Sportovci nepijou?!? Svatá prostoto Je to sice smutné, ale v našich krajích je "alkoholová kultura". Sportovní kluby nevyjímaje, soustředění už vůbec ne. Možná ti úplně vrcholoví jsou disciplinovaní i po této stránce, ale těch je pár. Trenéři jsou často dobrovolníci, parta kamarádů, očekávat, že si večer nesednou na pár piv nebo k lahvince vína (a je-li příležitost i k něčemu tvrdšímu), je strkání hlavy do písku. Svěřenou mládež ne(u)hlídají.
Lze spoléhat pouze a jenom na dítě (mladistvého) samé, jeho výchovu, sebeovládání... kolem 15-16 stejně začne na soustřeďkách pít po vzoru starších (až na pár výjimek zatvrzelých abstinentů, v našem oddíle jsme byly přesně 2 z asi 40), záleží jen na tom co, kolik, s jakými následky.
Moje dospívající-dospělé děti ctily zásadu "piju co zvládnu ustát tak, abych ráno byl schopen vstát na první trénink a pak odtrénovat celodenní program".
Nicméně tedy akce, kde jsou pouze děti do 15 let a dospělí, by měla být pro děti "bezpečná", rozhodně bez alkoholu, a dospělý dozor by to měl ohlídat. To nepochybně.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.