| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Lékaři a zdravotnická zařízení - ostatní

29.5.2023 16:52:15 magrata1

Lékař vám často neřekne nic, na co se přímo nezeptáte

Lékař vám dost často neřekne nic, na co se přímo nezeptáte. Neporadí vám, jak při problému postupovat, a to mnohdy ani když se přímo zeptáte. Potřebuji rady a tipy, jak se zaškolit na diagnostika, revizního lékaře, zorientovat se v lékařské praxi nejlépe v celé škále oborů. Patologii můžete vynechat, tam prodlení už nehraje roli.
MM měl v říjnu vážný úraz hlavy. Z nemocnice ho propustili začátkem ledna. Kdybych nenaléhala, možná by byl na LDN ještě dnes. Naštěstí za ním přišla rehabka, když jsem byla na návštěvě, takže jsem domluvila, že ho přemístili na rehabilitační oddělení. Tam jsem s lékaři pravidelně mluvila, domluvila jsem, že ho poslali do rehabilitačního ústavu. Ten potřeboval co nejdříve. Nicméně jsem se s doktorkou bavila o tom, že mám Bechtěreva a jezdím do lázní, tak bychom mohli jet spolu. Na to prý je čas. Propustili ho z nemocnice 3. 1., asi za 3 týdny jel do toho rehabiliťáku. Jeho praktická lékařka již několik let přesluhovala, v době hospitalizace převzal ordinaci dosti podivný lékař. Ten nám dal žádanku na neurologii a psychiatrii. Na neurologii jsem termín získala na dnešek (od ledna), a to jsem obvolala všechny ambulance v okruhu 30 km. Mezi tím jsem nám chtěla objednat ty lázně. Chtěla jsem zjistit indikační skupinu, pro kterou ty lázně hledat, abychom tam mohli oba. Obvoďák nevěděl nic. Šla jsem tedy na rehabilitační oddělení, kde měsíc ležel, a odkud mu dali doporučení do rehabilitačního ústavu. Zde mi řekli, že to má v lékařské zprávě. Tu mi vytiskli, nikde to tam nebylo. Šla jsem tam znovu. Řekli mi, že oni nevědí, co má za indikační skupinu. Tak jsem obvolala asi milion různých zařízení, ordinací, úřadů. Nikdo mi nic neřekl, respektive mi řekli, že může mít jednu ze dvou skupin - VI/5 (Hemiparézy a paraparézy
cévního původu se známkami obnovující se funkce) nebo IV/6 (Stavy po poraněních
a operacích mozku, míchy a periferního nervstva s poruchami hybnosti se známkami obnovující se funkce). Jediná jeho bývalá stařičká obvoďačka mi řekla, že si myslí, že to spíš bude ta skupina IV/5, že když řeknu na neurologii, napíšou mu ji. Tak paráda. Objednala jsem lázně, zaplatila rezervační poplatek 1500 Kč a dnes šla s MM na neurologii. Výsledek? Na žádné lázně už nárok nemá, měl do nich nastoupit do 6 měsíců od úrazu. Kdyby tak učinil, mohl jet do lázní ještě 3x (36 měsíců pro opakovanou lázeňskou péči). Takhle může leda opět do rehabilitačního ústavu, před nástupem ovšem buď dojíždět ambulantně na rehabilitace (min. 6 týdnů, několikrát týdně, což asi by u mě v práci jásali, kdybych s ním furt cárala po rehabilitacích) nebo jít "ležet" na rehabilitaci do špitálu, což nechce, špitál už nemůže ani vidět. Navíc by teda potom dostal rehabilitační ústav. Přestože rehabilitační ústavy jsou skoro vždy součástí lázní, pouze v Darkově bychom mohli být spolu na pokoji, jinde bycho na sebe mohli mávat z okna. Darkov je pro něj asi nevhodný, je tam jodobromová sůl, zítra jde na endokrinologii, skoro mu nefunguje štítná žláza (možná mu to ten Darkov rozhasil, v nemocnici mu buď hormony nekontrolovali nebo byly v pohodě).
Takže z důvodu, že se tady po úrazu mozku objednává neurologie pomalu za půl roku (byl to nejbližší termín, jinde třeba na září), nemá možnost se lázeňsky léčit. Prošvihl první lázně, rehabilitační ústav se za lázně nepovažuje. Kdyby mi někdo dal potřebné informace, šoupla bych ho do lázní včas a mohla s ním další roky jezdit.

Žádost o průkaz ZTP dopadla tak, že získal průkaz ZP, takže si může sednout v autobuse. Sice autobusem není schopný jezdit (občas má výpadky, kdoví kde by vysedl a kam došel), ale super!!! Má nárok tam sedět~8~. Takže při pochůzkách po doktorech, úřadech a pod. nemůžu ani parkovat na vyhrazeném místě, musí s berlí běhat ze vzdálených parkovišť a ještě platit.

Tož díky za tipy, jak se proškolit, abych příště sama všechno věděla. Když se nezeptám konkrétně, nikdo sám od sebe neporadí. Když nevím, na co se ptát, nic se nedozvím. A kolikrát mi nedá nikdo odpověď ani na tu konkrétní otázku.~4~
Odpovědět
Průběh diskuze (35 názorů)
Téma: Lékař vám často neřekne nic, na co se př... magrata1 29.5.2023 16:52
*Re: Co vám lékař neřekne. Rady a tipy? magrata1 29.5.2023 16:56
**Re: Co vám lékař neřekne. Rady a tip... breburda71 29.5.2023 17:14
***Re: Co vám lékař neřekne. Rady a t... magrata1 29.5.2023 17:24
**Re: Co vám lékař neřekne. Rady a tip... Ruth 29.5.2023 17:24
*Re: Co vám lékař neřekne. Rady a tipy? Pole levandulové 29.5.2023 17:37
**Re: Co vám lékař neřekne. Rady a tip... magrata1 29.5.2023 17:43
***Re: Co vám lékař neřekne. Rady a t... Pole levandulové 29.5.2023 17:49
***Re: Co vám lékař neřekne. Rady a t... A. Andrs 29.5.2023 17:52
****Re: Co vám lékař neřekne. Rady a... magrata1 29.5.2023 17:56
*****Re: Co vám lékař neřekne. Rady... ...j.a.s... 30.5.2023 11:13
***Re: Co vám lékař neřekne. Rady a t... K_at 29.5.2023 17:56
***Re: Co vám lékař neřekne. Rady a t... Muumi 29.5.2023 17:59
***Re: Co vám lékař neřekne. Rady a t... Muumi 29.5.2023 18:0
*Re: Co vám lékař neřekne. Rady a tipy? Fern 29.5.2023 17:59
*Re: Co vám lékař neřekne. Rady a tipy? Jana a Petra 29.5.2023 19:13
**Re: Co vám lékař neřekne. Rady a tip... magrata1 29.5.2023 20:6
***Re: Co vám lékař neřekne. Rady a t... ehm 30.5.2023 13:3
***Re: Co vám lékař neřekne. Rady a t... * Liv 30.5.2023 17:13
****Re: Co vám lékař neřekne. Rady a... *Kate* 31.5.2023 7:48
*Re: Co vám lékař neřekne. Rady a tipy? Blanče 29.5.2023 22:40
*Re: Co vám lékař neřekne. Rady a tipy? Girili 30.5.2023 7:11
*Re: Lékař vám často neřekne nic, na co... Zd a tři 30.5.2023 15:17
**Re: Lékař vám často neřekne nic, na ... * Liv 30.5.2023 17:18
***Re: Lékař vám často neřekne nic, n... Zd a tři 30.5.2023 17:47
****Re: Lékař vám často neřekne nic,... byvala radka 30.5.2023 18:27
*****Re: Lékař vám často neřekne ni... petluše 30.5.2023 18:31
******Re: Lékař vám často neřekne ... byvala radka 31.5.2023 10:52
*****Re: Lékař vám často neřekne ni... byvala radka 30.5.2023 18:55
****Re: Lékař vám často neřekne nic,... Ruth 31.5.2023 11:8
*****Re: Lékař vám často neřekne ni... X__X 31.5.2023 11:30
*Re: Lékař vám často neřekne nic, na co... Lúthien 31.5.2023 10:5
**Re: Lékař vám často neřekne nic, na ... byvala radka 31.5.2023 10:52
*Re: Lékař vám často neřekne nic, na co... LenkaMad 2.6.2023 4:58
**Re: Lékař vám často neřekne nic, na ... K_at 2.6.2023 6:6

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.