| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Péče o seniory

6.10.2024 0:24:54 Vážný2

Tag pro dohledání seniora

Babička s dědou (oba hodně přes 80) bydlí v paneláku. Babička je slabá, ale myslí jí to vcelku normálně - i když už taky s drobnými výpadky (chceme aby to zkontroloval psychiatr, aby včas dostala kognitiva atd.)

Děda je na tom hůře, má problémy s mluvením, vypadávají mu slova, je to pravděpodobně Alzheimer podle psychiatra.

Oba jsou totálně zablokovaní proti jakémukoliv senioráku.

No a děda se zase jednou ztratil při vynášení koše. Babička mi zoufale volala, že ho nemůže najít. Než jsem dojel, tak se našel. Vešel do sousedního domu (buď mu někdo otevřel, nebo si družstvo zjednodušilo práci a namontovalo všude stejné zámky). Dojel nahoru, chvíli zvonil a dobýval se do bytu. Pak mu došlo, že to asi nebude ten pravý a vydal se zase dolů, kde na mne babička čekala, takže ho odchytla.

Udělali jsme mu nenápadné tečky lakem na vlasy na kování dveří, jaké si udělal na brýlích, taštičce, klíčích atd. Tak snad to bude chvíli fungovat.

Ale řešíme, jak ho případně najít. Dávat mu s sebou mobil, to by ho mohl v nějaké temné chvilce vyhodit (má občasné propady). Spíš jsem přemýšlel o nějakém tagu na klíče, ale ten by musel vydržet dost dlouho. Protože už tak mají problém s nabíjením mobilů. Asi bych si byl ochoten kvůli Airtagu koupit i IPhone, ale bojím se, že přes den by v sousedním domě nikdo nemusel být přítomný s IPhonem, aby ho to zachytilo.

Řešili jste to někdo?
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Tag pro dohledání seniora Vážný2 6.10.2024 0:24
*Re: Tag pro dohledání seniora Beat 6.10.2024 7:37
*Re: Tag pro dohledání seniora K_at 6.10.2024 8:11
*Re: Tag pro dohledání seniora lampetra 6.10.2024 8:11
*Re: Tag pro dohledání seniora Inka ..|-.|-.-|.- 6.10.2024 8:56
*Re: Tag pro dohledání seniora Jahala. 6.10.2024 10:2
*Re: Tag pro dohledání seniora Fern 6.10.2024 11:33
*Re: Tag pro dohledání seniora Fern 6.10.2024 11:33
*Re: Tag pro dohledání seniora Okolík 6.10.2024 11:57

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.