| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

15.11.2017 13:02:04 catle

Výsledek kontroly Inspektorátu práce

Byla jsem zaměstnána na HPP v call centru,aktivní linka,přetahovali jsme zákazníky od jednoho tel.operátora ke druhému.
Ve smlouvě jsem měla pouze minim.mzdu,s tím,že na odměny a pod. není nárok, nedostávali se stravenky, nic.
Ale při nástupu mi bylo jen řečeno,že co vydělám nad minim.mzdu - abych se prý zaplatila,tak že to dostávají na ruku.
Praxe skutečně takto fungovala, přijel 1x za měsíc majitel call centra a pkně z ručky do ručky se rozdávaly peníze-jak osatní říkali prémie; zaměstanci tak nezdanují,firma také ne a navíc nemusí platit za zaměsnance zvýšené odvody.

Nějakou dobu to z povahy práce vyplývá,že prémie tudíž neberete hned,ale až po nějakém to měsíci.
Protože tam mezi mnou a upervizerem došlo k nedorozumění,po 3 měsících jsem na dohodu odešla,měla už jsem konečně začít brát mnohem víc peněz z mnou udělaných obchodů,ale jelikož jsem tedy odešla,opět jen zákl.mzda.Úplně sprostě na mně udělali jako byy dlouhý nos.

Nedalo mi to a podala jsem podnět ke kontrole na již zmíněný Inspektorát práce,odkud mi po jimi provedené kontrole napsali to,co již vlastně vím,že má mzda byla pod hraničí nejnižší úrovně zaručené mzdy a že je jen na mně,jestli tedy vznesu nárok žalobou u přísluš.soudu,pokud můj nárok firma neuspokojí.
A že tuto žalobu pak bude řešit příslušný okr.soud podle sídla žalovaného zaměstnavatele.

Mám na vás dotaz,pokud někdo bude vědět:

- hl.sídlo má firma v Praze,ale já pracovala na její pobočce v jednom menším okresním městě: budu se muset tedy obracet na pražský soud nebo na soud v tomto menším okr.městě?

- má někdo zkušenosti s podobnými záležitostmi a žalobami, uspěli jste s nárokem na doplatek mzdy?

- přemýšlím i o tom,kolik chtít a protože je dobré spíše nadsadit,aby pak bylo z čeho případně dělat ústupky,tak uvažuji o mzdě Kč 25000,- hrubého,že budu chtít do této částky doplatit - nevíte,jaké jsou průměrné mzdy či zaručené v call centrech na kativních linkách nebo dá se to někde dohledat?
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Téma: Výsledek kontroly Inspektorátu práce catle 15.11.2017 13:2
*Re: Výsledek kontroly Inspektorátu prá... Jana a Petra 15.11.2017 13:32
**Re: Výsledek kontroly Inspektorátu p... catle 15.11.2017 13:57
***Re: Výsledek kontroly Inspektorátu... Jana a Petra 15.11.2017 14:0
****Re: Výsledek kontroly Inspektorá... catle 15.11.2017 14:14
*****Re: Výsledek kontroly Inspekto... Jana a Petra 15.11.2017 15:36
**Re: Výsledek kontroly Inspektorátu p... catle 15.11.2017 14:27
*Re: Výsledek kontroly Inspektorátu prá... Analfabeta 15.11.2017 16:59
**Re: Výsledek kontroly Inspektorátu p... Monika 15.11.2017 18:35
***Re: Výsledek kontroly Inspektorátu... Analfabeta 16.11.2017 19:28

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.