| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

Novinky a zajímavosti z každodenního života.
  (?)
 Názory 110 z 183705  [Dalších 183695 >>]
Ropucha + 2 120300
1.5.2024 11:19:13
Čumčo, také souhlasím.
Krácené a všelijak variabilní úvazky mi přijdou vhodné v mnoha různých životních fázích a konstelacích.
Měly by být ze strany státu podporované, podle mě to může šetřit státní kasu.
Čumča. 160024
1.5.2024 11:15:01
".....kamarádka v NL (56) planuje pracovat naplno do 60 a pak jít na zkrácený úvazek. Její manžel také. Prý je žák běžné. Pracovat dlouho, ale přiměřeně."

souhlasím, tohle je přirozený vývoj - bez zátěže hypotéky a péče o studující děti - šedesátník má z práce na zkrácený úvazek ještě radost, ale plný úvazek už je moc~d~
Vítr z hor 100046
1.5.2024 11:09:00
Synek bude v pohode. Bydli ve vlastnim (ve vasem), do systemu odvadi malo a i kdyby se mu plat nezvedl (respektive zvedl by se jen v pomeru k inflaci a celkove situaci), jednou bude mit prakticky stejne vysoky duchod, jako ma ted plat.
Mozna zvladne i nejake to dite - kdyz se vsichni vejdete. Neni ignorant, ma to rozehrane dobre. Moc nevyda a dostane rak akorat.
Vítr z hor 100046
1.5.2024 11:01:13
“ bych byla ráda, aby se slíbené věci neměnily během jednoho měsíce. My si nějak poradíme, ovšem důvěru ve vládu jsem opravdu už ztratila.”

Vlada predevsim sije do svych vlastnich volicu (jakas takas stredni trida) a do tech, kdo drzi system pohromade.

- Je nevyhodne mit deti (pritom je system potrebuje)

- Je nevyhodne odvadet do systemu vic nez minimum (zasluhova slozka duchodu prakticky mizi).


Co je pro lidi vyhodne, je zaroven protisystemove:
- vyplati se nemit deti a setrit si pro sebe
- vyplati se odvadet, co nejmin a setrit si pro sebe,
kysnutá knedla 99495
1.5.2024 10:31:57
Enywan, 100% istotu nemáš nikde, ale to nie je argument pre to, že sa majú mladí vykašlať na sporenie. Je to pohodlnosť, alebo nevedomosť.

Narychlo som hodila nejaké údaje do investičnej kalkulačky.

Počáteční vklad 10tisic,
Měsíční vklad 1000,-
Za 30 let 2,5 milionu

A pozor - keby si naškudlil na vklad 50tis a mesačne by tam dal litr, tak za 40 rokov (tamtých 30 som vzhľadom k jeho veku neodhadla) je to 9 mega.
Pri investování do akcií, kde je priemerný výnos 10% ročně.
A nie je výjimkou mať výnos 15%, to si už potom v úplne iných číslach.


Termix 105545
1.5.2024 10:12:10
Ennywan,Ropucha nic takového nenapsala. A jaké bys měla řešení? Stát se má postarat o všechno?
MaMar 39162
1.5.2024 9:58:01
Hany, "Ale teď bych byla ráda, aby se slíbené věci neměnily během jednoho měsíce." - jo, to chápu, je fakt, že já nějak až tak nevnímám jednotlivá prohlášení členů vlády, spíš dlouhodobější směřování, a o tom, že je důchodový systém neudržitelný, se mluví dlouho a šlo spíš o odvahu do toho nějak zasáhnout, protože samozřejmě, na popularitě to vládě nepřidá.
Ropucha + 2 120300
1.5.2024 9:50:19
Vážný, to si nemyslím.
Vím, že ty osobně máš hodně zdravotních komplikací, těžko na dálku posoudit, nakolik jsi do toho spadl nevinně a nakolik sis přispěl vlastním přístupem.
Ale většina (snad??) lidí se chce zdravotním potížím co nejdéle vyhnout a podle toho se snaží žít. Vždyť je to extrémně nekomfortní, když tělo nějakým způsobem selhává. Zdravé tělo je poklad hodný hýčkání.
*Hany 30864
1.5.2024 9:48:49
" pro naši rodinu byla nejnáročnější 90. léta - první dvě děti jsme si pořídili za úplně jiných předpokladů, a přestože jsme byli šťastní, že se poměry změnily, finančně to bylo neskutečně náročné - nemohli jsme s miminem a batoletem odjet někam do zahraničí a vydělat peníze, ceny vyskočily prudce nahoru, rodičák nizoučký, přivydělat si při něm nešlo."

To přesně znám. Ale teď bych byla ráda, aby se slíbené věci neměnily během jednoho měsíce. My si nějak poradíme, ovšem důvěru ve vládu jsem opravdu už ztratila. Mám štěstí, že mě práce baví a zvládli jsme se zajistit, jenže každý tu šanci nemá. Navzdory tomu, co tady někteří přezíravě tvrdí.
Ropucha + 2 120300
1.5.2024 9:43:09
Ennywan, ale kdež.
Podsouváš mi něco, co nepíši.
Vůbec netvrdím, že všichni mladí nezbytně musí od dvaceti "šetřit na důchod".
Píši jen o uvědomování si životní reality a souvislostí.
Předpokládat do budoucna, že se člověk v šedesáti přesune na chalupu a bude tam na státní útraty dvacet let spokojeně vegetit, jako to bylo u nás běžné, je naivní, stejně jako je naivní předpokládat, že bude mít člověk v sedmdesáti energii zastat totéž co ve dvaceti.
Nemusí mít ve dvaceti přesný plán, ten by musel v průběhu života beztak měnit, ale musí si uvědomovat, že schopnost na plno pracovat není doživotní a spoléhat na péči státu není dobrý nápad.
 Názory 110 z 183705  [Dalších 183695 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.