| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Počítače ohrožují vzdělanost našich dětí?!

[<<Předchozích 150] Příspěvky 151155 z 155 
Dana,dcera 18.měs.
  • 
5.12.2006 10:11:02
Po přečtení vašeho příspěvku jsem došla k názoru,že si připadáte jako géniusové,kteří naučili brzy své děti na PC.Jen proto,že ho máte doma a pracojete s ním v práci.A proto lidi kteří s PC nepřišli vůbec do styku nebo minimálně by ho dětem neměli vůbec pořizovat domu,jelikož je na něm nic nenaučí.Takhle totiž se to čte mezi řádky ve vašem příspěvku.A je to blbost.Dnes existuje plno knih jak pracovat s PC a internetem a člověk s průměrnou inteligencí na to přijde brzy co a jak.Má matka ( přes 50 let)si asi před dvěmi měsíci pořídila PC a podle knihy už umí toho fakt mnoho,a to u toho nesedí každí den.Takže je to o chtění a nechtění něco naučit.Tak neodsuzujte lidi co neumí na PC a nedělejte ze sebe a své děti nej génia na PC.Takových lidí je a jsou lepší (sebe tam nepočítám,umím jen to co potřebuji).
Dana
  • 
5.12.2006 10:08:42
Já bych to s tou televizí neviděla tak černě, děti mají dneska obrovský rozhled a z velké části právě díky televizi. Slovní zásobu mají také obrovskou. Jen je dobré s těmi menšími o pořadech mluvit a nepoužívat televizi k tomu, abych se mohla na dvě hodiny dítěte zbavit. A dobře volit, na co se má dítě dívat.
Jana (2 děti)
  • 
5.12.2006 9:56:55
kdo a co s tím počítačem dělá. Když bylo klukům tam 5-7 let, ohromný úspěch měly programy typu "Jak věci pracují" či "Lidské tělo". Práce s nimi však vyvolala v dětech mnohem víc otázek a pro nás jako rodiče víc práce. Samotné spouštění programů a vyhledávání her na disku je postupně naučilo pracovat se soubory. Jak stárli, začínalo je víc bavit hrát komplikovanější hry. A zase, když potřebovali naučit propojovat počítače do sítě (kvůli hrám), vysvětlila jsem jim jak to vlastně funguje a v deseti letech nebyla slova jako "IP adresa" či "sdílení" naprosto běžná. Odmítli jsme počešťovat hry a důsledně děti testuji, zda opravdu rozumí anglickým slovíčkům (skvěle rozšiřují slovní zásobu, obzvášť strategie), ale nejdříve jsem je donutila vyhledat potřebné ve slovníku. Nakonec tak od sedmé třídy ztratili ostych i z internetu, takže syn dokáže udělat jednoduchou webovou stránku.
Abych to zkrátila, PC považují za ohromný přínos, ale bylo za tím mnoho práce a času i od nás, naštěstí oba pracujeme v oboru.
Neumím si představit, jak se něco takového učí děti počítačově negramotných rodičů, možná od kamarádů či ze školy, ale k tomu bych byla skeptická. Tam to musí zákonitě skončit spuštěním hry nebo prohlížením internetu, to zase za takový přínos nevidím a uznávám,že to se dá naučit i v dospělosti za pár hodin při průměrné inteligenci. Prostě pokud rodiče s počítačem neumí a nebo nejsou schopni se dětem při jeho používání věnovat, je asi zbytečné jim ho pořizovat a doufat v nějaký převratný vzdělávací proces.
  • 
5.12.2006 9:54:28
Přesně tak. Počítač není samospasitený. Poujžívat počítač je jednoduché. Mačkáte klávesy nebo ikonky na obrazovce. Smyslplně využívat počítač ve vzdělávání je velice těžké. Děti se to neanučí samy a často jen u počítače ztrácí čas na vlastní práci.
Blanče
5.12.2006 9:29:50
Nebudu se rozepisovat o vlastních dětech a zkušenostech. Myslím si, že počítač, televize nebo třeba i oheň patří od dob svého uvedení do "oběhu" do stejné kategorie - dobrý sluha ale zlý pán.
[<<Předchozích 150] Příspěvky 151155 z 155 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.