| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

Novinky a zajímavosti z každodenního života.

Fotosoutěž Máme rádi zvířata 2019 - vyhrajte elektrický kartáček, vstupenky do zábavního parku nebo hru

Redakce

Nahrajte zajímavou fotku vašeho domácího mazlíčka, z návštěvy ZOO nebo z přírody.

  (?)
 Názory 110 z 135832  [Dalších 135822 >>]
Kat 121378
19.6.2019 0:24:24
Gigi, sorry, ale na co chces doma cekat? Ani s pritelem dohromady nedate sdileny bydleni jeste s nekym? Priorita c.1 zmizet z domova.
Gigi 134129
19.6.2019 0:13:19
V nestátním sektoru v památkové péči není. Ve výzkumu toho druhu chemie co partner dělá také ne, v zemi je jen Akademie věd a dvě univerzity. Nedávno přešel z jednoho na druhé, předtím měl ještě míň, teď má na tři roky příplatek za projekt.
Tuhle práci jsem dostala po poslání přes 700 životopisů a je aspoň trochu v oboru. Většinou jsem slýchala že s diplomem brzo uteču, nebo že mám sice odborné znalosti, ale neumím to, co potřebovali oni (jsem pomalejší s počítačem, a jazyky mám trochu nepoužitelné; angličtinou rodilého mluvčího v Praze neoslním). Nejsem bohužel psychicky odolná kvůli dlouhodobému nátlaku rodičů, což je důvod, proč hledám bydlení, i když bych nemusela, protože naši v Praze žijí. A na pozicích v soukromých firmách to je sakra nevýhoda. Zajímavé pozice se navíc často dávají známým, nebo zkušenějším lidem.
A ono i ty asistentky a podobné nenáročné práce jsou špatně placené, nebo nejsou výrazně líp... a když to porovnám s nefinančními benefity ve stávajícím zaměstnání, je to u nás lepší (sick days, volnější pracovní doba, zkrácený pátek, stravenky, neplatíme za naše vlastní služby které zhusta využívám). Navíc pořád uvažuji na odchodem do zahraničí, kde jsem měla nabídky ve svém oboru, a z této státní instituce budu mít lepší pozici na pohovorech. Zatím odejít ale nemůžeme kvůli máti a domu.
Varianty jsou takové, že buď klesnou nájmy, nebo aspoň jednomu z nás zvednou plat tak o půlku abychom mohli bydlet bez strachu chytit chřipku a přijít o týdenní peníze, nebo vyskočím z okna až mě otec zase napadne, protože už na to nemám.
Tereza33 120401
18.6.2019 23:56:09
No to je ostuda našeho státu, že právě - tabulkové platy. Nekoukali jste po zaměstnání v nestátním sektoru?

Je to ostuda, ale s Vaším vzděláním mi zase přijde škoda mrhat potenciálem, pokud se budeme bavit o výnosu finančně vyjádřeno.

Podle mého bys i jako asistentka v nějaké firmě měla čistého víc. Pak je to vaše rozhodnutí, kudy se budete ubírat, zda za prací, která vás těší, nebo půjdete za penězmi.

Ale - dvě kamarádky - prodavačky - berou čistého víc... Naše děti čerstvě po škole tedy také. Je to shnilé nastavení... o tom žádná.
Gigi 134129
18.6.2019 23:47:46
Já pracuji v kulturní instituci národního významu, tabulkový plat s Mgr. a šestiletou praxí vychází na 15 čistého. S těmi víkendy mám tak 18, ale odkládám si 20% na důchod, nechci spoléhat že se o mě někdo postará.
Partner velká výzkumná instituce, Ph.D. odborný asistent, se vším všudy okolo 25 čistého, podporuje maminku, které po úmrtí tatínka zůstal na krku rozestavěný těžce obyvatelný dům zatížený hypotékou v jiné městě.
Není zas takový problém se uskromnit na okraji města, když člověk ví, že to je na čas. Ale když vidím, že mi plat bude stoupat o 400 jednou za dva roky, a že se do 2+1 přestěhujeme tak za patnáct let, tak to není trvalé řešení a je prostě něco špatně v systému.
A pak se řve že mladí nemají děti, když ve skoro třiceti mají v páru akorát na garsonku, a to ještě za uspořádání, že stačí nemoc jednoho z nich nebo mateřská a už ten nájem nezaplatí.
Tereza33 120401
18.6.2019 23:40:21
Tak Gigi - a kolik za ty hrozné hodiny máte příjem?
Co vlastně děláte?

Nevede mne k otázce jakákoliv rýpavost. Mám děti čerstvě po škole, vím, jaké mají platy, no na mama papa hotel, docela dobré.

Podle mého by s dvěma příjmy byt na okraji Prahy zvládli. No, musely by se musely trochu uskrovnit, což by jim nebylo ke škodě.

Doma mi odevzdávají příspěvek, tohle by byl jiný krajíc.
Gigi 134129
18.6.2019 23:34:00
Jsem mladá a jsem pravičák s výhradami.
Každý má být zodpovědný sám za sebe. Ale myslím si, úlohou státu je udělat prostor, aby člověk tu zodpovědnost mohl převzít. Například nastavit limit pro majitele bydlení typu koupit může jen člověk s trvalým pobytem. Pak by v Praze nebyl takový přetlak Rusů a Taliánů, kteří skupují celé domy na ubytování turistů. (Když mamka Slovenka hledala bydlení s tátou a volala do realitky ona, pokládali jí telefon, jen co slyšeli slovenštinu - v té době musel být trvalý pobyt.)
Jinak, k lenosti - pracuju na HPP 160 hodin měsíčně, do toho dva víkendy v týdnu oba dny dvanáctky. Většinou ještě po večerech a jeden víkend placeně vypomáhám v Sokole s organizací školení nových trenérů, takže měsíčně pracuju tak 230 hodin. Partner podobně, ten dělá víkendy v Tescu. A fakt mě neskutečně točí, že dva zaměstnanci velké prestižní státní instituce (čili výše platu je záležitostí státu), na pozici, kterou lze vykonávat pouze v Praze, nemají na společný nájem bytu normální velikosti v normální lokalitě (rozuměj oddělená ložnice a kuchyň, a dojezd max. hodinu do práce).
A ne, prostě tam nebýt moc nejde. Oba v podstatě nic jiného neumíme, a když odejdeme, tak na to místo seženou bývalého zaměstnance v důchodu který bude rád za přilepšení k důchodu a nebude tlak na vyšší plat.
Tereza33 120401
18.6.2019 23:18:51
a k tématu.

Manžel se mne od doby, co jsem spolu.. 25 let ptá, jak můžu volit pravici, když jsem názory a povahou levičák až na půdu.

No jsem spíše takový nějaký střed, na obou stranách toho vzorce je něco špatně. Nechci rozdávat bezhlavě a všem a chtěla bych, aby bylo pomoženo, když se někdo dostane do srabu. Protože ten srab vídám třeba u samoživitelek a nefunguje nic, nikdo nepomůže a zároveň jsou dávky zneužívané lidmi, co přepisují majetek. Nemocné děti, nemocní rodiče..

V pořádku je ochrana vlastnictví, ale ... nelíbí se mi kšefty s příspěvky na bydlení, nestarání se o nemovitosti, co padají lidem na makovici a nikdo za nic nemůže.

To by bylo nadlouho.

No a mladí vidí možná jen to bydlení. Zatím jsou zdraví a je to problém. Pak budou zase problém školky, pak lékařská péče, mezitím péče o rodiče, prarodiče atd.. vždyť je to pořád dokola.Tereza33 120401
18.6.2019 23:09:51
No tak se trochu prober.

Je ti kolem 50 a i kdybys uměla většinu světových jazyků, co jsem pochopila, raketová inženýrka nebudeš..

A podle toho, co tu píšeš, mi nepřijde, že máš finanční polštář v hodně desítkách milionů, abys někam přesídlila coby rentiérka, i kdybys prodala všechny své nemovitosti.

Uvědomuješ si také, při tom své plácání se po zádech, jak jsi zdatná, šikovná a všeho jsi vydobyla vlastním úsilím, že jsi měla docela kliku v tom, že jsi někde nabrala inteligenci, vzdělání, příležitosti, možná i kousek štěstí - které jsi chytla za pačesy, o tom žádná?

Mimochodem - naprosto nic ti nezávidím. Není co, podle tvých měřítek i podle vlastních i asi obecně, jsem poměrně úspěšná, mám zdravé děti (doufám, že to vydrží), které začínají žít vlastním životem, bydlíme v domě atd.. atd.. atd.. , to co ty vnímáš jako úspěch, závist mne k tomuhle komentu nevede.

Mezi námi je rozdíl, že se snažím to co mám a dostávám vnímat s určitou pokorou. A jsem za to vděčná. Čímž bych se tedy vytahovat vlastně neměla.

Fakt v tobě není ani kousek pokory, že musíš všem servírovat jak jsou proti tvému vnímání tvého světa neschopní?

Mně třeba připadáš jako děsný škrt.. a škudlil.
Kat 121378
18.6.2019 17:21:17
Gladyso,hezke. ~R^ souhlasim.
Gladya, bývalá dasa, 63023
18.6.2019 17:18:37
Ach jo. Fern dokážeš pochopit, že když je průměrný plat kolem 30 000 a asi dvě třetiny lidá na ten průměr nedosáhnou, neznamená to, že jsou to líní lemplové? Ne každý má schopnost a příležitost vydělat do třiceti miliony. To mají bydlet pod mostem

Bylím ve vlasním, mě ae to podařilo, ale nemyslím, že ti, kdo to nedokázalo jsou hoší a neschopní.

Nejde o to, aby každý mohl koupit 5+1 v centru s výhledem na Hrad nebo ve vile na Ořechovce. Jde o to aby bylo pro každého člověka s běžnými příjmy dostupné nájemní bydlení,
 Názory 110 z 135832  [Dalších 135822 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.