| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Květiny a zahrada

25.3.2023 16:47:40 Eldain

Pěstování rostlin na chodbě pod světlíkem

Zdravím všechny pěstitele. Narodila se mi dcera, objevila první šedina a možná proto se ve mně začaly probouzet zemědělné sklony. Potíž je v tom, že bydlíme v historickém domě v centru města, bez zahrádky, bez dvorečku, bez terasy...

Jedno řešení mě ale přece jen napadlo. Bydlím v nejvyšším patře, hned pod světlíkem. A na chodbě jsou vedle schodů takové terásky. Jsou sice šikmé, ale myslím, že jedna by se dala přestavět v jakousi minizahrádku (nebo maxitruhlík, pokud chcete).

Špatně se to popisuje, ale můj záměr jde asi nejlépe pochopit z tohoto schéma:
https://photos.app.goo.gl/XmqgnvQoNejHG8yE8

Chtěl jsem se zeptat zkušenějších pěstitelů: standardně truhlíky atp. mají odtok. Zde by odtok nebyl. Říkám si, že by to vzhledem k velkému objemu substrátu nemuselo vadit (podzemní voda by se kumulovala v nejnižší části, kam bych mohl třeba dát sondu, abych věděl, kam až sahá).

Myslíte, si že by to mohlo fungovat, nebo vidíte nějaké problémy? (ať už s odtokem nebo nějaké jiné) Sám nemám zahradnické zkušenosti skoro žádné:-)
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Pěstování rostlin na chodbě pod světlíke... Eldain 25.3.2023 16:47
*Re: Pěstování rostlin na chodbě pod sv... P.T. Cruiser 25.3.2023 17:58
*Re: Pěstování rostlin na chodbě pod sv... Vítr z hor 25.3.2023 18:23
*Re: Pěstování rostlin na chodbě pod sv... Eldain 25.3.2023 19:19
**Re: Pěstování rostlin na chodbě pod ... Vítr z hor 25.3.2023 19:38
***Re: Pěstování rostlin na chodbě po... Eldain 26.3.2023 12:9
*Re: Pěstování rostlin na chodbě pod sv... Girili 25.3.2023 21:36
**Re: Pěstování rostlin na chodbě pod ... Eldain 26.3.2023 12:16

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.