| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Charitativní projekty

  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 5841  [Dalších 5781 >>]
Renka + 3 26652
6.10.2023 8:34:51
Já proti tomu nic nemám z hlediska těch dětí asi OK.

Jen přemýšlím z jiného úhlu, žiju na malé vesnici bez občanské vybenosti, žádný obchod, plyn ani kanalizace, dopravní spojení kromě školního busu žádné. A představuju si, že se někdo v Praze zděsí nad tím, kde to chudáci naše děti žijí a rozhodnou se, že se jim složí na pizzu, kterou jim doručí do školy. A já jako rodič nemám ani možnost hrdě odmítnout, že to fakt není třeba. A představuju si svoji hrdou dceru.

Já vím, není to stejné, ale ta hrdost i v tomto případě může být. Jen by mě zajímalo, jestli někdo nad tím přemýšlel i takhle.

Jako se studentskou akcí s tím problém nemám.

Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
6.10.2023 8:30:38
renko, vzhledem k tomu, že to nebylo jen o dodané pizze, tak bych to zase tak nezavrhovala... studenti tam strávili týden s těmi dětmi, povídali si s nimi, zajímali se o ně... pizza byla jen symbolické gesto, dárek od "kamarádů"...
Renka + 3 26652
6.10.2023 8:26:59
Osobně proti té akci nic nemám, je opravdu asi poplatná věku dětí. Nicméně tyto řádky považuji za projev někoho, kdo toto píše z tepla kanceláře bez osobní zkušenosti s danou lokalitou.

"Nikdo si nepřeje ničení svého majetku a nikdo nechce přijít k fyzické újmě. Postiženi by ale měli být adresně ti, kteří škodí. Drtivá většina obyvatel sídliště, a děti zejména, jsou v tom nevinně"

Taky nesouhlasím s rozdáváním čekokoliv zdarma. Četla jsem k tomu různé příspěvky třeba od holky, co pomáhá v Africe a ta dobře vysvětluje, že pomoc zdarma prostě nefunguje. To samé s rozdáváním oblečení zdarma. Ti lidé si na to zvyknou, neváží si toho, všude se všechno odhozené válí (i jídlo). No a v některém případě to může někoho i urazit. Ja se na tuto akci dívají samy děti, které dostanou milostivě od dobře situováných školáků z Prahy pizzu jako nějaký milodar? Stojí o to, nebo tím pohrdají nebo je to třeba i ponižuje?




Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
6.10.2023 8:13:19
"Pokud by někdo chtěl nahlídnout do naší tiskové zprávy, ve které objasňujeme naše záměry a motivace, můžete tady:
https://docs.google.com/document/d/1wVrqMMkE3mcqjv-zDSFwbBSDC69Xg0SENCp9oqIqbnU/edit"

muumi, díky za odkaz...
a doporučuju všem kritikům té akce, aby si ho rozklikli a přečetli ~;)
(mám na mysli kritiky obsahu, formu neřeším, tam to vidím jako jasnou chybu školy ~;))
Renka + 3 26652
6.10.2023 8:09:10
No já bych teda Berlín jako příklad neuváděla, ale když myslíš, že je to příklad hodný následování. ~d~ Nicméně soukromá firma má právo dovážet, kam uzná za vhodné.


K_at 121378
6.10.2023 7:15:47
Mickey, že jednou stříleli v nějaké lokalitě je trochu jiná situace. A jiní dodavatelé tam zřejmě dováží stále.
K_at 121378
6.10.2023 7:12:33
Mickey, tak se asi nezdržuj mezi slepicemi, a pokračuj dál. Tvůj komentář o zavideni pizzy dětem byl tak mimo, že nic jiného nebylo třeba odvetit. Tak se nesnižuj a nezdržuj! ~3~
Půlka psa 24064
6.10.2023 7:04:32
"Kdyby nemeli dovazet tam, kde nekdo nekoho zastrelil/ prepadl/ ubodal, meli by u nas docela tezkej zivot"

No jo, jenže u nás se tyhle věci díky Bohu moc nědějí, takže se nedá divit firmě, která někam nechce jezdit. Akorát mi stejně přijde, že ten dovoz potravin je téměř vždy přes Dáme jídlo/Foodoru případně přes jinou podobnou službu, takže tam nejpíš někdo jiný kromě té konkrétní pizzerie s něčím jiným jezdit bude. Třeba k nám přestala jezdit pizzerie a texmex (kvůli vzdálenosti předpokládám), tak objednáváme jinde. Ale je teda možné, že jsou v tom Ústí v jiné situaci.
Mr. Miçkey 124689
6.10.2023 4:19:31
Tak ale bordel je jedna vec, druha je, ze pokud nekde nekoho prepadli je blbost cely okoli zabanovat. Hele, v Mnichove se pred deseti lety strilelo mezi mekacem a obchodakem a zavreli je snad..? Ne, v mekaci vymenili sklo a jede se dal. V Berline zdaleka neziju ve vylouceny lokalite, presto v miste, kde se stridaji stolety baraky s vysokymi najmy a odpovidajicimi obyvately s bloky, kde se jinsk nez arabsky nedomluvis a pred par lety cca 20 metru od nas probehla strelba samopalem. Myslis, ze nam kvuli tomu nikdo nedovazi jidlo? Lieferanti si dole podavaj kliku. Stejne jako je bezne vidam v mistech, kde na Silvestra horel policajt. Kdyby nemeli dovazet tam, kde nekdo nekoho zastrelil/ prepadl/ ubodal, meli by u nas docela tezkej zivot~:-D
Mr. Miçkey 124689
6.10.2023 3:43:03
Jako ze v ramci spravedlnosti by teda pizzu melo dostat bud kazde dite v CR, jehot rodice si ji nemuzou dovolit, nebo zadny?~8~ Prozradim ti maly tajemstvi, sbirky se vetsinou delaji za urcitym ucelem, ne coby instantni pseudokomunismus "vsem stejne, nebo radej nikomu nic nedat, at nahodou nema nekdo vic". Kdyz se dela sbirka na deti s leukemii tak taky brecis, jak k tomu prijdou chudaci deti s nadorem na mozku ci autisti? Nebo bys to resila jen pokud by bylo obdarovany dite cerny? Boze muj, to je argumentacni a moralni dno zas~8~
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 5841  [Dalších 5781 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.