| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Houbaření

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1490  [Dalších 1460 >>]
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
23.8.2023 12:36:47
borůvky jsme hodně kupovali při dovolených po jižních čechách, říkali jsme tomu "podpora místního rozvoje" ~t~
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
23.8.2023 12:35:48
já osobně žádné... asi trpím nějakou formou slepoty a houby prostě nevidím... přitom jsem dítě z lesů, celé dětství jsme trávili v lesích, naši vždycky milovali houbaření, chodila jsem s nimi, ale maminka vždycky říkala "miláčku, pojď za mnou, ať mi je nepošlapeš" ~t~ takže jsem šla dva kroky za ní a nesla košík ~t~
v té době jsme tedy chodili celou sezónu jakmile to šlo a sbírali ve velkém, doma pak zavařovali a sušili (mrazit houby v té době nebylo asi vůbec běžné) a následně zásobovali širokou rodinu ~:-D
dnes jsem došla tak daleko, že nejen že houby pořád nevidím, ale jsem nejistá i co se týče jejich nezávadnosti, od té doby, co muž s dětmi s velkou slávou donesli koš krásných kovářů a táta na ně koukl a prý "hm, tolik kříšťů jsem ještě neviděl, to vyhoďte" ~t~
takže spoléhám na svou drahou sestřičku, co je výrazně šikovnější a houbaří nadále a zásobuje nás alespoň sušenými... a občas se nám zadaří, že doveze koš čerstvých k tátovi, když tam jsme, abychom si dali alespoň smaženici... ~:-D
navíc teda nejíme skoro žádné jiné než hřibovité, bedly a podobně jsou prostě jedovaté houby a hotovo ~t~
TaJ 81121
23.8.2023 12:23:12
Inko, já je kupovala loni:-). Letos jsme byli zase po pár letech v našem oblíbeném penzionu v Jizerkách a tam začátkem srpna jsou vždycky. Je tam les celkem strmě do kopce, borůvčí spousta, jde tam i sluníčko, takže byly velké...mohla bych sedět dvě hodiny víceméně na jednom místě a jen se postupně pootáčet a posunovat. Zašli jsme tam poslední den dovolené, hned po snídani, když ještě nebylo vedro:-)
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
23.8.2023 11:42:46
Letos jsem poprvé v životě koupila borůvky.
Tam kde jsme byli na dovolený v okolí nerostly a v tomhle počasí jsme radši byli na koupališti.
Cestou domů jsme u silnice koupili litr na koláč.
Evelyn1968,2děti 6269
22.8.2023 23:48:12
Seberu všechno, co najdu a moc toho není ~t~. Houby miluju, ale neumím hledat.
Agatha Ch. 135518
22.8.2023 23:27:54
Nechodím na houby, ale pro houby. Prostě si je jdu ulovit podobně jako rohlíky do krámu. Takže maximálně seberu jednu tašku, kdo se s tím ma tahat, pucovat a připravovat. To už radši ty borůvky, to je pro mě větší relax. Hezky ručně, kulička po kuličce. Jenže v mrazáku už je zase kulový, mladší si z toho dělá koktejly.
TaJ 81121
22.8.2023 23:19:26
Moniko, přesně, taky na houby chodíme hlavně i kvůli tomu, že se projdeme v lese a kvůli té radosti z toho, když něco najdeme. Mám to stejně i s těmi borůvkami. Taky si je jdu radši nasbírat sama, i když bych si je mohla ve stánku u Globusu koupit bez námahy. Ale to není prostě už ono, to mě nebaví.
TaJ 81121
22.8.2023 23:13:54
Moniko, letos jsme zatím byli jen na borůvkách, houby jsme ještě nestihli, ale chystáme se. Po lese chodíme každý s jedním košíkem. Víc, než se nám do nich vejde, nesbíráme, kdo by to potom zpracovával. Syn navíc houby ani nejí. Takže nasbíráme si tak, abychom měli dost na kotel houbové omáčky, uděláme si nějakou tu smaženici a obalené houbové řízky a něco nasušíme. Nakládané nám nechutnají a do mrazáku je nedávám. Takže určitě nebudeme mít plný kufr auta, i kdyby jich tam tolik bylo. Co bychom s tím pak dělali? Ať se taky dostane na jiné:-)
Ropucha + 2 120300
22.8.2023 21:55:56
"Pravděpodobně by stejně část shnila."

Stáňo, pravda. Také bych řekla, že v lesích spíš houby zůstávají a hnijí a žerou je červi a slimáci, než že by je někdo vysbíral beze zbytku.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1490  [Dalších 1460 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.