té doby má po problémech a je vděčná černému bezu, který jí pomohl od strašných bolestí a šťávu dál užívá. Má i další pozitivní účinky na zdraví. Právě teď je možné bezinky sbírat, ale je třeba tepelně upravit, aby se odboural jejich mírně jedovatý (projímavý) účinek. Na netu jsem našla plno receptů, jak upravovat a uchovat.

Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Zánět trojklanného nervu Defuckto 10.2.2014 13:17
*Re: Zánět trojklanného nervu berunka,M+M 11/04,M 01/08 10.2.2014 13:29
*Re: Zánět trojklanného nervu ...neviditelná... 10.2.2014 13:53
**Re: Zánět trojklanného nervu Defuckto 10.2.2014 17:22
***Re: Zánět trojklanného nervu ...neviditelná... 10.2.2014 17:40
*Re: Zánět trojklanného nervu Áva 9.9.2016 11:29

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.