| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kojení

  (?)
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 31456  [Dalších 31376 >>]
Bouřka 7675
27.5.2019 8:03:54
Asi těžko papá polívku, když píšu že do 3 bylo mléko hlavní zdroj. Tu nejí ani po roce, ostatně jako jiná normální jídla. A o mluvící tříleťáky máme v rodině poněkud nouzi. Ti zdatnější v tomto věku mluvit začínají. Ovšem jako osobnosti se projevují už v šestinedělí ~;) Takže nějak nevidím moc souvislostí mezi uvedeným a kojením. Osobně kojím, dokud si nevystačí s jídlem a neztratí zájem sami. Kupodivu to nevyžadují až do školy, jak se někteří obávají, dokonce to dobrovolně opustili už před školkou.
Jahala. 89330
27.5.2019 6:58:43
Dneska dáš dítěti kapsičku a nic nikam neláduješ, ale roční dítě je ještě většinou i vzhledem mimino, tak to bych nerešila, ten dvou - tříleťák by mě zarazil, ale hlavně protože si nedovedu představit jak takhle velké dítě kojím ve STOJE ve frontě, asi jsem moc pohodlná...
white 24391
27.5.2019 6:31:06
Kojit tříleté dítě mi přijde zvláštní. Je to už osobnost, chodí mluví, chodí do školky, kde papá polévku u stolečku s ostatními dětmi, a ve volných chvílích se přicucává k matce? Samozřejmě je to osobní věc, nikomu bych do toho nemluvila, ale připadá mi to svým způsobem nepatřičné.
Bouřka 7675
26.5.2019 23:58:25
kruci, kojila jsem na veřejnosti úplně stejně od narození do věku, kdy už to šlo uhrát na něco jiného (což bylo v našem případě vždy hodně dlouho). Vlastně to kojení ročního dítěte bylo mnohem snazší a decentnější, protože samo drželo, kde mělo být a já mohla hlídat, aby zbytečně nelezlo triko jinam. U úplných miminek ta manipulace byla mnohem náročnější.
Bouřka 7675
26.5.2019 23:50:20
Inko, a jak jinak? Když kojíš podle potřeby, a ne podle hodinek, tak kojíš prostě na signál dítěte. Je jedno, kolik mu je, pokud je mléko hlavní zdroj. Což u mé mladší třeba bylo do tří let.
Girili 117849
26.5.2019 23:19:56
Za kojence se oznacuje dite do roka, takze bych to rocnimu diteti fakt neupirala. Snadno si dokazu predstavit situaci, ze kojeni je v danou situaci jednodussi, cistsi a diskretnejsi nez se snazit rocni dite v bance naladovat presnidavkou.
Kudla2 58452
26.5.2019 22:57:47
"pani Foifkova se vymezuje proti maipulativnim matkam a sama manipuluje mnohem priznaneji"

Ano, přesně tak mi to taky přišlo (viz to přirovnávání "když dělá A, tak určitě bude dělat taky B")
Girili 117849
26.5.2019 22:54:43
Souhlasím s tebou.

Clanek se mi jevi trapny, pani Foifkova se vymezuje proti maipulativnim matkam a sama manipuluje mnohem priznaneji. Pohorsuje se, jakym velkym tematem kojeni na verejnosti je a sama k jeho pretrasani prispiva dlouhym , hloupym bezobsaznym clanekm... Mno nikdy jsem ji nepovazovala za velkou myslitelku a zjevne se to casem nezlepsuje. ~t~
Kudla2 58452
26.5.2019 21:50:15
To je možný, ale budeme proto pro jistotu podezírat všechny kojící matky? ~e~
Koliha velká 153026
26.5.2019 21:49:21
No náhodou, teď jsem si vzpomněla, jak na začátku devadesátek během právního tápání, kdy pominul komunistický přístup k věci, kdy se tito nemazlili nikdy a s nikým, pouliční policisté nemohli sbalit kojící ženy a těhotné a zadržet je zfleku stejně jako ostatní pachatele přistižené při činu. Okamžitě to samozřejmě věděli všichni Romové a v pražských tramvajích se vyrojilo tolik romských kapsářek s miminy, které byly kvůli nedotaženému zákonu vlastně beztrestné, že to bylo až bizarní. Pamatuju si reportáž psanou novinářem doprovázejícím policejní hlídku, která chytla tu samou cikánku s rukou v batohu zahraničního turisty snad podesáté a než na ni stihli promluvit, žena "vytáhla z výstřihu prs a s křikem "Já kojím, já kojím!" začala stříkat mléko všude kolem (...)" (Konec citace. Utkvělo mi to v hlavě doslova). Museli ji pustit, než zákony upravili.
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 31456  [Dalších 31376 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.