Pořád mi nedá spát ta debata o příslovích u maturity.
Ponechme stranou, jestli zrovna toto patří k maturitě, ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc považuji za absurdní, aby kterýkoli člověk, který je rodilý mluvčí a má aspoň průměrné IQ, NEZNAL ANI JEDNO PŘÍSLOVÍ.
Netvrdím, že musí znát všechna, uznávám, že existuje spousta regionálních, která nebude znát někdo z jiného kraje, ALE myslím si, že jich existuje spousta univerzálních, a je pro mě těžko představitelné, že by výše uvedený průměrný Čech neznal ANI JEDNO TAKOVÉ.
A upřímně řečeno si ani nedovedu představit, že se je někdo učí na nějakou zkoušku - přijde mi, že se s tím snad většina lidí setká tak, že to v průběhu života někde zaslechne nebo si to někde přečte. Takže kdyby to náhodou byla maturitní otázka, tak by za to většinou měli "bod zadarmo", protože některý věci prostě snad zná prakticky každej, jako se dá předpokládat, že prakticky každej bude znát slovní spojení "letní čas" nebo "Červená karkulka".
A přiznávám se, že mi vadí a nechápu postoj, že je vlastně skoro drzost předpokládat, že by to lidi měli vědět, a ironizace ve smyslu, že kdo to zná, tak určitě doma mluví jako teta Kateřina a jsou sto let za opicema.
Ale možná jsem mimo - umíte si vy představit, že by někdo, kdo se chce navíc honosit titulem maturant, neznal aspoň pár nejznámějších přísloví tak, že by o nich vůbec nikdy neslyšel a činilo by mu problém doplnit je do nějakýho testu?
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.