| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Tradice, zvyky, obyčeje - ostatní

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 8991  [Dalších 8941 >>]
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
14.2.2024 10:09:14
Nedržím, mám slabou vůli, nevydržela bych a měla ze sebe špatný pocit. Až nedávno, myslím vloni, jsem se dozvěděla, že půst neznamená nejíst maso, ale odepřít si něco oblíbenýho. Takže nejíst maso mi nevadí, po alkoholu taky nebažím, kafe nepiju, tak bych si měla odepřít ty sacharidy. No, zkusím je aspoň omezit.
kysnutá knedla 99495
14.2.2024 10:03:57
20 g denne? Babi, Ty si neskutočná!
Ja som niečo sice znížila, ale to je tým, že som chorá. Dúfam, že po návratu do života sa to zas nezvrtne.
Za 14 dní ma ale prvykrát čaká dovča, kde nebudem nič variť, pripravovať, tak dúfam, že to bude tak trochu restart a vyzobám z toho len to dobré.
Rodinová 140078
14.2.2024 9:58:13
Nedrzim, protoze bych nevydrzela a jeste navic mela spatny svedomi~d~

Asi bych si mela odpustit sklenicku vina pred spanim, ale nejspis neudelam ani to.

Jinak se citim celkem fajn~:-D
Stáňa * 7932
14.2.2024 9:57:08
Ne, nedodržujeme, i když by to asi mělo očistný účinek.
Měla bych omezit sacharidy, to zcela určitě, protože nejspíš tvoří většinu mých potravin (raději nevědět přesně).

Několikrát jsem se o půstu bavila s mojí silně věřící sestrou. Oni prý vnímají půst nejen v souvislosti s jídlem (půst od masa mají prakticky jen na Velký pátek), ale co se týká omezení různých požitků.


Renka + 3 26652
14.2.2024 9:45:51
Kávový půst mi taky zní jako noční můra. Navíc od doby, kdy se zjistilo, jaké má pití kávy zdravotní benefity, ho považuji za přínosné, takže v tomto ohledu si takový půst neordinuji nikdy :-)
Sacharidy omezuji dlouhodobě, ale je to boj.
babi_ 48341
14.2.2024 9:39:23
Knedli, v zelenině nepočítám - respektive s tou (i větším množstvím, když vynechám mrkev) se vejdu do nějakých 20 g na den, to je celkem přísné LC, a vitamíny zajištěny (i další potřebné živiny).
Také něco málo sach. sním v bílém jogurtu, sýrech apod., kde je jich málo, ale jsou.

Přílohy určitě ne, ale ty prakticky nejím ani teď - sacharidy si "vybírám" ve sladkostech, takže i tak jich mám méně, než je v kraji zvykem. Tedy teď už nebudu ~z~

A jdu si udělat to kafe ~c~

EDIT: jo ovoce... skoro žádné, spíš pak sezónní co najdu v přírodě, nebo opravdu malý kousek z toho, co tu budu mít třeba pro vnučku.
kysnutá knedla 99495
14.2.2024 9:21:33
Babi, to si nedáš vôbec žiaden sacharid? Ani ovocie, ryža atd? Dá sa to vôbec?
Ja tie svoje cukry musím znížiť, to je isté, ale budem rada, ak stiahnem sladkosti a zmenším prílohy.
babi_ 48341
14.2.2024 9:11:49
Dobře, ukecaly jste mě, jdu si udělat kafe ~t~

Tak ne, nejdřív si jdu zacvičit, jsem na HO a dřepím tu u nb již od půl sedmé, čas na pauzičku.

Jinak tedy dnes konečně (po letech) začínám důsledné lowcarb stravování, což je vlastně takový půst od sacharidů... ale velikonocemi neskončí.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
14.2.2024 8:38:16
kávový půst v tuhle dobu mi zní jako noční můra... já si ho dávám coby detox v létě, kdy mám za sebou víc ježdění autem na dlouhé trasy a tím zvýšenou spotřebu kofeinu v kávě a energy drincích, a je to vždycky hrůza... někdy jsem to zkoušela i jindy než v létě a byla to hrůza mnohem větší... říkám, že jedu na solární pohon a kofein a když není ani slunce ani kofein, "padám do nouzáku" ~d~
Balbína 99798
14.2.2024 8:20:46
Drzim pust od masa dnes, na Popelecni stredu. A pak na Velky patek (tam tedy i nepiju alkohol a nejak nejucham).
Obecne si myslim, ze urcita ocista - treba od masa ci sladkeho - by byla prospesna po vsech strankach. Ale zatim nepraktikuji.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 8991  [Dalších 8941 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.