| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Nádobí a příbory

21.5.2020 21:37:13 Mariana +2

Re: Litinová konvice na indukci

Podle mně litina by měla fungovat všechna. Ale ty moderní budou lépe uzpůsobené na indukci. Tlustostěnné starší věci se budou déle rozehřívat.
Mne třeba překvapilo že mi nefungoval můj oblíbený dlouholetý tlakový hrnec Fissler se silným dnem, což naopak do té doby bylo super.

Jen bych z té praktické zkušenosti asi doporučila před finálním rozhodnutím a případným nákupem nejdřív mít tu indukci a vyzkoušet si tu představu používaní v praxi.

Asi se to může lišit u různých desek, ale ta moje to má tak že plotna se vypíná tak že se vypne sama když pozná že na ní není hrnec, což v praxi znamená že je musím odstavovat jinam. A teda nepovažuju za úplně šťastné nechávat něco stát stále na sporáku - tedy to co může indukci aktivovat. Jelikož zapnout se to dá snadno i omylem. Přiznávám že to sice sama dělám, mám dvě super pánve a nemám na ně jinde místo. Ale teď co se už po kuchyni motají víc i děti, tak mám obavu aby to nechtěně nepustily. Mně se to totiž i nedávno stalo při čištění kolem plotny.

Takže momentálně přeorganizovávám místo tak abych na plotně nic trvale nestálo.
A u indukce to má ještě jeden faktor, mám pekáč a je to teda fakt těžký, nedovedu si představit dennodenní používání litiny na indukci, asi bych měla strach že ji rozfláknu. Ale možná je to jen taková má obava.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Litinová konvice na indukci Epepe 21.5.2020 9:51
*Re: Litinová konvice na indukci kosatka2 21.5.2020 10:18
*Re: Litinová konvice na indukci Fern 21.5.2020 10:27
**Re: Litinová konvice na indukci Epepe 21.5.2020 11:44
***Re: Litinová konvice na indukci Fern 21.5.2020 13:40
****Re: Litinová konvice na indukci Epepe 21.5.2020 16:13
****Re: Litinová konvice na indukci daba+holčička 23.5.2020 13:56
*Re: Litinová konvice na indukci Pole levandulové 21.5.2020 10:37
*Re: Litinová konvice na indukci Mariana +2 21.5.2020 21:37

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.