| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Houbaření

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1490  [Dalších 1450 >>]
Stáňa * 7932
22.8.2023 21:48:57
Hub tolik, že jsem volala manželovi, aby mi donesl další košík (bydlíme u lesa) jsem našla letos poprvé. Po 30 letech, co tu bydlím. Jinak jsem ráda, že něco najdu ~:-D

Když jsem ji tedy našla minulý týden tolik, vzala jsem je všechny. Čištění mi nevadí a udělala jsem si zásobu na pár měsíců. Houby miluju. Nevím, proč bych je tam měla nechávat pro někoho dalšího. Pravděpodobně by stejně část shnila.
Monika 123907
22.8.2023 19:42:00
No, jenze já chodím do lesa ráda, houby jsou jen bonus. Boreliózu jsem bohužel už měla, klíště jsem chytla v Praze v Troji u Vltavy ~:(
Fern 155759
22.8.2023 18:38:10
Neboj Ropucho~t~, zrovna loni,to bylo taky hodne hub,jsme vyrazili na prochajdu se psem a necekane nasli - kolem rybnika se daly rovnou kosit zrovna moje oblibene klouzky.
Monika 123907
22.8.2023 18:33:57
Nám sušené obvykle daruje moje mamka, která strašně ráda houby sbírá, ale nejí je (taťka jo, ale zase ne v tom množství, co mamka nasbírá). Letos, když jsme tam byli, tak tvrdila, že tento rok do lesa vůbec nepoleze, protože pořád má zásoby od loňska (přestože nám darovala poměrně velké množství všem sourozencům). Hned to odpoledne, co jsme odjeli jsme ovšem dostali fotku s půl košíkem hub a druhý den další ~:-D
Půlka psa 24064
22.8.2023 18:29:16
Beru vše jedlé a klidně ve velkém množství. Ne teda naráz, protože jdu pěšky a s jedním zavazadlem, takže jedna výprava sama o sobě velké množství není. Jenže v tom lese žiju, takže vím, kam jít. No a aspoň na chvíli můžu jít denně, a to i ve dnech těsně před víkendem, kdy je hub nejvíc. Čištění hub a sušení hub mi nevdí. Dělám to moc ráda. Skoro ještě raději než to sbírání. Nasušené je pak jíme celou zimu.
Ropucha + 2 120300
22.8.2023 18:21:23
Fern, nojo, ale také bez romantiky, bez vůně lesa, bez dětinského potěšení z úlovku... Ty jsi beznadějně praktická žena ~:-D
L+ 2m 114525
22.8.2023 17:18:23
Dcery sledují tu holku ze Sušice - šumavskou houbicku, což je super, protože předtím moc dobrovolně na houby nechodily. Občas na ní také kouknu, ale nemám odvahu do méně známých druhů.
U nas letos zatím nic neroste, v lese je strašné sucho. Na Šumavě jsme viděli, ale byli jsme na kole.
Včera jsme si pustili Vyprávěj, díl 21.Srpen. Mám ten díl moc ráda, jak babi houbaří.
Abigail* 76789
22.8.2023 17:11:13
Víc jak dva košíky či tašky do lesa nebereme. Hlavně u nás toho málokdy roste tolik, že bychom toho měli víc.
Nejvíc hřibů v životě jsme našli loni v Krušných horách a to neplánovaně, takže jsme naplnili celý batoh a ještě jsme je nesli o v rukách. Kdyby bylo kam dávat, vezmeme jich víc, sušíme je a u nás hřibů nikdy moc nenajdeme.
Ropucha + 2 120300
22.8.2023 16:55:58
Úplně stejně jako ty. Sběr i čištění.
Nosíme jeden košík + případně jednu záložní papírovou tašku. Málokdy to naplníme a přesně jak píšeš, byly spíš výjimečné případy takové úrody, že bychom naplnili dvě zavazadla a ještě zanechávali houby za sebou.
Hamounství mi není vlastní a navíc jsem lenoch, takže sbíráme pro radost a sezónní pochutnání.
Že sběr ve velkém je sobectví, by mě také nenapadlo. Kdo dřív přijde a není líný, ten holt sbírá.
Fern 155759
22.8.2023 16:47:52
Houbarim v Makru, tam si vyberes i typ hribku anebo smes hub a bez rizika borelky a podobnych zalezitosti.~t~
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1490  [Dalších 1450 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.