| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co znamená roztroušená skleróza?

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 86 [Dalších 36 >>]
29.11.2005 18:27:41
Milá Kateřino, vzhledem k tomu, že víš o co se jedná, neházej flintu do žita! Hledej jinou léčbu než klasickou medicínu. Každý si zaslouží naději na vyléčení a sílu s nemocí bojovat. V počátku je každé utěšování spíše na obtíž. Časem zjistíš, že se s tím dá žít a bojovat. Přeji Ti sílu a víru, že se najde někdo a něco, kdo a co Ti pomůže v Tvé nemoci. Srdečně Tě zdravím, přeji vše nejlepší na Tvé cestě. Dej o sobě vědět. Il.
Katerina
  • 
29.11.2005 16:47:04
Uz jednáct let mam roztroušenou sklerózu. Buhužel maje diagnóza byla definitivně stanovena až o pět let později. V te době jsem studovala medicínu, tak mi bylo jasné, co se děje. Moje obvodní lékařka mi tehdy v sedmnácti zatajila diagnózu..Po potvrzení diagnózy nastalo šílené zděšení a já se s tím nedokázala vyrovnat. Pak přišlo osm let klidu. Žádná ataka. Dokončila jsem medicinu, našla si partnera...bylo to jako z pohádky.Byla jsem ráda, že mi tato nemoc změnila život. Byla jsem míň hektická, víc spokojená, ze spousty věcí jsem si nic nedělala.. Říkala jsem si,že mám obrovské štěstí. Letos na jaře jsem dělal atestaci a všechno se to pokazilo..stres byl šílený. Následovaly tři ataky a teď nejspíš bojuju se čtvrtou. Zrácím sílu...nepřichází zlepšení, pícham si copaxon, beru kortikoidy a pořád znovu a znovu nějaká ataka. Moc jsem chtěla mít děti, teď jsou v nedohlednu. Každý z mých přátel mi říká,jak mě obdivuje...ale já se hroutím! Jak příjdu domu, brečím do polštáře. Jsem doktor, tak vim, že z moji klidné nemoci se stala dost progresivni..
Ani nevim, proč to všechno píšu.Pravda je, že u toho brečím a cítím úlevu. Aspoň na chvilku...
Alča,dvě téměř dospělé děti
  • 
21.10.2005 15:07:11
Článek o RS mě sice nepotěšil, ale pochopila jsem, proč se můj manžel chová "divně". Má diagnostikovanou RS již od svých 25 let, nyní má 47 a psychické problémy se začínají projevovat. Jeho povaha se mění, je velice prchlivý, náladový, přecitlivělý a mám pocit, že mu ubývá intelekt. Bohužel si nedá říct, že alkohol by neměl pít. Jemu stačí jen jedna sklenička piva a okamžitě se změní v někoho jiného.Já i děti jsme z toho nešťastní, ale východisko nevidím.
  • 
11.9.2005 19:10:23
Ahoj Marťo!Zaujal mě tvůj článek,je jiný než ostatní!Píšeš o hodnotách,přátelích,o rodině.To je mi blízké,a způsob,jakým to vyjadřuješ,jak to cítíš.Chci se ti proto svěřit,i já mám milujícího manžela a 2 krásné děti.Mám ale strach,protože se budím hrůzou,že mám RS.Komu to mám říct,kdo mě uklidní,kdo to vyvrátí??!Mám příznaky,mravečení a bolesti v nohou,ale to už jsem měla loni a tak jsem si oběhala všechna důležitá vyšetření- magnetickou rezonanci,lumbální punkci a vyšetření očního nervu.Vše bylo vpořádku!Bože tak jaké vyšetření mám ještě podstoupit,abych tuhle nemoc vyloučila???Kam mám jít?Ta nejistota je děsivá,je to od páteře nebo nějaké cévní problémy nohou?Mám strach Marťo,miluju svoji rodinu a chci být zdravá pro ně!Prosím,napiš mi alespoň tvůj názor,moc děkuji Jana.Můj e-mail:brigadir@post.cz
  • 
11.9.2005 19:05:59
Marťo nebo ostatní,kdo by jste chtěli pomoci nebo na můj článek marťe reagovat,můj E-mail je:brigadir@post.cz
Jana
  • 
11.9.2005 18:44:10
Ahoj Marťo!Zaujal mě tvůj článek,je jiný než ostatní!Píšeš o hodnotách,přátelích,o rodině.To je mi blízké,a způsob,jakým to vyjadřuješ,jak to cítíš.Chci se ti proto svěřit,i já mám milujícího manžela a 2 krásné děti.Mám ale strach,protože se budím hrůzou,že mám RS.Komu to mám říct,kdo mě uklidní,kdo to vyvrátí??!Mám příznaky,mravečení a bolesti v nohou,ale to už jsem měla loni a tak jsem si oběhala všechna důležitá vyšetření- magnetickou rezonanci,lumbální punkci a vyšetření očního nervu.Vše bylo vpořádku!Bože tak jaké vyšetření mám ještě podstoupit,abych tuhle nemoc vyloučila???Kam mám jít?Ta nejistota je děsivá,je to od páteře nebo nějaké cévní problémy nohou?Mám strach Marťo,miluju svoji rodinu a chci být zdravá pro ně!Prosím,napiš mi alespoň tvůj názor.Děkuji Jana
Marťa
  • 
6.9.2005 12:53:43
Dobrý den Ájo!
Letos v lednu jsem onemocněla RS. Hned od začátku bylo podezření na tuto nemoc. Nejdříve mi ale diagnostikovali neuroboreliosu. Během léčby antibiotiky na infekčním se mi stav zhoršil, udělali mi druhou lumbální punkci a tam už se RS "ukázala". Nakonec se zjistilo, že tuto nemoc mám pravděpodobně již 12 let. Teď jsem doma na neschopence, ale jdu do invalidního důchodu. Není to dobrá perspektiva (za dva dny mi bude 31), ale co mám dělat. Stále mě brní ruce a nohy. Jinak vypadám "dobře". Hezky jsem ztloustla po prednisonu, mám hezčí barvu, protože nesnáším teplo, které teď je, ...
Ale proč píši. Máte pravdu v tom, že člověk si úplně přehodnotí žebříček hodnot a pozná pravé přátele. Mám štěstí, že mám úžasného manžela, jsme spolu 12 let, a dvě zdravé děti. Měla jsem, bohužel měla, úžasnou přítelkyni (spolužačka ze střední školy, doktorka), která mě od začátku nemoci držela nad vodou. Řekla mi vždy vše na rovinu a to si myslím, že je taky dost důležité, nezatajovat, co nás jednou třeba čeká. Bohužel před 14dny zemřela. Je to pro mě velká rána, protože to byla kamarádka, kterou jen tak někdo nemá. Teď mi je strašně, ale jak mi říká manžel, mám jeho a děti a život jde dál.
V této nemoci platí dvojnásobně přísloví, v nouzi poznáš přítele.
Lidí, kteří Vás pochopí a nelitují je málo.
Mějte se krásně a v rámci možností "zdravěji".
  • 
12.7.2005 13:45:18
Dobrý den,
moje dcera má RS 6 let a plánuje otěhotnět také. Je jí 29 let. Prosím, až dostanete odpovědi, pošlete mi je také. Můj e-mail je: helenahofmannova@seznam.cz


Děkuji

Helena Hofmannová
Hanka
  • 
17.5.2005 14:02:03
Lenko,nemyslím si, že by to nutně měl být Klinefefelterův 47,XXY syndrom, protože tito chlapci se až do puberty většinou vyvíjejí normálně. I když zřejmě Dr.jej měla na mysli, protože opravdu u tohoto syndromu je a nemusí být porucha chování. Pro přesné určení nemoci se dělají genetické testy z krve,proto bych vám doporučovala obrátit se na genetika. Hanka
Jana
  • 
15.5.2005 16:32:42
Ahoj Peto,
zaujalo mne, že nebereš léky. Mám brášku (20 let), kterému před rokem diagnostikovali RS a také odmítá brát léky (horší paměť, soustředění, zamlžené myšlení...). Chtěla jsem se zeptat, jak u Tebe RS probíhá, ataky a tak. Jestli by Ti to tedy nevadilo. Díky moc za informace.
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 86 [Dalších 36 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.