| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Charitativní projekty

  (?)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 5841  [Dalších 5771 >>]
Mr. Miçkey 124689
6.10.2023 3:31:15
Kat, hodlam si lehat a zvedat se kdykoli uznam , nza vhodny, nikoliv kdy virtualni slepice zaveli~t~celej den stravit diskuzi o pizze, tim jste akorat pomohli studentum splnit puvodni zamer- diskutovat o problemu a poukazat na (nekdy ne moc) skryty rasismus ve spolecnosti, tak se vrat do kurniku~2~
MaMar 39162
5.10.2023 23:12:21
Kat - "MaMar, tak tady se ale bavíme o konkrétní lokalitě, která je (už, skoro už???) vyloučená a je romská. Nebo ne?"
Ano, Mojžíř sice nijak zblízka osobně neznám, ale syn zná dobře Ústí, a vím od něj, že je to opravdu problematická lokalita. Proto docela chápu rozhodnutí té pizzerie.
Proč ale tato a podobné vyloučené lokality vznikly, to je hodně složité, souvisí to s historií minimálně od 2. světové války (vylidněné Sudety, nábor pracovní síly v romských osadách na Slovensku, rozpad původních komunit, nízká kvalifikace, situace ohledně nájemního bydlení, atd. atd.) Jenže to, že v těchto lokalitách žije převaha Romů neznamená, že ty problémy jsou typicky romské. Bohužel v očích mnoha lidí z majority to tak je, často se nadřazeně mluví o Romech obecně jako o nepřizpůsobivých, přitom to, co patří ke skutečné kultuře a tradici Romů (a jsou ještě rozdíly mezi jejich různými skupinami) nikoho neohrožuje.

Několik let jsme jezdili s mou romskou pěstounskou dcerou za jejími biologickými příbuznými do Chánova. Taky vyloučená lokalita, ale přesto, že jsem tam zažila ještě naprosto vybydlené paneláky s hromadami odpadků, (a pak sledovala, jak se sídliště postupně uklízí a opravuje - byla to i pracovní příležitost aspoň pro pár místních lidí), nikdy jsem se tam necítila nějak ohrožená.
Taky jsem měla v životě pár nepříjemných zážitků s někým z Romů, ale ze zkušeností s tím, co docela často zažívaly a zažívají od lidí z majority moje romské pěstounské děti a romské děti mých přátel, které se přitom způsobem života ani chováním nijak neliší od jiných dětí, jenom proto, že jsou snědší, prostě vím, že oni těch nepříjemných zážitků mají mnohem víc.
Muumi 41406
5.10.2023 22:55:49
Hezký večer, moc díky za sdílení. Píšu za naší mimoškolní studentskou iniciativu. Pokud by někdo chtěl nahlídnout do naší tiskové zprávy, ve které objasňujeme naše záměry a motivace, můžete tady:

https://docs.google.com/document/d/1wVrqMMkE3mcqjv-zDSFwbBSDC69Xg0SENCp9oqIqbnU/edit
Muumi 41406
5.10.2023 22:51:21
Veřejnou sbírku nemůže pořádat fyzická osoba. Tady to totiž možná snad i je nějaký osobní účet?
Sbírka musí být nahlášená na příslušném krajském úřadě, je s tím hroznýho sraní, dokládá se třeba bezdlužnost vůči všem zdravotním pojišťovnám atd. Pak se to musí vyúčtovat... No nic jednoduchého.
Rozhodně nic, co se rozhodneš udělat v pondělí a od úterka vybíráš.
Pokud něco akutně potřebuješ, pak se dají využít ty různé sbírkové portály typu Donio. Ty mají sbírku vyřízenou, postarají se o veškerou administrativu. Jakékoliv vybírání peněz na soukromé účty (i transparentní) není OK. Jak to šířím po internetu, může to mít znaky veřejné sbírky. Tady to dokonce sbírkou nazvali. V tom je ta škola/učitelé měli korigovat, ale paní učitelka, jak jsem dohledala, vybírá peníze dál (možná je to teda účet jejich učitelky).
Čumča. 160024
5.10.2023 22:50:04
Ropucho, máme v sousedním kraji firmu, která zaměstnává na údržbu a úklid romskou rodinnou firmu~d~ Dokonce jim pomáhá s úředními záležitostmi a zaručili se za ně u FÚ, kde existoval nějaký starý dluh. Oni mají svůj kodex cti, takový vlastní, ale mají ho.~d~

Za xletou historii spolupráce s jinými firmami tohoto typu, se stejně tato firma zaměstnávající Romy osvědčila jako nejspolehlivější, nejflexibilnější a nejlevnější.

Čumča. 160024
5.10.2023 22:45:33
Muumi, jak to tedy lze?~d~
Ropucha + 2 120300
5.10.2023 22:44:56
Čumčo, právě, na chudobu a nevzdělanost se nabaluje nemravný byznys. Stejně jako na závislosti.
Nenávidět ty postižené je snadné, ale problém je komplexnější.

Já znám sídliště, kde Romové na jedné straně působí nepořádek a zaměstnávají strážníky, na druhé straně fungují jako správci nebo úklidové firmy vzorných vchodů.
Není to černobílé.
Čumča. 160024
5.10.2023 22:43:08
Ropucho, souhlasím, všichni si myslíme "že nic nepomůže", ale faktem je, že kolikrát drobné gesto může pro některé dítě mít klíčový význam

pořád je lepší udělat něco, než neudělat nikdy nic a nadávat
Muumi 41406
5.10.2023 22:42:22
Kat, jak jsem psala, pokud snad školu napadlo vyhlásit "sbírku", tak teda nevím, kdo tam pracuje... Snad by mohli mít nějaké elementární povědomí o tom, že takto to nelze.
K_at 121378
5.10.2023 22:40:37
A bylo to společné posezení? Já totiž nenašla žádnou informaci, jak to dopadlo. Jen že pizza putovala do školy.
Jinak jsem nevyhrabala žádné kloudné informace k akci samotné.
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 5841  [Dalších 5771 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.