| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přijdeme od nového roku o stovky nebo dokonce tisíce korun měsíčně?

[<<Předchozích 160] Příspěvky 161170 z 534 [Dalších 364 >>]
Milada.
6.4.2007 12:28:43
Ale vzdyt to i tak je sila. Jestli dobre pocitam, tak dite ve 3. tride ma cca 25 hodin skoly DOPOLEDNE, k tomu, jak pises Ty, 18 hodin ODPOLEDNE. Pokud tech 18 hodin rozpoctu na tyden, tak to stale je 2,5 hodiny na den!

A CO by se jako stalo, kdyby se to dite takhle neucilo? Kdyby nemelo same jednicky? Nestalo by se nic! Navic to je jen jedno dite. Vzdyt Tvoje zena se uci i s tou prvnackou, takze 2,5 hodiny sedi s klukem a pak kolik hodin sedi s ditetem z prvni tridy? A CO to dite v prvni tride potrebuje jako procvicovat? Proc tomu diteti tedy napr. nebyl dan odklad z duvodu velike nemocnosti? A to jsi jeste psal, ze toto neni vsechno, ze jeste delate LOGO a nevim co vsechno.

6.4.2007 12:18:15
Jo je to na hlavu postavené, vy pošlete do života 6 slušně vychovaných dětí, které budou svými daněmi vydělávat na jiné včetně důchodů těch rejpalů, co teď nad vámi ohrnují nos jen proto, že jste si dovolili mít víc než jedno či dvě děti.
Vážný
  • 
6.4.2007 11:58:58
Né o žádnou povinnost důchodců mi nejde. Jen mi občas při pohledu na pásku dochází, že vlastně naše rodiče živím, ale oni nám i občas pomáhají. Znám případy lepší i horší. (Někdy mne napadá, zda by nebylo príma, kdydby člověk mohl udělat opt-out s rodiči z důzhodového systému...)

Co se týče míry té výuky, není to 4h denně ale tak 18h za týden, což je stejně hodně ve 3. třídě. Ale halt škola je to náročná, byť vstřícná pro LMĎáčky, problém nejsou ani tak známky jako šířka učiva, aby syn nezůstal pozadu, a pak by řadě předmětů těžko mohl dál. (Do školy se nám totiž v půlce první třídy nahrnuly děti ze speciálky pro nadané žáky, kterou Buzková neschválila.) Vzhledem k tomu, že obě děti měli a mají dost vážné zdravotní problémy, tak prostě těžko žena mohla do práce, když nezvládaly ani 3x týdně školku na půl dne.

Do jisté míry jsme se ocitli v jakési pasti, kdy pokud máme prioritu kvalitu vzdělání dětí (= trochu dražší škola + dovážení + nutná externí angličtina), a musíme platit docela dost za léky, tak ani ze svého platu neutáhnu hypotéku. Z Prahy bychom potřebovali jako sůl, ale kde najít školu pro děti s LMD a hlavně potom další pokračování vzdělání. (Aspoň náš učitel odmítl přistoupit na postoj PPP, že by se syn neměl snažit dostat na gymnázium (byť s integrací) a to ho kdysi základka nechtěla a chtěli nás dávat do zvláštní školy.)

Kolem nás (jsem z protestantské církve) je dost maminek doma do 6 let, s tím, že samozřejmě v posledním roce chodí dítě do MŠ na nějaký omezený čas. Ale představa matky, která jde na 8 (v Praze = min. 9) hodin do práce od dítěte v 4-5-ti letech mi přijde dost šílená. Vždyť nemůže mít ani čas se pak v 1. třídě věnovat škole dítěte, kdy je to extrémně třeba. A nemůže mu věnovat dostatek času a pozornosti. U nás ve škole je opravdu jen pár maminek, které nejsou na částečný úvazek nebo na volné noze.

Můj ideál společnosti je, pokud průmněrně manželé vydělávají tolik, aby manželky mohli být doma v průměru se 3 dětmi.

Dost jezdím po světě po školeních i projektech a délka reálné pracovní doby a taky míra chaosu v managementu (... to je způsob jak práci znehodnotit) je u nás o neskutečně větší než v západní Evropě.
V 17.30 jsem se vracel do práce pro zapomentý kabel a už tam nebyla ani noha...
romixx
  • 
6.4.2007 11:40:37
Souhlasím s Vám. Ano, srovnejme podmínky pro podnikatele a pro zaměstnance! Nastavme "rovnou" 15 procentní daň. Ale dejme zároveň zaměstnancům možnost odepsat si z daní vše od auta po halzlpapír, plus další benefity! Líbí?
Lassie
  • 
6.4.2007 11:18:48
Eriko, tvé příspěvky se mi líbí...
Musím dodat, že má máma to "nezvládla", ona prostě přežila a ty ruce pro dávky ráda natahovala....Když jsme se dostali do puberty, mladšímu bráchovi se astma dost zlepšilo, ale zase staršího bráchu srazilo auto a táta odešel, takže další problémy a finanční průsery....Máma žije s bráchou, který má trvalé následky po podnájmech a nic moc se jim nedaří. Je to také proto, že máma si vzala otce, který vydělával a ona se tzv. obětovala rodině, nemá vzdělání, dobrou práci, řidičák a možnost postavit se na vlastní nohy s jejím pocitem sebelítosti bylo u ní takřka nemožné :-(
Ale i tak se z toho dá něco vytěžit, minimálně 2 ponaučení - díky prostředí, ve kterém jsem vyrůstala jsem byla vždy rozhodnutá se o sebe postarat sama a nespoléhat na chlapa, protože nic nemusí trvat věčně a když děti vylétnou z hnízda, je čemu se věnovat. A za druhé - nepočítat s tím, že si začnu užívat, až děti odrostou, protože člověk nikdy neví, co se může přihodit. Nejlepší je prostě si užívat stále, jak to jde - a jde to i za malý peníz, např. vycházky do přírody nic nestojí. Sama sebe překvapuji svým optimismem, nějak jsem se dobře naladila, ač jsem nespala, malá se v noci budí po hodině....to bude tím jarem :-)
Dana
  • 
6.4.2007 11:16:38
Protože z psychologického a biologického hlediska jsou první tři roky klíčové.
6.4.2007 10:56:00
6 hodin práce denně, plus doprava z práce + z jeslí, tomu fakt v případě ani ne dvouletého dítěte říkám skloubení rodičovské role a kariery.:-((
Mary
  • 
6.4.2007 10:25:46
Podstatnou roli hraje i to, ze mesta prispivaji na jesle mnohem mene nez na skolky. To znamena, ze pokud po roce nebo dvou doma sezenete castecny uvazek (skloubit se da rozumne urcite napr. 6 hodin), tak ponesete pomerne vysoke naklady za svou aktivitu, napr. u nas stoji jeslovne 180,- Kc/den (tj. pri 20 prac. dnech 3.600,-) a k tomu jeste stravne asi kolem tisice. Pokud budete muset jit pouze na plny uvazek, a jeste platit 100,-/h za cizi hlidani (asi na jeste potrebne 2hodiny denne, pokud nejsou k dispozici babicky) tak jsou ve hre dalsi vydaje kolem 4 tis. Kc za mesic. Takze vy prestanete participovat na davkach a ze sveho zdaneneho prijmu mate pravidelny vydaj celkem kolem 8 tis. Kc za mesic vyplyvajici z realneho prikladu v nasem meste. Je jasne, ze tato aktivita zacina byt ekonomicky zajimava pro zeny s hrubym prijmem urcite nad 20 tis. Kc mesicne.

Takze muj zaver je, ze masivni vetsina zustava dlouhou dobu na rodicovske dovolene temer z nutnosti. Pokud by mela nastat masivni zmena, musely by se opravdu zredukovat rodicovske prispevky, motivovat zamestnavatele k vytvoreni castecnych uvazku, rozsirit pocet mist v jeslich a zrealnit jejich cenu v pomeru k prijmu, ktery je u 2/3 zen pod republikovym prumerem .... a verim, ze pak by se ekonomicka aktivita zen zmenila a tato aktivni politika by byla urcite levnejsi nez politika uspokojivych dlouhodobych davek.

6.4.2007 10:14:57
Nikdy mě nenapadlo,že hodně dětí můžou mít jen bohatí. Já to neplánovala,ale jedno vím je to dar. Regulování dětí,co je to prosím vás za nesmysl.Co je to dnes za doba? Dřív to bylo normální a dnes? Lidi si sami určují kolik dětí? Nedivte se proto,že je tolik neplodných.
6.4.2007 8:14:14
Jazu nevím kolik máš dětí,ale předpokládám,že to byla tvoje volba a s tím,že se prostě nikam nedostaneš si musela počítat.Takže proč teď fňukat,že já se nemůžu vzdělávat,protože nemám babičky.
Já je taky nemám,teda né babičky hlídací.Přesto jsem při prvním synovi zvládla dodělat střední školu,takže jsem si zaměstnání pak mohla dokonce vybírat(jako zdravotní sestra jsem sehnala místo naprosto v pohodě).Ale bylo to za cenu,že jsem studovala až do porodu a hned po šestinedělí znovu,syna brala s sebou do školy,sehnala si studentku,která za levný peníz byla ochotná občas hlídat.Někdy jsme si hlídali děcka navzájem s kolegyněma.
Teď studuju vejšku,jsem ve třeťáku a jsem těhotná,přesto jsem si dala přihlášku na pokračující studium, a počítám ,že od října normálně s miminem nastoupím do školy,hlídání samo znovu nemám.Ale je to pro mě jediná možnost jak sehnat slušné zaměstnaní a nebýt závislá na tom co mi dá milostivě stát.
Prostě pokud chci slušné zaměstnání,tak se musím snažit.Držet krok v oboru,hledat nové možnosti uplatnění.
[<<Předchozích 160] Příspěvky 161170 z 534 [Dalších 364 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.